Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: 1.9jtd 150KM kopci, brak mocy, ciężko pali, ropa pod spodem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 156 SW 2005r 150KM
    Postów
    2

    Domyślnie 1.9jtd 150KM kopci, brak mocy, ciężko pali, ropa pod spodem

    Witajcie,
    3 miesiące temu stałem się posiadaczem mojej pierwszej Alfy, konkretnie to 156 SW 1.9JTD 150KM 2005r i od tego czasu mam pewien problem.

    1. Auto po nocy słabo odpala, w sensie kręci kręci i łapie. Czasem łapie od razu, a czasem po 3-5 sekundach, szczególnie, jak jest chłodniej. Ale tylko pierwsze odpalenie. Potem nie ma już problemu pali od strzała.
    Zalewam do niej Vervę z Orlenu więc czyszczenie wtrysków na bieżąco powinno być(tak mi się wydaje).

    2. Auto kopci na czarno i to dość mocno. Słyszę gdzieś nieszczelność, bo turbo dość mocno gwiazda, ale stałym gwizdem i wydaje mi się, że słyszę uciekające ciśnienie. Przy wejściu do kolektora nie widzę cieknącego oleju. Nie mogę zlokalizować nieszczelności. Przewód Turbo-IC cały, IC-kolektor również cały.

    3. Dziś sprawdzając jak wygląda IC zauważyłem, że pod autem na misie miałem dwie kropelki, po 8 godzinach postoju pod pracą. Przejechałem kawałek dalej i na ziemi widziałem dwie żółte krople, które był tłuste. Wydaje mi się, że to ropa, ale od góry nie mogę zlokalizować wycieku. Załączam zdjęcia które zrobiłem okolic rozrządu i tej plasikowej puszki, do której idzie wężyk od przelewów. Filtr paliwa od spodu i od góry suchy. W gniazdach wtryskiwaczy również sucho.

    4. Jadąc na 6 biegu przed 2 tysiącami obrotów czuję szarpnięcie w sensie spadek mocy po czym przekroczy 2 tysie to idzie do momentu 2,7 tysięcy obrotów znów ma takie poszarpywanie i od 3 tysi idzie normalnie. Po załączeniu klimy ma problem z wkręceniem się na obroty i kopci mocniej(takie mam wrażenie).

    5. Przy 4 wtrysku licząc od strony rozrządu, czyli ten przy akumulatorze słyszę dźwięk, które nagrałem.

    6. Jak stoję na światłach/przed przejazdem, to słyszę takie cyyyyk co jakiś czas - dźwięk ten wydobywa się z tyłu. Średnio co 5-10 sekund.

    6. Z nagrania numer 1 wydaje mi się, że rozrząd do wymiany.

    7. Wydaje mi się, że nie załącza mi się 2 bieg wentylatorów.


    Z rzeczy, które zrobiłem po kupnie, jak na razie to:
    - wymiana przepływomierza na nowy Bosch'a - myślałem że to on powoduje kopcenie i braki mocy,
    - wahacze góra TRW, ale znów coś stuka na większych nierównościach - na kocich łbach jest cisza, progi wyspowe również cisza - nie wiem co to.
    - chłodnice wody i klimy bo były w złym stanie,
    - termostat bo się nie dogrzewała, i dalej się nie dogrzewa ale tym razem wskazówka na moje oko pokazuje około 80 stopni.
    - zaślepiłem częściowo EGR, ale przy okazji ukręciłem gwint w jednej szpilce od góry(idiotą jestem, na ciepłym kolektorze próbowałem dokręcić z powrotem EGR do kolektora - 3 szpilki się udało, jedna się obkręciłą) - jak to ogarnąć?
    - założyłem nowe opony 17'stki, bo wcześniejszy właściciel wysłał mnie w podróż 650km na bąbli z przodu - w połowie drogi musiałem spuścić powietrza trochę, bo już strach był.


    Trochę mi to wszystko spędza sen z powiek i odbiera przyjemność z jazdy Alfą pomijając fakt, że felgi z tyłu muszę oddać do regeneracji, bo się zbytnio wyważyć nie chciały.

    Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi pomóc w tych kwestiach. Planuję wymianę rozrządu, oleju, filtrów itp., ale chciałbym za jednym razem zniwelować większość problemów, dlatego wiem, że przy wymianie rozrządu mogą wyjść problemy opisane przeze mnie wcześniej, tylko jak diagnozować i sprawdzać, czy to na przykład przestawiony rozrząd. Słyszałem, że w tym silniku przestawiony rozrząd sprawdza się ściągając kolektor tylko nie wiem, jak wałek powinien być ustawiony, czy są jakieś znaki na głowicy i wałku, czy jak. Nie mam żadnego sprawdzonego mechanika, a większość to patałachy więc raczej będę to robił z kumplem, który coś tam modzi z autami lub sam. W ostatecznosci oddam do jakiegos poleconego przez was mechanika ktory nie skasuje mnie jak za zboże.


    Tutaj spakowane archiwum ze zdjęciami - files.fm/u/x8yyuuxx


    Pozdrawiam wszystkich Alfaholików, a zarazem witam się tym smutnym tematem na forum, bo to mój pierwszy post
    Ostatnio edytowane przez Promajl ; 09-10-2017 o 19:27

Podobne wątki

  1. [159] Ciężko pali,kopci i szarpie.
    Utworzone przez ewelinka377 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 11:30
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 11:26
  3. [159] 1.9jtd 150KM brak mocy
    Utworzone przez dawiddddd w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 09:50
  4. 1.9JTD crosswagon brak mocy kopci
    Utworzone przez Bebe58 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-02-2015, 19:18
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 13:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory