Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Błąd Airbag

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie Błąd Airbag

    Włoszkę dopadł kilka dni temu syndrom świecącej kontrolki poduchy. Lampka zapaliła się z niczego w trakcie jazdy. Po godzinnym boju z kabelkiem i laptopem udało mi się w końcu podłączyć i znaleźć trzy błędy, ALE - co najciekawsze - kontrolka zdążyła sama zgasnąć ZANIM uzyskałem połączenie z ECU. Skasowałem błędy (w załączniku), a dziś powtórka: w drodze do fabryki kontrolka się zapaliła. Po 8 godzinach postoju, gdy przekręciłem kluczyk, kontrolka dalej się paliła, po czym... zgasła jak tylko ruszyłem z miejsca. Po powrocie do domu, znów przez godzinę próbowałem podłączyć komputer, ale tym razem bezskutecznie. Jedyne co udało mi się osiągnąć w trakcie podłączania to... ponowne zapalenie lampki.

    Gdzie szukać usterki (tj. pod fotelem, czy w jakimś innym chytrym miejscu)? Czy może lepiej dzwonić od razu do mojego "egzorcysty" od samochodowej elektryki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	srs123.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73.4 KB
ID:	236835

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź wtyczkę pod fotelem pasażera. Najczęściej tam było robiłem.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 FL
    Postów
    17

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem. Dwa miesiące temu miałem regenerowane wiązki i dioda Airbag przestała świecić. Dwa tygodnie temu problem wrócił. Przedwczoraj zgasła i póki co tak dalej jest. Ten typ tak ma.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Żółte złącze pod którymś z foteli.Nie czyśc tylko od razu wytnij i zlutuj.Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    A te numery błędów mają jakieś większe znaczenie, czy może być tak, że przerwany obwód wiązki pod fotelem generuje różne błędy?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    ALFA 156 1.9 itd 8v
    Postów
    2

    Domyślnie

    Jeżeli w kodzie błędu jest napisane (driver-kierowca) to najpierw szukać pod fotelem kierowcy a nie pasażera.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Bardzo często kostki nie łączą, u mnie wystarczy przesunąć fotel pasażera i wyskakuje błąd. Kostki wywalić i zrobić na ostro tak jak kolega wyżej wspomniał.

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar TSparrow
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156/Crosswagon 1.9 JTD 150KM
    Postów
    108

    Domyślnie

    Temat chyba najczęściej powtarzany na forum, wystarczy chwile poszukać.

    Miałem podobnie, tylko w kompie pokazało mi w **j błędów (wpadłem w nocy w mega dziurwę na jakiejś drodze w lesie, co pewnie spowodowało te rozłączenia). Wtyczka pod siedzeniem raz. A dwa, 2 wtyczki ( w przypadku kurtyn) z tyłu samochodu (Sportwagon/Crosswagon) znajdujące się pod wykładziną, pod tylnymi światłami samochodu.

    Poczytaj, ja nie wchodzilem w lutowanie, przeczyściłem sprayem do styków, wpiąłem, zawinąłem trytytką i dziala.

    Dobrze że masz kompa, niekiedy ludzie piszą że bład sam nie chce zeskoczyć (ja tak miałem) i trzeba kabalkiem sie podłączyć i samemu skasować. Kasowanie błedu w warsztacie: 50/100zł. Kabelek kupiłem w cenie chyba 50zł + darmowe oprogramowanie i każdy może poczuć się jak programista
    Ostatnio edytowane przez TSparrow ; 01-11-2017 o 12:21

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Wiem o tym wszystkim, zastanawia mnie jednak, że jedna kostka pod fotelem odpowiada za większość przypadków...Samochód ma 6 poduszek, a repertuar różnych błędów liczy ponad 20 pozycji. Druga sprawa, która mnie martwi to że tylko raz udało mi się połączyć z ECU (z silnikowym łączę się za każdym razem bez problemu, więc to nie wina kabelka... chyba, że nie działa przełącznik na wtyczce).
    Tak czy inaczej, na dniach jadę skonsultować sprawę ze znajomym magikiem od kabelków i ew. dam znać, co wyjdzie. Będzie jeszcze jeden wątek do kompletu Sam nie chcę pchać pazurów, bo nie mam do tego warunków.

    A programistą jestem na co dzień, tak że tego...

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Tytułem update'u i dla potomnych: rozwiązanie zagadki.

    Kostka pod fotelem nie mogła być przyczyną, gdyż... już jej tam nie było
    Pierwsze podejrzenie fachowca padło na walnięty czujnik lewej kurtyny (wg wyświetlanego błędu), ale ponieważ podmiana czujnika nic nie dała, trzeba było posprawdzać kabelki. Winowajcą był przetarty przewód w wiązce pod wykładziną. Przy okazji wyszło, że w tym miejscu zbierała się wilgoć i na wiosnę czeka mnie chyba konserwacja podłogi od wewnątrz.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2022, 20:51
  2. [159] Błąd airbag
    Utworzone przez irek81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 10:32
  3. Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:00
  4. Błąd airbag 22
    Utworzone przez koli156 1.9JTD w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 19:58
  5. Błąd AirBag 12
    Utworzone przez koles_02 w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory