Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 118

Temat: Zgniła podłoga

  1. #71
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Tak zwracam honor. Ale jeszcze jaki przebieg miała ta 159 to też jest istotne. A co do poprawy to ja nie zmienię zdania Fiat poprawił blachę np. porównując do Punto1 czy marea i tylko ślepy może tego nie widzieć.
    Wiadomo ze nie sa to juz czasy uno z przed 25lat czy tak jak piszesz punto 1 (bo tam to byl papier typu hunda) i nie sa to najbardziej rdzewiejace auta na swiecie ale tak jak pisalem daleko im i to bardzoooo np. do audi...

    Co do przebiegu tej 159-tki ze zdjec - podam jak wlasciciel odpisze...

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    audi bardzo dobra marka wedlug mnie lepsza
    milego dnia zycze wszystkim alfista
    No właśnie. Podejście gościa, który kupił Alfę z przypadku, a zawsze marzył o prestiżu na wsi. Tak bardzo marzył, że nie dał rady się nauczyć poprawnej odmiany rzeczownika przez przypadki, coś w okolicach czwartej klasy podstawówki. Wróć już może do swoich.

  3. #73
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    No właśnie. Podejście gościa, który kupił Alfę z przypadku, a zawsze marzył o prestiżu na wsi. Tak bardzo marzył, że nie dał rady się nauczyć poprawnej odmiany rzeczownika przez przypadki, coś w okolicach czwartej klasy podstawówki. Wróć już może do swoich.
    a moze ty wroc do swoich czlowieczku z kompleksem laweciarza...

    audi oczywiscie ze baedzo dobra marka, mialem/jest w rodzinie jak rowniez passat b5 w TeDeI i nie narzekalem (a tobie zostaly te marzenia ), alfe tez mam i nie narzekam (chodz do niej dokladam), czy kupilem z przypadku? no tak, ta co teraz mam to z przypadku i co to zmienia? (kolejna alfa w zyciu - nie pierwsza)


    //
    Daremne - mam "wracac do swoich" bo smiem twierdzic ze alfy/fiaty gnija, a slownik zmienil ortografie czy co to tam to jestem na poziomie 4 klasy - no tak reprezentujesz odpowiedni poziom godny ALFIARZA...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 23-11-2018 o 14:45

  4. #74
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    To nie Dareme.

    Tja. Słownik zmienił. Nawet nie masz pojęcia, gdzie. Chodź i choć to też jeden pies, nie?

    Wolę być laweciarzem. O wiele. Będąc laweciarzem, nie siedzę ludziom (tak, ludziOM, nie ludzią) na zderzaku, nie daję długimi po oczach, nie jeżdżę 140 po zabudowanym, nie siedzę na zderzaku komuś, kto w zabudowanym ośmiela się jechać przepisowo, nie jadę po pijaku, nie robię tetrisa, używam kierunkowskazów, nie zajeżdżam celowo drogi z hamowaniem, nie żrę białka i dopalaczy, nie napierdzielam umpa-umpa z subwoofera na trzy przecznice, nie chleję do upadłego co weekend i nie drę ryja po nocy na całe osiedle, nie mam tatuaży, potrafię powiedzieć znowu się coś zepsuło zamiast kurwa w chuj sie coś zjebało, potrafię czytać i pisać.

    O niebo lepiej jechać na lawecie, niż mieć kałdi.

  5. #75
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Ło Jezuniu, ale się dyskusja zrobiła niepotrzebnie temat odgrzewałem. Ja chciałem wiedzieć tylko ilu ludzi reanimowało ( bez druciarstwa) alfę 156 ze zgniłą podłogą i ile to kosztowało. Bo szkoda mi auto posłać na żyletki.
    Druga przytoczona moja alfa 159, martwi mnie od samego zakupu. Myślałem na początku że tylko ten egzemplarz tak ma, ale niestety nie tylko ten, więc już się tak bardzo nie martwię, tylko muszę to w porę wyprowadzić.
    A mnie kolega postraszył z tym zdjęciem progu nie na żarty...
    Auto jeździło całe swoje życie wcześniejsze, czyli 6 lat, w niemieckich górach, więc to może być przyczyna.

    Niestety( albo na szczęście) muszę też przyznać, że w VW Touaregu po 15 latach nie ma rdzy praktycznie nigdzie. I grupa Vag w zabezpieczniu antykorozyjnym jest naprawę dobra. A Fiat jest co najwyżej przeciętny.
    Ale obecnie produkowane auta będą pewnie robić na tyle małe przebiegi, że korozja to nie problem
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #76
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    To nie Dareme.

    Tja. Słownik zmienił. Nawet nie masz pojęcia, gdzie. Chodź i choć to też jeden pies, nie?
    przeciez nie pisze do jakiejs gazety czy cus by sie przejmowac bledami tak czy nie? ty sie tam przejmuj jak chcesz mi to osobiscie wisi - a co do bledow to taka ostatnia deska ratunku ludzia ktory nie ma zadnych konkretnych argumentow do przytoczenia - w tedy lepiej drugiego sponiewierac bo przeciez o alfach tylko dobrze sie mowi nie? (troche fanatyzmem zalatuje)

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Wolę być laweciarzem. O wiele. Będąc laweciarzem, nie siedzę ludziom (tak, ludziOM, nie ludzią) na zderzaku, nie daję długimi po oczach, nie jeżdżę 140 po zabudowanym, nie siedzę na zderzaku komuś, kto w zabudowanym ośmiela się jechać przepisowo, nie jadę po pijaku, nie robię tetrisa, używam kierunkowskazów, nie zajeżdżam celowo drogi z hamowaniem, nie żrę białka i dopalaczy, nie napierdzielam umpa-umpa z subwoofera na trzy przecznice, nie chleję do upadłego co weekend i nie drę ryja po nocy na całe osiedle, nie mam tatuaży, potrafię powiedzieć znowu się coś zepsuło zamiast kurwa w chuj sie coś zjebało, potrafię czytać i pisać.

    O niebo lepiej jechać na lawecie, niż mieć kałdi.
    Potwierdziles to co pisalem - typowy przyklad kompleksu laweciarza do tego typowej cebuli szufladkujac kazdego wedlug jakiegos swojego chorego kryterium - jesli by sie uprzec to mozna te twoje slowa dopasowac do obojetnie kogo w tym do kierowcow AR (a nie zapomnialem alfisci sa wyjatkowi)...

    [MENTION=35131]strzelec[/MENTION]
    alfa ze zdjecia miala cyt: "207250, z dnia oddania , auto salon polska 1 właściciel."

    //
    tak w ogole to nie wiem o co gadka, pisalem to juz tam troche wczesniej, dla mnie alfy/fiaty maja slabe blachy i tyle na temat a kazdy kto twierdzi inaczej - niech se twierdzi, demokracja jest...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 23-11-2018 o 18:54

  7. #77
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo832 Zobacz post
    dla mnie alfy/fiaty maja slabe blachy i tyle na temat a kazdy kto twierdzi inaczej - niech se twierdzi, demokracja jest...
    Od czasów 159 i Stilo możesz mówić w czasie przeszłym.
    Poza tym to nie blacha a raczej zabezpieczenie antykorozyjne...
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #78
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    A tak wracając trochę do tematu to jak zrobić tą podłogę żeby było dobrze? Jak rozmawiać z blacharzami? Na co zwracać uwagę?
    Bo na razie mam taki problem że blacharze w mojej okolicy starych aut nie przyjmują do roboty. Mają na tyle roboty że mogą sobie wybierać.
    Szukać jakiegoś amatora garażowego który się podejmie? Czy podłoga go może przerosnąć raczej?
    Czy ktoś kto robił pamięta ile płacił i jak to wyglądało?
    I czy bardziej nastawiać się na 3 tys czy więcej ?
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Zrobienie podłogi w 156 takiej powiedzmy z rocznika 98 jest dość karkołomnym wyzwaniem , na to trzeba się konkretnie zdecydować i nastawić niestety /na wydatki /
    Do podłogi dochodzi jeszcze wiele innych tematów które wyjdą dopiero w trakcie prac - podłoga , progi , tylne nadkola , kielichy amortyzatorów , przerdzewiały mocowania zbiornika paliwa , to samo z przewodami hamulcowymi .... i tak dalej , a przy okazji dobrze to od razu zrobić ,aby zbyt szybko nie wracać do tematu .
    Zobac na link z tego posta ,jest też kilka zdjęć już gotowej 156 po lakierni - mi prace zajęły ponad dwa lata ,no ale z pewnych względów nie było ciśnienia na szybką reanimację .

    http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1869795

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kacper_agh Zobacz post
    A tak wracając trochę do tematu to jak zrobić tą podłogę żeby było dobrze? Jak rozmawiać z blacharzami? Na co zwracać uwagę?
    Bo na razie mam taki problem że blacharze w mojej okolicy starych aut nie przyjmują do roboty. Mają na tyle roboty że mogą sobie wybierać.
    Szukać jakiegoś amatora garażowego który się podejmie? Czy podłoga go może przerosnąć raczej?
    Czy ktoś kto robił pamięta ile płacił i jak to wyglądało?
    I czy bardziej nastawiać się na 3 tys czy więcej ?
    Niezly paradoks - blacharze nie chca robic swojej roboty

    Garażowego amatora raczej sobie odpusc - na 100% taki ktos zawsze zrobi cos "nie tak"

    Z krakowa jestes to szukaj kogos na obrzeżach w kierunku wadowice/zator/sucha beskidzka, wystarczy odjechac ze 20-30km i zrobisz to samo duzo taniej niz u siebie...

    Ja na poczatku roku robilem progi po znajomosci (na fuche) zaplacilem ok 1500zl (+/-200) - progi + kawalek podlogi od pasazera z tylu + wneka na kolo w bagazniku + nadkole lewy tyl... u etatowego blacharza chcieli miedzy 2 a 3k (te 3000tys to juz u najlepszego w miescie mi wycenili)

    PS
    ja kupowalem czesci sam - reperaturki progow, blotnikow tyl, blotniki przod pod kolor (bo od dolu byly zjedzone) - za to wszystko zaplacilem ok 500-600zl reszta robocizna...

    //
    i tak jak kolega wyzej powiedzial:
    progi
    podloga (szczegolnie w okolicach tylu - za siedzeniami kierowcy/pasazera)
    nadkola tyl - od razu polecam wywalic ten ori filc, zalozyc plastikowy zamiennik a nadkola od srodka wykleic wygluszeniem...
    wneka na kolo w bagazniku
    kielichy amorkow
    mocowanie zbiornika paliwa
    i ja mialem zjedzone jeszcze oslony tarcz z tylu ale to pryszcz...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 27-11-2018 o 10:04

Podobne wątki

  1. Blondynka u blacharza kontra zgniła podłoga :/
    Utworzone przez Alfa Romeo 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 11:50
  2. Spuchnięta podłoga
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:04
  3. [159] Podłoga
    Utworzone przez bobik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:51
  4. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  5. [33] Skorodowana podłoga
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory