Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Parowanie szyb

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa156 sportwagon
    Postów
    45

    Domyślnie Parowanie szyb

    Witam czy ma ktoś podobnie i czy to jest cos nie tak .wymienilem filtr kabinowy i dalej paruja mi szyby muszę jeździć na klimie czy to normalne

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar sid89
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 156 SW '00 TS 2.0 155KM + LPG
    Postów
    57

    Domyślnie

    A stan podłogi sprawdzałeś?

    Wysłane z mojego LG-K350 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A co ma filtr kabinowy do parowania szyb? Szyba paruje bo jest zimniejsza niż powietrze w kabinie i osadza się na niej para wodna z powietrza kabiny- normalne zjawisko fizyczne. Klimatyzacja pomaga , bo schładza powietrze w kabinie i para się mniej osadza, trochę też pomagają substancje do spryskiwania szyb przeciw parowaniu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    Auto
    AR 156 2.4JTD DISNICTIVE 2002
    Postów
    2

    Domyślnie

    Klima nie tyle schładza, co osusza powietrze z wody więc nie ma się co na szybach osadzać Na klimie powinno się jeździć + tak jak powyżej, są preparaty które aplikuje się na szyby aby woda nie mogła się osadzać, ale broń cię od stosowania januszowych sposobów jak wysmarowanie pianką do golenia... Tym którzy tak jeżdżą to najwidoczniej nie zależy na tym, czy cokolwiek przed sobą widzą

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Co ma filtr do parowania szyb????? nie wymieniaj go to zobaczysz jak szyby zaczną parować. [notranslate]Alfa[/notranslate] słynie z tego że szyby nie parują chyba że jest dziurawa i się wilgoć wytrąca.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    A mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób filtr kabinowy sprawia że szyby nie parują? -oczywiście na gruncie panującej w obecnym stuleciu wiedzy.
    [MENTION=70005]THE[/MENTION] Rogal17- w jaki sposób klima osusza powietrze?- Chyba że przez obniżenie punktu rosy, a obniża go poprzez schłodzenie powietrza
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 13-11-2017 o 21:37

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Kozy
    Auto
    AR 156 FL 1.9 JTD 16V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Silva Zobacz post
    Witam czy ma ktoś podobnie i czy to jest cos nie tak .wymienilem filtr kabinowy i dalej paruja mi szyby muszę jeździć na klimie czy to normalne
    Jakiś miesiąc temu miałem podobnie. Zdjąłem podszybie i wyczyściłem odpływ wody (był zatkany przez liście i inny syf) i teraz w ogóle nie paruje

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    353

    Smile

    do: "alfist"

    A mógłbys wyjasnić po co zimą schładzać zimne powietrze?
    I jak to zrobić, kiedy w niskich temperaturach nie włączy się sprężąrka? - oczywiście na gruncie panującej w obecnym stuleciu wiedzy.
    Chcesz chłodzić chłodne (a więc w skali absolutnej - suche) powietrze, więc dalsze chłodzenie go nic nie da, bardziej go nie wysuszy. Nie trzeba go dodatkowo chlodzic.
    Na pewno wiesz o czym piszesz, kiedy pouczasz innych?

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    zapchany filtr kabinowy, wilgoć w aucie (mokre buty, dziury w podłodze), brud (piasek itp), welurowe dywaniki, pijany pasażer ;-) to są czynniki, które sprzyjają parowaniu szyb. 1. Czemu filtr kabinowy trzeba wymieniać? Bo przepływ powietrza się zmniejsza od nagrzewnicy do kabiny i dodatkowo wypycha piasek do wnętrza który dobrze trzyma wilgoć. 2. Czemu klimatyzacja pomaga? bo osusza powietrze (ewentualnie puszcza "suche" powietrze)W skład klimy wchodzi takie coś jak osuszacz właśnie.
    Using Tapatalk

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadzia Zobacz post
    do: "alfist"

    A mógłbys wyjasnić po co zimą schładzać zimne powietrze?
    I jak to zrobić, kiedy w niskich temperaturach nie włączy się sprężąrka? - oczywiście na gruncie panującej w obecnym stuleciu wiedzy.
    Chcesz chłodzić chłodne (a więc w skali absolutnej - suche) powietrze, więc dalsze chłodzenie go nic nie da, bardziej go nie wysuszy. Nie trzeba go dodatkowo chlodzic.
    Na pewno wiesz o czym piszesz, kiedy pouczasz innych?
    Ależ Jadziu, ja nikogo nie pouczam, proszę tylko o wyjaśnienie. Para nie będzie się osadzać, gdy w kabinie jest zimne powietrze- nawet zimą, zauważ że szyby parują, gdy w kabinie powietrze jest wyraźnie cieplejsze niż na zewnątrz- takie są też prawa fizyki (dobrze że masz na uwadze aktualny stan wiedzy). Latem, takiego problemu nie ma , dlaczego? Temperatury wewnątrz i zewnątrz są podobne- para na szybie się nie będzie osadzać. Gdy sprężarka klimatyzacji odmówi współpracy przy za niskich temperaturach to problem, - należy wtedy zastosować nawiew na szybę, by odparować wilgoć (nawet bez klimatyzacji)- ale odparujemy wtedy wilgoć tylko z tych fragmentów szyb, na które jest nawiew, reszta dalej będzie zaparowana.
    "Chcesz chłodzić chłodne (a więc w skali absolutnej - suche) powietrze, więc dalsze chłodzenie go nic nie da, bardziej go nie wysuszy"-aaa...czy wiesz na pewno o czym piszesz?? Naprawdę sądzisz że w takich temperaturach powietrza jakie teraz są, nie ma już wilgoci? -Ja jestem innego zdania.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 14-11-2017 o 21:54

Podobne wątki

  1. Parowanie szyb
    Utworzone przez majkel_dg w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 22:09
  2. [145] Parowanie Szyb
    Utworzone przez Jimbo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 19:19
  3. [145] parowanie szyb
    Utworzone przez przemoo84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:20
  4. [MiTo] Parowanie szyb
    Utworzone przez kingulina w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 09:42
  5. [146] Parowanie szyb.
    Utworzone przez stet22 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 00:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory