Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 118

Temat: Zgniła podłoga

  1. #31
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Lepsze są w rocznikach od 2015 wzwyż. A 156-tki z roku 2018 to w ogóle mają karbonową podłogę.

  2. #32
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arebie Zobacz post
    One rdzewieją "od środka"
    Zupełnie jak celebrytki.

    Ale zamiast kupować nową i zapewne drogą ori podłogę, może da się wykonać u blacharzy taką w całości?
    A nie łatać durszlaka?
    Byłoby taniej (niż ori) i bezpiecznie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Lepsze są w rocznikach od 2015 wzwyż. A 156-tki z roku 2018 to w ogóle mają karbonową podłogę.


    Lub podłogę z nierdzewnej szybki, przezroczystą, przez którą widać jak alfisti połyka błyskawicznie km.

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kazikx Zobacz post
    Ale zamiast kupować nową i zapewne drogą ori podłogę, może da się wykonać u blacharzy taką w całości?
    A nie łatać durszlaka?
    Byłoby taniej (niż ori) i bezpiecznie?
    Niestety tak się nie da, potrzebna jest prasa i matryca z wzorem płyty podłogowej. Śpieszmy się kochać Alfy, tak szybko odchodzą ;-)
    Ostatnio edytowane przez arebie ; 29-11-2017 o 18:18

  4. #34
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał arebie Zobacz post
    Niestety tak się nie da, potrzebna jest prasa i matryca z wzorem płyty podłogowej. Śpieszmy się kochać Alfy, tak szybko odchodzą ;-)
    Ok, teraz jasne.
    Dzięki za odpowiedź.

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    arebie... wspomniałeś o przeglądzie u naszych zachodnich sąsiadów ...Berlin.... jadę na stację kontroli od tak o....bo badania mam ważne.... myślę że nie mam czego się obawiać...podjade .....zdam relacje jak juz będę w PL

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=arebie;2039899Śpieszmy się kochać Alfy, tak szybko odchodzą ;-)[/QUOTE]
    I tak właśnie....dlatego ratuje moją piękność...w tym się chyba dogadamy ma u mnie dożywocie.

    - - - Updated - - -

    Exspres....wyjechałem i po sprawie!diadnosta doczepił się do aku bo lekko się rusza na boki....na miejscu dokreciłem.....wracam do ojczyzny Z DOWODEM REJESTRACYJNYM W KIESZENI I Z WSPAWANA PODŁOGĄ....

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9JTD / Audi A4B6 Avant 1.8T Quattro
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie rozmieszaj mnie z tym przeglądem w Berlinie... Jest obowiązek przeprowadzania przeglądu technicznego w kraju zarejestrowania pojazdu. Uniemożliwia to przeprowadzenie takiego badania za granicą. Skorodowana podłoga to jest właśnie to dożywocie o którym piszesz. Man nadzieje że zaostrza jeszcze bardziej przepisy o o przeglądach okresowych i takie auta jak twoje będą lądować w zgniatarkach od razu.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    I to jeszcze razem z tym kierowcą-zbrodniarzem! A w Berlinie to wiadomo, Niemcy nie mają pojęcia o samochodach, a w tamtych SKP siedzą sami ciapaci, oni to najwyżej mogą zrobić przegląd kozy...nie to, co u nas.

    BTW: Wg tego dokumentu - http://www.pnlestimology.com/wp-cont...ural-Oct10.pdf - podłoga nie jest jakimś znaczącym elementem strukturalnym. Poprzeczki owszem, ale sam ,,floor pan'' pełni rolę drugorzedną/pomocniczą.

    The following components are considered “secondary
    structural” due to the fact that they play a role in support of
    the vehicle weight and “assist” the structural components:
    • Front Apron Panels
    • Passenger Floor Pan
    • Trunk Floor Pan
    • Roof Panel
    • Some Quarter Panels (depending on the OEM’s
    classification

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Dołączę się do tematu, moja ulubiona ukochana alfa 156, zgniła. Podłoga i progi próchno. rocznik 97, więc czas robi swoje. w moich rękach od 2006, więc wartość sentymentalna ogromna. Mechanicznie wszystko działa super. Koledzy poradźcie co zrobić z takim autem ? Wymiana podłogi i progów to chyba astronomiczna cena ? Czy ktoś coś takiego robił? Ile to może kosztować 2, 3 czy 5 tys? Nie chce robić druciarstwa tylko zrobić to zgodnie ze sztuką. U blacharza profesjonalnego nie byłem na wycenie bo od dawna nie ma przeglądu, i w sumie to od 2 lat mało co jeździ. A kilku takich co robią u mnie w okolicy w garażu powiedziało że się nie podejmują.
    Czy lepiej kupić coś z zajechanym silnikiem ale za to w miarę zdrowe? W ogóle czy istnieją na rynku nie zardzewiałe 156? czy to trzeba z Włoch przywieść? chciałbym coś kupić i już mieć na dożywocie, myślę że za parę lat 156 będzie bardzo poszukiwanym youngtimerem, bo przecież to auto jest genialne.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  9. #39
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Dołączę się do tematu, moja ulubiona ukochana alfa 156, zgniła. Podłoga i progi próchno. rocznik 97, więc czas robi swoje. w moich rękach od 2006, więc wartość sentymentalna ogromna. Mechanicznie wszystko działa super. Koledzy poradźcie co zrobić z takim autem ? Wymiana podłogi i progów to chyba astronomiczna cena ? Czy ktoś coś takiego robił? Ile to może kosztować 2, 3 czy 5 tys? Nie chce robić druciarstwa tylko zrobić to zgodnie ze sztuką. U blacharza profesjonalnego nie byłem na wycenie bo od dawna nie ma przeglądu, i w sumie to od 2 lat mało co jeździ. A kilku takich co robią u mnie w okolicy w garażu powiedziało że się nie podejmują.
    Czy lepiej kupić coś z zajechanym silnikiem ale za to w miarę zdrowe? W ogóle czy istnieją na rynku nie zardzewiałe 156? czy to trzeba z Włoch przywieść? chciałbym coś kupić i już mieć na dożywocie, myślę że za parę lat 156 będzie bardzo poszukiwanym youngtimerem, bo przecież to auto jest genialne.
    Daruj sobie blacharza który się nie podejmie. Bo pewnie nie potrafi. Roboty jest ogrom. Ja u siebie robiłem pare lat temu generalny remont blacharski z malowaniem połowy auta. Kasy i czasu wiele poszło ale warto. Tym bardziej ze masz możliwość zakupu reperaturki progów jak i nadkoli a części nowe blacharskie oryginalne są co raz tansze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #40
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    Dołączę się do tematu[..]
    Z Włoch jest taki problem, że wszystkie są tam obite jak stare panny lekkich obyczajów A jak nie to malowane i zaraz rdza i tak wyjdzie - wiem z doświadczenia Ja bym reanimował tą podłogę co tam jest, koszt z progami do 2000zł, a spokój na kilka lat na pewno, o ile zrobi to ktoś ogarnięty. No chyba, że patrzysz od dołu i możesz rękę wsadzić do środka to słabo ;d

    Ewentualnie przejść się na złom i wyciąć sobie zdrową podłogę i przespawać Też tak robią
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 19-11-2018 o 15:00

Podobne wątki

  1. Blondynka u blacharza kontra zgniła podłoga :/
    Utworzone przez Alfa Romeo 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 11:50
  2. Spuchnięta podłoga
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:04
  3. [159] Podłoga
    Utworzone przez bobik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:51
  4. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  5. [33] Skorodowana podłoga
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory