Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Prośba o ocenę opłacalności zakupu: 156 1.9 105KW za 2800PLN

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    156
    Postów
    8

    Question Prośba o ocenę opłacalności zakupu: 156 1.9 105KW za 2800PLN

    Cześć,

    Znalazłem Alfę w moim mieście za 2800PLN od kobiety, rocznik 99, diesel 1.9, 77KW
    Prowadzi się ładnie, silnik pracuje płynnie, jedzie się bajecznie, zawieszenie nie wybite, ABS działa, po wymianie rozrządu i oleju, na liczniku koło 200tys, stan wizualny prawie idealny za wyjątkiem zjedzonego lewego progu - podłoga nie sprawdzana. Poprosiłem mechanika o test i okazało się, że:
    1. auto gaśnie, jak raptownie puści się gaz podczas jazdy - mechanik podejrzewa wtryskiwacze - orientacyjna cena jaką podał, to 400PLN za 1, ale nie pamiętam, czy chodziło mu o regenerację, czy wymianę
    2. coś hałasuje pod maską, jest jakiś szmer - mechanik podejrzewa pompę klimy

    Pani zareagowała dziwnie, jak mechanik spytał ją, czy gasł jej silnik. Obraziła się, wsiadła do auta i nie było więcej negocjacji. Następnego dnia zadzwoniłem i zaproponowałem jej cenę 2000. Powiedziała, że przemyśli i da znać po sobocie, kiedy to jest umówiona z innym klientem.

    W międzyczasie obejrzałem inne auta w cenie do 5K i nic mnie nie porwało. O Alfie zaś nie mogę przestać myśleć. W 2008 miałem 147 z 2001r., którą musiałem sprzedać ze względu na to, że nie stać mnie było na naprawy. Od tamtej pory marzę o 156, która dla mnie pod względem wyglądu nie ma konkurencji w tym segmencie cenowym. Dziś moja sytuacja finansowa jest lepsza. Jestem świadomy kosztów, jakie mnie czekają. Nawet jeśli miałbym doinwestować 2000, to i tak auto będzie lepsze niż inne padaki, które oglądałem do 5K.

    Moje pytanie do Was:

    Czy:
    a) warto poczekać do soboty i mieć przewagę w negocjacjach
    b) od razu kupić starając się zbić cenę do 2500
    c) odpuścić sobie ten egzemplarz?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Za gasniecie raczej odpowiada regulator ciśnienia paliwa a nie wtryskiwacze.
    Sprawdź podłogę żebyś miał do czego przyspawac ten próg.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    bez paniki - pośpiech to najczęściej zły doradca, a ruda jak juz zaczela kosnumpcje to zjada te samochody szybciej niż sie wydaje. Moim zdaniem bez oceny stanu podłogi nie ma sensu podejmować żadnych decyzji.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Z tym gaśnięciem trudno wyrokować bez kompleksowej diagnostyki. W mojej starej 156 skończyło się na czyszczeniu pompy paliwa. Filtr paliwa Filtron przepuścił jakieś syfy i auto gasło bez ostrzeżenia. Tak czy inaczej bardziej obawiałbym się, czy to auto ma jeszcze podłogę. Generalnie przy tak skromnym budżecie odpuściłbym sobie jakąkolwiek Alfę.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    156
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Generalnie przy tak skromnym budżecie odpuściłbym sobie jakąkolwiek Alfę.
    Dlaczego? Myślisz, że [notranslate]Alfa[/notranslate] z 2005 za 10K będzie się psuć mniej niż [notranslate]Alfa[/notranslate] z 99r. za 2,5K? Może tak, może nie. Z Alfami jest przecież loteria. Widać, że kobieta dbała o ten samochód i robiła naprawy na bieżąco.

    To ma być samochód dla mnie na 2-3 lata. Naturalnie sprawdzę podłogę przed zakupem.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Alfy same w sobie to nie są auta najtańsze w utrzymaniu. Poza tym korozja coraz mocniej zjada leciwe egzemplarze, a dobra praca blacharza swoje kosztuje.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrGonzo Zobacz post
    Dlaczego? Myślisz, że [notranslate]Alfa[/notranslate] z 2005 za 10K będzie się psuć mniej niż [notranslate]Alfa[/notranslate] z 99r. za 2,5K? Może tak, może nie. Z Alfami jest przecież loteria. Widać, że kobieta dbała o ten samochód i robiła naprawy na bieżąco.

    To ma być samochód dla mnie na 2-3 lata. Naturalnie sprawdzę podłogę przed zakupem.
    Kobieta dbała i robiła naprawy na bieżąco? Dobre... to skąd te problemy z gaśnięciem i jakieś szumy?

    Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał DrGonzo Zobacz post
    Dlaczego? Myślisz, że [notranslate]Alfa[/notranslate] z 2005 za 10K będzie się psuć mniej niż [notranslate]Alfa[/notranslate] z 99r. za 2,5K? Może tak, może nie. ...
    Na pewno mniej. bo wszystko ma 6 lat młodsze po prostu i o te 6 lat mniej zużyte. Ale w każdym używanym to loteria i tyle. W sumie stawiając 2800 mniej jest do stracenia
    Swoją drogą - 2800zł za samochód - cena kompletu felg i opon plus kilka zbiorników paliwa

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Z tym dbaniem na bieżąco to raczej byłbym ostrożny. U mnie w ,,branży" 95% personelu to panie, zatem mam niejaki pogląd . Troszczenie się o samochód to rola chłopaka/męża. Kobiety same z siebie na ogół rzadko coś przy aucie robią chyba, że absolutnie muszą - traktują samochodu jak my traktujemy pralkę. Są szlachetne wyjątki, ale dlatego nazywają się wyjątki . Masz tego dowód w postaci zjedzonego progu, a w 156 taki próg na 99% oznacza podłogę w strzępach. Dodatkowo ta pani ma najwidoczniej jakieś problemy natury emocjonalnej, więc zalecałbym zdwojoną ostrożność.

    Gaśnięcie faktycznie może być spowodowane regulatorem ciśnienia. Możesz podłączyć Alfę do kompa i wybrać się na przejażdżkę obserwując ciśnienie paliwa oczekiwane i zmierzone. Jeśli coś tam będzie nie grało, to wyjęcie i przeczyszczenie regulatora to 20 minut roboty. W tym silniku nie masz niestety podglądu na korekty wtryskiwaczy. Na plus - to prosty silnik, bardzo wytrzymały, turbina nie ma zmiennej geometrii (więc łatwo ją zregenerować), a zaślepienie EGR to koszt 10 złotych za blaszkę, nie trzeba nic dłubać w ECU.

    Niemniej, zacznij od oględzin podłogi. Nie wizualnie, tylko podziub śrubokrętem, szczególnie tam, gdzie pasażerowie trzymają nogi i wzdłuż progów, szczególnie po stronie pasażera. Przypuszczam, że i dziubiąc palcem przebijesz się na wylot.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    2000 zł nie wystarczy jeśli masz blachę i mechanikę do zrobienia. Podłogi na pewno tez nie ma.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [156] prośba o ocenę logów 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez mariatchi w dziale 156
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 23:05
  2. Prośba o ocenę logów 1,9 JTD 8v
    Utworzone przez seba198666 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 14:45
  3. [159] Prośba o ocenę
    Utworzone przez Dziadek62 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 20:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory