Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [2.4 JTDM CF4] Motor Control System Failure

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie [2.4 JTDM CF4] Motor Control System Failure

    Siemka, przewałkowałem już chyba cały internet w poszukiwaniu informacji. Bo jak dobrze wiadomo to dość powszechny problem. Jednak mam kilka pytań. :X Historia w skrócie:
    Zaczęło się od tego, że check zapalał się czasami i czasami potrafiła alfa zgasnąć. Skończyło się na tym, że nie chciała w ogóle odpalić, a jak odpaliła to gasła od razu.

    Wymieniłem czujnik położenia kątowego wału korbowego. Pomogło tylko na trudne odpalanie.
    Wyczyściłem regulator ciśnienia paliwa. To pomogło na gaśnięcie samochodu. W między czasie wyczyściłem początek dolotu, klapę gaszącą, EGR, czujnik ciśnienia doładowania. Wszystko było konkretnie zalepione poza EGR'em. Sprawdziłem gumowe węże od dolotu, założyłem nowego overboosta, nowy filtr paliwa i powietrza, nowe przewody do gruszki. Dodatkowo ewidentnie jest uszkodzony zawór na zbiorniku podciśnienia, bo nie działa także klapa gasząca. Ale pominąłem ten zbiornik i jak podpiąłem przewód do trójnika koło vacuum pompy to klapa się zamyka, a sztanga się rusza. Co nie zmienia faktu że więcej niż 3.5k nie kręci. Diagnostyka pokazuje P0101, P0638, P0047, P0489. Co ciekawe EGR się otwiera jak się go podłączy na "sztywno" do akumulatora. A błąd P0101 jest nie aktywny, a tylko zapisany.

    Podejrzewam, że pewnie jest do wymiany czujnik ciśnienia doładowania albo przepływomierz. W MES trochę wariowała ilość powietrza zmierzona w porównaniu do oczekiwanej. W trakcie sprawdzania kilka razy na luzie wykręciłem więcej niż 3.5k obrotów ale mi zgasł potem samochód. Dodatkowo wydaje mi się, że pedał hamulca jest zbyt miękki. Może pompa vacuum się kończy? Turbo pluje trochę olejem, ale nie miałem żadnych objawów wcześniej. To samo z pompą CR i wtryskami. I taki banał komputer pokazuje temperaturę silnika ok 80-88 stopni,a wskaźnik ją zaniża. Jakieś sugestię?
    Ostatnio edytowane przez mic327 ; 19-11-2017 o 02:18

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    W 156 nie było 2.4 cf4 to po pierwsze .
    A po drugie wrzuć logi.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Jeszcze nie zrobiłem ale podgląd parametrów wskazywałby jednak na przepływomierz. Dodam, że oczekiwana mas powietrza z mierzoną różni się nawet o ok 800 mg/w. I nie ma napięcia żadnego. Plus mam parametr:
    wstrzymanie regulacji powietrza: uszkodzony system
    Zaraz spróbuje odpiąć przepływomierz, chociaż podobno w nowszych wersjach ta metoda już nie działa.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Dlaczego nie działa . Ja jeździłem parę dni z odpietym zanim wsadzilem nowy i auto jeździło bardzo sprawnie, na uwalonym kompletnie nie jechało.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Odłączyłem i po szybkiej "diagnostyce" na postoju jest to samo. Tylko temperatura powietrza zasysanego się zmieniła na -40. W dzień zrobię normalny test z komputerem i się przejadę.

    Wg. pdfa Pierburga:

    "Sygnał wytwarzany przez przepływomierz
    służy do obliczenia dawki paliwa do
    wtrysku, a w silnikach wysokopżrężnych
    również do sterowania recyrkulacją spalin." Może błąd EGR, wynika z uszkodzonego przepływomierza?
    Ostatnio edytowane przez mic327 ; 20-11-2017 o 03:43

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    Miałem bardzo podobnie... po pierwsze musiałem wymienic uszczelke regulatora cisnisienia paliwa
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Zest...NCIA-JTD/18314
    Po drugie czysciłem potencjometr gazu bo u mnie dodatkowo tracila moc (potem okazało sie ze musiałem kostke tego potencjometru wymienic)
    Po trzecie musiałem wymienić czujnik położenia wału bosha bo gasniecie nieraz było z jego powodu, czasem baardzo ciezko odpalał na ciepłym i marchewa wyskakiwała a kodu błedu nie było...
    Po czwarte wymieniłem czujnik doładowania bo miałem overboost (łatwo gnoja zdiagnozować wystarczy go wyjac przeczyscic i dopalic na wyjetym zatykajac otwór jesli jest niesprawny nic sie nie wydarzy...
    Dodatkowo przeczysciłem cały kolektor liquimolly w sprayu i zatkałem egr....

    Moze te wszytskie czynnosci są chaotyczne ale dopiero to wszystko mi pomogło i teraz tylko z rzadka wywali marchewe jak depne w opór i cos tam sie na moment przydławia i potem juz dawaj.....

    Powiem tobie serio ze jak miałem cyrki z tym potencjometrem gazu to takie wywaloło błędy w diagu ze mechaniory zanim doszli ze kostka zrąbana to prawie pół silnika mi wymienili

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Wykąpałem regulator ciśnienia paliwa i założyłem zestaw naprawczy. Z tym potencjometrem gazu to zrobiłeś mi mindfuck Nie bardzo rozumiem jak to ma być powiązane? EGR nie można zatkać, bo ECU rzuca tryb awaryjny w tym silniku. Z tym odpalaniem to oprócz tego co zrobiłem to mam zjarane 3 świece z 5. Także powinna później już normalnie odpalać. I paliwo w wydechu, czarny dym, czasami falowanie obrotów i błąd P0101 wskazywałoby na przepływomierz. Jak przyjdzie paczka to zobaczę czy będzie lepiej.

    Czyli do wykluczenia mi zostało:
    - przepływomierz
    - wtryski
    - pompa CR
    - zmienna geometria turbiny

    Innych możliwości raczej nie przewiduje

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dla potomnych. Mechanik zrobił "weryfikację/konserwację" wiązki elektrycznej. Cokolwiek to znaczy, bo tego już nie chciał powiedzieć. Dodatkowo była wymieniona pompa w baku. Pewnie jeszcze coś zrobił ale nie chciał dzielić się wiedzą. Finalnie moc wróciła. Ale i tak muszę iść na reklamację bo rozwalili pływak w baku i słabo odpala po nocy. Jakby się paliwo cofało.

Podobne wątki

  1. Motor control system failure
    Utworzone przez DawidSu w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2015, 11:34
  2. Motor Control System Failure 1.6 TS
    Utworzone przez mateusz_551 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-04-2014, 16:02
  3. Motor Control System Failure
    Utworzone przez paul w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 12:18
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez sydney w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 11:30
  5. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory