Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 118

Temat: Zgniła podłoga

  1. #21
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Jak się nie znasz, to nie mędrkuj. Spawy podłogi zwiększają jej sztywność, rzecz jasna do pewnego momentu. Nie koniecznie jest to dobre, bo zmniejsza elastyczność konstrukcji w razie wypadku i odbiór energii przez samochód - więc zmniejsza de facto bezpieczeństwo. To po pierwsze.

    Po drugie remont podłogi jest możliwy i przewidziany przez producenta. Podłoga to część zamienna, w 156 składa się z dwóch elementów (przód/tył) i oba elementy można jeszcze kupić chociaż cena powala. Można je także dorobić, jeżeli ktoś ma warsztat i umiejętności. Podobnie zresztą jak każdy inny element blacharski.

    Nie można się spawać podłużnic, chociaż je też można wymienić jeżeli dysponuje się odpowiednim zapleczem (odpowiednia spawarka i rzecz jasna umiejętności). W końcu podłużnice też są dostępne, albo były bo wszyscy wiemy jak wygląda polityka dostępności części w naszej kochanej marce premium .

    Samochód to tylko zbiór elementów a nie latająca miotła. I dlatego każdy, dowolny, z tych elementów można wymienić lub naprawić. Ograniczeniem są tylko narzędzia i umiejętności bo niektórych rzeczy się nie przeskoczy.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    No właśnie zdziwył byś się,ale się trochę znam ;-) (może chcesz się trochę dowiedzieć o metalurgi, spawach i ich wpływie na wytrzymałość konstrukcji)Tak, procedura producenta przewiduje wymianę podłogi w 156. Tylko czy kiedykolwiek ktoś ją robił z was? Spawacie te swoje podłogi przypadkowymi blachami jakie znajdziecie pod ręką i uważacie że to jest bezpieczne i dobre? Bzdura. Albo naprawa zgodnie z procedurami producenta albo złomowanie. 156 to piękne auto ale niestety korozja podłogi jest karygodna i wyeliminuje to auto zupełnie z dróg w najbliższym czasie(cześć wyeliminowały już silniki TS)
    Ostatnio edytowane przez arebie ; 29-11-2017 o 10:08

  3. #23
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie swoje, bo ja uznałem że naprawa podłogi i progów w 156 się nie opłaca i ją zezłomowałem. Za co zresztą poszła mała fala hejtu po mnie Ale wbrew temu co pisałeś wcześniej naprawa jest możliwa i przewidziana, łatanie (w miarę rozsądku) też nie zaszkodzi wytrzymałości konstrukcji.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Jest przewidziana przez producenta wymiana całej podłogi(co z tego że w większości 156 nie będzie jej do czego przymocować ;-) ) , ale w naszych warunkach nieopłacalna i nikt tego nie robi w sposób zgodny z technologia producenta.

  5. #25
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    O podłogę trzeba zadbać zawczasu.
    Poczynając od zakupu zdrowej budy, później bardziej niż o wypasione felgi.

    Pierwsze, co zrobiłem po zakupie 146 i 155, to właśnie zabezpieczyłem podłogę, która w obu przypadkach była w dobrym stanie.
    Trochę kosztuje, ale po wcześniejszych doświadczeniach ze 156, której podłoga rdzewiała i gniła w oczach, po prostu szkoda tych aut. Tym bardziej, że coraz mniej tych modeli spotkać można na ulicach, a coraz więcej na szrotach.
    Ostatnio edytowane przez kazikx ; 29-11-2017 o 17:22

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nawet najlepsze zabezpieczenie niestety tylko spowolni proces biodegradacji podłogi. One rdzewieją "od środka", w na oko zdrową podłogę śrubokręt czy młotek potrafi wchodzić jak rozgrzany nóż w masło :-( Gdy korozja jest już widoczna od spodu jest już za późno na cokolwiek.

  7. #27
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Zgadza się, konserwacja opóźni tylko (aż?) te kilka lat, zakładając że jest co sezon sprawdzana i poprawiana oczywiście, a to śmiem przypuszczać mało kto robi. Plus niegarażowanie zimą.
    Natomiast 156 z jakichś południowych krajów jeszcze się będą kręcić po drogach. Ale fakt faktem - stylistycznie się nie starzeje ten wóz, niestety mechaniczno/blacharsko/elektrycznie w tempie przyspieszonym, jak na Alfę przystało

  8. #28
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wymiana podłogi, poprawienie tych nieszczęsnych zatykających się odpływów, do tego odpowiednia konserwacja i mamy spokój na dłuuugie lata. Tylko kto aż tak kompleksowo robi te wozy? W sumie żeby mieć spokój ze starą Alfą to albo 166 które były nieźle zabezpieczone (chociaż też nie idealnie), co wiem z autopsji swojej. Albo coś pokroju SZ/RZ - w całości z plastiku i amelinium

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Sytuację ratuje zakup Alfy Romeo 156 z 1998 roku. Najlepsze blachy w tym modelu.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  10. #30
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ten dalej swoje.....


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Blondynka u blacharza kontra zgniła podłoga :/
    Utworzone przez Alfa Romeo 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 11:50
  2. Spuchnięta podłoga
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:04
  3. [159] Podłoga
    Utworzone przez bobik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:51
  4. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  5. [33] Skorodowana podłoga
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory