Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Dawca 2.0

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie Dawca 2.0

    Witam.
    Wczoraj wpadła w moje ręce [notranslate]Alfa[/notranslate] 156 z silnikiem 2.0 z roku '99
    Sam osobiście posiadam Alfę 156 1.8 z silnikiem 1.8 rok '98

    Ta 2.0 to dawca ponieważ nie ma ona ani cm podłogi nie przerdzewiałej, więc zastanawiam się ile części może pasować z 2.0 '99 do 1.8 '98
    Nie mówię o zawiszeniu bo stamtąd to akurat wszystko ale zastanawia mnie najbardziej na daną chwilę wariator. Mój praktycznie się rozleciał a w tamtej jest w stanie bardzo dobrym i zastanawiam się czy wariator od 2.0 będzie pasował do 1.8? Jeżeli bym przełożył to jakich efektów ubocznych mogę się spodziewać?
    Oraz czy skrzynia będzie pasować? A raczej jaka będzie różnica, ponieważ to, że będzie pasować to już wiem.
    Ostatnio edytowane przez maxrolex ; 15-10-2017 o 08:53

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxrolex Zobacz post
    Witam.
    Wczoraj wpadła w moje ręce [notranslate]Alfa[/notranslate] 156 z silnikiem 2.0 z roku '99
    Sam osobiście posiadam Alfę 156 1.8 z silnikiem 1.8 rok '98

    Ta 2.0 to dawca ponieważ nie ma ona ani cm podłogi nie przerdzewiałej, więc zastanawiam się ile części może pasować z 2.0 '99 do 1.8 '98
    Nie mówię o zawiszeniu bo stamtąd to akurat wszystko ale zastanawia mnie najbardziej na daną chwilę wariator. Mój praktycznie się rozleciał a w tamtej jest w stanie bardzo dobrym i zastanawiam się czy wariator od 2.0 będzie pasował do 1.8? Jeżeli bym przełożył to jakich efektów ubocznych mogę się spodziewać?
    Oraz czy skrzynia będzie pasować? A raczej jaka będzie różnica, ponieważ to, że będzie pasować to już wiem.
    Prawie wszystko pasuje,łącznie z silnikiem,skrzynią,ecu itd.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Prawie wszystko pasuje,łącznie z silnikiem,skrzynią,ecu itd.
    Ecu raczej nie będzie pasowało, zależało nam również na silniczku krokowym ale ten też chyba nie będzie pasował ponieważ tam nie ma normalnej przepustnicy na lince tylko na potencjometrze, da się coś wykombinować żeby krokowy sam przełożyć do zwykłej przepustnicy? Ewentualnie całą przepustnice razem z potencjometrem jeżeli bym chciał przełożyć to jak dużo pracy mnie czeka?

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxrolex Zobacz post
    Ecu raczej nie będzie pasowało, zależało nam również na silniczku krokowym ale ten też chyba nie będzie pasował ponieważ tam nie ma normalnej przepustnicy na lince tylko na potencjometrze, da się coś wykombinować żeby krokowy sam przełożyć do zwykłej przepustnicy? Ewentualnie całą przepustnice razem z potencjometrem jeżeli bym chciał przełożyć to jak dużo pracy mnie czeka?
    1,8 i 2,0 z tych samych roczników mają identyczne przepustnice itd itp.A 2,0 w 99 roku o ile pamiętam dobrze ma jeszcze linkę do przepustnicy. Jeśli sie mylę to niech wypowiedzą się posiadacze 2,0
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    1,8 i 2,0 z tych samych roczników mają identyczne przepustnice itd itp.A 2,0 w 99 roku o ile pamiętam dobrze ma jeszcze linkę do przepustnicy. Jeśli sie mylę to niech wypowiedzą się posiadacze 2,0
    A czy wersje z SellSpeed mogły mieć przepustnice na potencjometrze? Bo jest w niej kierownica od wersji SellSpeed oraz zbiorniczek bodajże od Oleju do sprzęgła(?) możliwe żeby ktoś po prostu przełożył sobie skrzynie na manualną? Ecu wygląda całkiem inaczej niż np. ten w tej 1.8 z '99 to samo tyczy się przepustnicy.

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxrolex Zobacz post
    A czy wersje z SellSpeed mogły mieć przepustnice na potencjometrze? Bo jest w niej kierownica od wersji SellSpeed oraz zbiorniczek bodajże od Oleju do sprzęgła(?) możliwe żeby ktoś po prostu przełożył sobie skrzynie na manualną? Ecu wygląda całkiem inaczej niż np. ten w tej 1.8 z '99 to samo tyczy się przepustnicy.
    Selesped to inna bajka.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Selesped to inna bajka.
    Możesz jakoś to rozwinąć? Mając na uwadze to co napisałem.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxrolex Zobacz post
    Możesz jakoś to rozwinąć? Mając na uwadze to co napisałem.
    Poza skrzynią i jej sterowaniem inne ecu,przepustnica sterowana elektronicznie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Poza skrzynią i jej sterowaniem inne ecu,przepustnica sterowana elektronicznie.
    Czyli to by się zgadzało w tym przypadku, wszystko wygląda na wersje Selesped, oprócz tego, że skrzynia to jednak manual. Ktoś coś mocno kombinował

Podobne wątki

  1. Alfa romeo 156 anglik dawca części w całości !
    Utworzone przez wStepny156 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 14:32
  2. Dawca AR 156 2.0 TS
    Utworzone przez Weman w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory