Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 118

Temat: Zgniła podłoga

  1. #101
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Szkoda mi Alfy ale źle to wygląda,rdza jak pryszcz na chwilę możesz przypudrować,jak nie wytniesz korozji do zdrowej blachy to sukcesem długo cieszyć się nie będziesz,a po zdjęciach widzę że próg wew masz do wymiany albo do bardzo czsochłonnego łatania żeby zachował swoje właściwości energochłonne.
    Fajnie że się nie poddajesz dla tej Alfy bo jest warta jak każda ale jak się namęczysz i nie zrobisz czegoś do końca lub umknie Ci jakiś szczegół to korozja za rok znowu wylezie i będzie załamka.
    Jeszcze raz zerknołem na te zdjęcia i powiem Ci tak,jak miałbym poświęć każde wolne popołudnie i co drugi weekend to nie jestem pewien czy w kilka miesięcy bym się z tym uwinoł,jak by miało to być zrobione idealnie.Nie chcę Cię załamywać ale bardzo złe to wygląda.



    Lesio146 dobrze prawi,dopadłem nową budę niby bez korozji a później walczyłem ze spawarką trzy tygodnie bo zawziołem się że będzie Alfa 156 bez grama rdzy Na razie taka jest

    Pamiętaj Kolego jeszcze o bezpieczeństwie,bo pospawać można wszystko i jak się chcę,próg zew to ozdoba,próg wew i podłżnica to sztywność nadwoźia,moje ingeręcję w podłogę były konsultowane z osobą doświadczoną.
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 05-02-2019 o 20:55

  2. #102
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Chyba ten czas (to na jakieś 5 lat robota ? ) lepiej poświęcić na poszukiwania ładnego egzemplarza z krainy gdzie soli nie sypią i zarobek na niego w swoim fachu.
    Taki pospawany egzemplarz ani handlowej, ani kolekcjonerskiej wartości nie będzie miał przecież. Blachy chyba nie ocynkowane się używa do rekonstrukcji, w dodatku przy spawaniu chyba koniec z ocynkiem? wiec jedna zima nasza i robota na nic ? Włożona dobra, ale nikomu niepotrzebna praca i tyle.

    Do wkładania V6 to średni pomysł, buda 156 i tak za sztywna nie jest, a taka pospawana, połatana to strach byłoby Vką jeździć, bo to spory kloc .
    (ten o kogo pytałeś to pewnie GrzesiekK. , po Lubelskim torze jeździł przerobioną 3.0 156, teraz buduje silniki do motosportu : Kuśmierz Motosport)

    Co do napędu na "złą oś" bym polemizował niejedno RWD i AWD mocniejsze objeżdża w rękach amatora, co dopiero jakiegoś profi kierowcy.

    O, może znajdziesz kogoś kto sprzeda Ci Pucharówkę 156 - moja miała 15 tys km przebiegu (real) i buda czyściutka od rdzy, zero mat pod którymi coś by gniło itp.
    Nie tak dawno kilka wisiało za grosze na portalach, ja kupiłem jedną , a ze 3 jeszcze równolegle się sprzedawały - patrz na siescigam.pl

    Co do odbudowy - się nie znam , ale wiem, że musi być po pierwsze z czego, a nie tracić czas na rekonstruowanie na nowo budy, bo później jest i tak masa innej roboty gdzie nie można oszczędzać - hamulce, zawias, silnik, przeniesienie napędu.

    Tu fajne relacje z odbudowy 75tki : (ale tam z blacharki to ze 2 kawałki wstawili raptem)
    https://www.youtube.com/watch?v=kxdKRQ7BVTY
    https://www.youtube.com/watch?v=Ypb4L-j0moQ

    No ale to jest warsztat ! (tego tunera Campoli Classic Motorsport , porządek, plan, spokój, konkrety... 1,5 roku kolejka )
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-02-2019 o 21:26

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Mi odbudowa zajęła prawie trzy lata do finalnego lakierowania całości , wiele problemów po drodze , akcji których nie przewidzisz , nerwów i chęci pierdyknięcia tym wszystkim , naprawdę to jest ogromne wyzwanie i nakład pracy .
    Jeszcze nie widziałeś wszystkiego , oczywiście kibicuję i życzę powodzenia - będzie potrzebne .

  4. #104
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Ja szukam firmy która by mi zabezpieczyła podłogę- ogólnie trzecia już konserwacja, ale chce zrobić fachowo i kurde jakoś nie mogę znaleźć.

    Plan awaryjny to zaległy urlop wykorzystać w kwietniu i samemu rozebrać i w dwa tygodnie wszystko poskładać, bidy nie ma, ale jak sie patrzę na speców robotę to to czego niej widać to na odpier... robią, a sam to wszystko przejrzę
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 05-02-2019 o 21:38

  5. #105
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Chyba ten czas (to na jakieś 5 lat robota ? ) lepiej poświęcić na poszukiwania ładnego egzemplarza z krainy gdzie soli nie sypią i zarobek na niego w swoim fachu.
    Taki pospawany egzemplarz ani handlowej, ani kolekcjonerskiej wartości nie będzie miał przecież. Blachy chyba nie ocynkowane się używa do rekonstrukcji, w dodatku przy spawaniu chyba koniec z ocynkiem? wiec jedna zima nasza i robota na nic ? Włożona dobra, ale nikomu niepotrzebna praca i tyle.

    Do wkładania V6 to średni pomysł, buda 156 i tak za sztywna nie jest, a taka pospawana, połatana to strach byłoby Vką jeździć, bo to spory kloc .
    (ten o kogo pytałeś to pewnie GrzesiekK. , po Lubelskim torze jeździł przerobioną 3.0 156, teraz buduje silniki do motosportu : Kuśmierz Motosport)

    Co do napędu na "złą oś" bym polemizował niejedno RWD i AWD mocniejsze objeżdża w rękach amatora, co dopiero jakiegoś profi kierowcy.

    O, może znajdziesz kogoś kto sprzeda Ci Pucharówkę 156 - moja miała 15 tys km przebiegu (real) i buda czyściutka od rdzy, zero mat pod którymi coś by gniło itp.
    Nie tak dawno kilka wisiało za grosze na portalach, ja kupiłem jedną , a ze 3 jeszcze równolegle się sprzedawały - patrz na siescigam.pl

    Co do odbudowy - się nie znam , ale wiem, że musi być po pierwsze z czego, a nie tracić czas na rekonstruowanie na nowo budy, bo później jest i tak masa innej roboty gdzie nie można oszczędzać - hamulce, zawias, silnik, przeniesienie napędu.

    Tu fajne relacje z odbudowy 75tki : (ale tam z blacharki to ze 2 kawałki wstawili raptem)
    https://www.youtube.com/watch?v=kxdKRQ7BVTY
    https://www.youtube.com/watch?v=Ypb4L-j0moQ

    No ale to jest warsztat ! (tego tunera Campoli Classic Motorsport , porządek, plan, spokój, konkrety... 1,5 roku kolejka )
    Fajne filmy, i dzięki za ten nick.
    Trochę się nie zrozumieliśmy. Ani bym myślał zmieniać silnika w mojej.
    Poprostu do mojej mam sentyment, bo mam ją 13 lat, i to jest najważniejszy argument. Natomiast oczywiście nie jestem szalony i nie będę tego robił za wszelką cenę. Jeśli ta alfa pójdzie na złom to będę szukał kolejnej 156 pewnie, i tu chciałbym V6 no i oczywiście blachę w miarę. Wiec na razie to sam nie wiem czego chce.
    A taką pucharową Alfę to bardzo chętnie
    Z tym RWD to też oczywiście dla zabawy, mi nie chodzi o objeżdzanie kogoś bardziej o zabawę na placu. A jednak FWD generuje dużo mniej radości.
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

  6. #106
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja swojej jeszcze nie sprzedaję i jeśli to na pewno nie tanio, bo już wielokrotnosć zakupu wchłonęła, ale może znajdziesz , pamiętam że to były Poznań, Szczecin (czyste Pucharówki) i Otwock (na JTD do wyścigówe długodystansowych zrobiona). I później jeszcze jedna , nie pamiętam już skąd.

  7. #107
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Do wkładania V6 to średni pomysł, buda 156 i tak za sztywna nie jest, a taka pospawana, połatana to strach byłoby Vką jeździć, bo to spory kloc .
    Buda 156 jest sztywniejsza od np. BMW serii 3 ( E46) która jest raczej wyznacznikiem w tej klasie. Podsyłam link w temacie: http://youwheel.com/home/2016/06/20/...ehensive-list/

    Tak na otrzeźwienie poniżej foto od spodu 156 którą kupiłem w tym roku od pierwszego właściciela z DE, oryginalny przebieg 113 tyś, serwis do końca. Widać ile ma rdzy, jakaś śladowa w kielichach plus parę kropek na podłodze po lewej stronie i ja naprawdę biłem się MOCNO z myślami czy ją brać Zapłaciłem za nią nie wiele więcej niż ty planujesz przeznaczyć na odbudowę.




  8. #108
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Link nie działa, ale przeróżne tabele z 'torsional rigidity (bo domyślam się że o to chodzi) odnośnie 156 widywałem, może różnice z SW i sedana wynikają (sedan ma spore usztywnienie w postaci blachy oparć - nieskładane. Zresztą gdyby było tak super (sztywność 156) sama AR nie chwaliłaby się na lewo i prawo jak to "podniosła" sztywność nadwozia w 159 (a podniosła, czuć to momentalnie), no bo jak usztywniać sztywne . No ale to niuanse.

  9. #109
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Link nie działa, ale przeróżne tabele z 'torsional rigidity (bo domyślam się że o to chodzi) odnośnie 156 widywałem, może różnice z SW i sedana wynikają (sedan ma spore usztywnienie w postaci blachy oparć - nieskładane. Zresztą gdyby było tak super (sztywność 156) sama AR nie chwaliłaby się na lewo i prawo jak to "podniosła" sztywność nadwozia w 159 (a podniosła, czuć to momentalnie), no bo jak usztywniać sztywne . No ale to niuanse.
    No coś chyba im tam dzisiaj padło na stronie. Na pewno blacha za tylnymi fotelami daje bardzo dużo ale i tak wynik super. Skoro poprawili wynik ze 156 to dlaczego by się tu nie chwalić ? Jest to raczej kwestia dobrej konstrukcji nadwozia bo grubość blach w 156 Vs. BMW jest jakaś śmieszna

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kacper_agh
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 2.0 TS 1997
    Postów
    415

    Domyślnie



    Powiedzcie Ci mi że to nie jest to co myślę.
    Ta dziura to jest dziura w podłużnicy?
    A ta cienka blacha za amortyzatorem jest wymienna? Da się ją dostać nową? Ona jest zgrzana do podłużnicy? pewnie pod tą blacha podłużnica będzie zgnita?
    Czegoś takiego to już się chyba nie da naprawića
    Dzisiaj wypięliśmy silnik i pas przedni, jutro chce wyjechać z silnikiem i piaskować całość
    Alfa Romeo:Giulia 2.0 '18- w budowie/159 2.0 '10 - na sprzedaż /156 2.0TS '97 -moja pierwsza -zgniła/156 2.0 JTS - trzymam na klasyka
    Pozostałe: Uaz 469 2,6i(Isuzu) - w błoto / Isuzu Trooper 3,5 V6 - w błoto / Volvo XC90 2.4D - nudziarz / Honda CB750 '91/ Fiat 126p '96

Podobne wątki

  1. Blondynka u blacharza kontra zgniła podłoga :/
    Utworzone przez Alfa Romeo 147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 94
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 11:50
  2. Spuchnięta podłoga
    Utworzone przez Mackowiak w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-07-2016, 14:04
  3. [159] Podłoga
    Utworzone przez bobik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 16:51
  4. Mokra podłoga
    Utworzone przez Sniegu w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2015, 10:20
  5. [33] Skorodowana podłoga
    Utworzone przez Bronx18 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2008, 21:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory