Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Tylne szyby nie działają

  1. #1
    czapka
    Gość

    Domyślnie Tylne szyby nie działają

    W mojej 156 od momentu kupna (czyli od kilku tygodni) nie działają elektryczne tylne szyby. Na szybko sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są ok.
    Zanim rozbebeszę pół auta w poszukiwaniu usterki, może ktoś miał podobny przypadek i podpowie coś ciekawego.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    proponuje najpierw sprawdzić czy dochodzi prąd najpierw do bezpieczników potem do przełączników z tyłu jeśli "winny" będzie już w samych drzwiach do pewnie coś z kablami ewentualnie silniczki
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Przekaźnik szyb tylnych elektrycznych jest w schowku xD Po prawej stronie nad dwoma bezpiecznikami ...odpowiada on za szyberdach,ogrzewanye siedzenia,i elektryczne podnośniki szyb tylnych

  4. #4
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Przekaźnik szyb tylnych elektrycznych jest w schowku xD Po prawej stronie nad dwoma bezpiecznikami ...odpowiada on za szyberdach,ogrzewanye siedzenia,i elektryczne podnośniki szyb tylnych
    A to już zależy w której wersji. U mnie np. jest z lewej
    Sprawdziłem przekaźniki razem z bezpiecznikami.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    to pozostaje sprawdzić miernikiem czy po naciśnięciu przycisku coś się dzieje...nie masz wyboru rozbierasz boczki xD

  6. #6
    JFC
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapka Zobacz post
    Zanim rozbebeszę pół auta w poszukiwaniu usterki, może ktoś miał podobny przypadek i podpowie coś ciekawego.
    Ja miałem podobny przypadek, podjechałem do znajomego gościa od "prądów błądzących" i po oględzinach stwierdził, że to nie możliwe....podłubał i okazało się, że zacięty był przełącznik lock w przednim panelu szyb. Poruszał, popsikał i działa, 5 minut roboty. Zobacz bo może masz podobnie.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał JFC Zobacz post
    Ja miałem podobny przypadek, podjechałem do znajomego gościa od "prądów błądzących" i po oględzinach stwierdził, że to nie możliwe....podłubał i okazało się, że zacięty był przełącznik lock w przednim panelu szyb. Poruszał, popsikał i działa, 5 minut roboty. Zobacz bo może masz podobnie.
    To się wydaje nawet logiczne xD Bo dziwne,żeby oba silniczki na raz padły skoro przekaźniki i bezpieczniki ok to raczej to oby bo problem nie duży.......... Ps.,,prądy błądzące,,
    Ostatnio edytowane przez krzys-krzys ; 22-06-2009 o 13:17

  8. #8
    Ferrari-1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Ps.,,prądy błądzące,,
    To takie prądy które zabłądzą i nie trafiają tam gdzie mają. W twoim przypadku do tylnych drzwi.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ferrari-1 Zobacz post
    To takie prądy które zabłądzą i nie trafiają tam gdzie mają. W twoim przypadku do tylnych drzwi.
    nie do moich ja się tylko wczułem w problem kolegi

  10. #10
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj znalazłem chwilę czasu i zaglądnąłem do tych szyb.
    Przelaciałem jeszcze raz bezpieczniki, przekażniki, przełączniki itd. Wszystko OK. Ale jednak znalazłem przyczynę (na razie z jednej strony bo na drugą czasu zabrakło).
    Gdybym był detektywem to pewnie doszedł bym do tego szybciej. Przez ostatnie 4 lata jeździła tym autem młoda, bezdzietna kobietka i tylne siedzenia służyły co najwyżej do wożenia zakupów. Szyby więc nie były prawdopodobnie otwierane przez ten okres . Szyba po prostu zintegrowała się z resztą samochodu. Przykleiła się. Po ręcznym szarpnięciu zaczęło wszystko działać. Jutro druga strona z nadzieją, że będzie to samo.

Podobne wątki

  1. Alfa 156 kostki pod fotelami,nie działają tylne szyby
    Utworzone przez pyra1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 01:47
  2. [159] Szyby działają tylko przy wyłączonym silniku. Nie działają spryskiwacze reflektorów.
    Utworzone przez soto w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 21:37
  3. Nie działają tylne szyby, lusterka el. oraz el. fotele
    Utworzone przez dragon855 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 23:30
  4. Tylne elektryczne szyby nie działają :(
    Utworzone przez fazzi55 w dziale 156
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 12:34
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory