Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: AR 156 2.0jts 166km 2004r wtryskiwacze instrukcjia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie AR 156 2.0jts 166km 2004r wtryskiwacze instrukcjia

    Witam, jak w temacie szukam instrukcji jak samemu wymienić wtryskiwacz w domowych warunkach i czy w ogóle jest to możliwe. Mówiąc w domowych chodzi mi pod blokiem xD żeby było śmiesznie, wiem że wiąże się to z demontażem kolektora dolotowego, ale czy tylko, naoglądałem się filmików pokazujących opuszczanie silnika na poduszkach itp. Z góry dziękuje za jakąś pomoc. Dodam z góry, że powodem wymiany wtrysku na 4 cylindrze jest wypadanie zapłonu tylko i wyłącznie w temp. poniżej 5 stopni C . Cewki na tym cylindrze były podmieniane, wymieniane nawet na nowe. Zapłon wypada tylko po odpaleniu przez 15s. w przeciągu 2 min na jałowym biegu, w temp poniżej ok. 5 C. Jak jest Ciepło niema problemu. Świece są nowe mają 4 miesiące, zalecane przez producenta. Dodam że problem zaczął się pojawiać w momencie gdy zaczęły spadać temp. Po nagrzaniu silnika alfa sprawuje się jak złoto, zbiera zaje..... , grubo ponad dwie paczki można śmigać, dopóki ciepły ograniczeniem jest tylko rozsądek.

    Ps. Dosłownie chodzi o te pierwsze 2 min po odpaleniu w niskich temp. w ciągu tych 2 min wypada zapłon raz, góra, dwa po parę sekund. Jak ruszę zaraz po odpaleniu wszystko jest ok jeśli pozostawię alfe na pół minuty na jałowym od razu wypada zapłon. Sytuacja dziwna wygląda na zacierający się wtryskiwacz ale mogę się bardzo mylić. Z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Trudna i skomplikowana robota dla amatora bez doświadczenia.
    O de mnie mechanik wziął 170zł za wymianę wtryskiwaczy.
    Ale od razu ci powiem że nie jest łatwo znaleźć kogoś kto by chciał się tego podjąć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pele21 Zobacz post
    Ps. Dosłownie chodzi o te pierwsze 2 min po odpaleniu w niskich temp. w ciągu tych 2 min wypada zapłon raz, góra, dwa po parę sekund. Jak ruszę zaraz po odpaleniu wszystko jest ok jeśli pozostawię alfe na pół minuty na jałowym od razu wypada zapłon. Sytuacja dziwna wygląda na zacierający się wtryskiwacz ale mogę się bardzo mylić. Z góry dziękuje za pomoc
    Podobne objawy miałem przy padniętym czujniku ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.
    Przynajmniej według mojego mechanika.

    [
    Moja Bella

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar 5t4w3k
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    AR 156 2.5 V6 2002r. AR 156 3.2 V6 GTA SW 2002r.
    Postów
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Trudna i skomplikowana robota dla amatora bez doświadczenia.
    O de mnie mechanik wziął 170zł za wymianę wtryskiwaczy.
    Ale od razu ci powiem że nie jest łatwo znaleźć kogoś kto by chciał się tego podjąć.

    - - - Updated - - -


    Podobne objawy miałem przy padniętym czujniku ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.
    Przynajmniej według mojego mechanika.

    [
    Witam
    Ogólnie wymiana wtryskiwacza z tego co ja robiłem jest mega łatwa. Trzeba zdjąć pokrywę silnika, nastepnie odkrecamy listwe dwie sroby chyba 10. Potem trzeba porozpinac kostki i jedynie co jest ciężko to wyjąć same wtryski z gniazda listwy i silnika. Podstawowy zestaw kluczy wystarczy.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez 5t4w3k ; 16-11-2017 o 01:55

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5t4w3k Zobacz post
    Witam
    Ogólnie wymiana wtryskiwacza z tego co ja robiłem jest mega łatwa.
    Jesteś pewien że robiłeś to w JTS-ie?
    Moja Bella

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie

    Hmm, kurde sytuacja się zmieniła na dzień dzisiejszy temp. spadła do prawie zera i wszystko śmiga, nie wiem co o tym myśleć. Można jakoś sprawdzić czujnik ciśnienia paliwa? FES pokazuje pomiar ciśnienia paliwa tylko nie wiem czy o to chodzi.

Podobne wątki

  1. Ar 2.0jts 166km ładowanie
    Utworzone przez pele21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2017, 08:14
  2. 156 2.0jts 166km vdc system failure
    Utworzone przez pele21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-01-2017, 21:28
  3. 156 2.0jts 166km problem z sonda
    Utworzone przez pele21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 15:04
  4. Wtryskiwacze do 2.0JTS czy warto kupić na zapas
    Utworzone przez JTS156LPG w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-01-2016, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory