Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Kupiłem 1 alfe...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd 2000
    Postów
    2

    Domyślnie Kupiłem 1 alfe...

    Witam wszystkich.. panowie i panie kupiłem 1 alfę bo zawsze chciałem i po 10 latach przesiadłem się z marki Honda! po przejechaniu 300km moją alfą 156 2,4jtd 2000r zakochałem się ale jak każda nowa miłość pojawiły się pytania....
    alfa kupiona od handlarza.. gość twierdzi że auto jego znajomego(dzwonił przy mnie do niego gdy zadałem pytanie o olej i co było zrobione)..to jest ok! ale teraz tak, gość gada że silnik był wymieniany.. po przyjechaniu do domu napisałem do handlarza czy może zapytać na jaki i z którego roku jest silnik wymieniony. od tej pory cisza! tak że mam pytanie(szukałem na forum nie znalazłem odp konkretnej) czym się różnią silniki 2,4jtd 136 i 140km? po czym można stwierdzić rodzaj! Druga sprawa.. silnik jest po chipie..zamiata....jak miło tylko jest jeden problem..jak dodaje więcej gazu zapala się kontrolka wtrysków na 1/2sec gaśnie i w tym momencie auto zamula po czym auto dalej zamiata...jak dodam gazu jednostajnie na np.5 od razu ciągnie jak miło wtryski się świecą i nie zawsze odłącza moc. moje pytanie wtryski nie wydalają czy np może pompa paliwa? Panowie i Panie proszę bez hejtów tylko konkretne odp. pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    CF2 rozni sie od CF3 osprzetem, turbina, oprogramowaniem, jak bedziesz kupowal czesci to wystepuja dwa rozne rodzaje wlasnie do cf2 i cf3 (duzo czesci sie pokrywa), CF3 to jak by ewolucja CF2 zeby spelnic normy euro3

    Tak wyglada cf3:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	133847-wymiana_uszczelki_pokrywki_zaworow_ar_166_2_4jtd_cf3_150km-5.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	175.3 KB
ID:	237984

    a tak cf2:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8e62c4d145ac97dc2e59388fa8dd.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	37.9 KB
ID:	237985

    Najproszciej rozroznic chyba po zaworze egr, w cf2 jest z przodu, a w cf3 z tylu silnika

    Co do palacej sie marchewy to problemow moze byc massssaaaa, dziurawy dolot, padnieta pompa cr, padnieta pompka w baku, konczace sie turbo, padniety regulator cisnienia na pompie cr, czujnik cisnienia na pompie cr, padniete wtryski i tak mozna wymieniac... podlacz pod kompa i zobacz co sie dzieje, ja sadze ze jak jest po cZipie to pewnie jakis miras wgral gotowa mape i tak sie pozniej dzieje
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 19-11-2017 o 19:48

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cześć

    Z tego, co wiem, to różnice są takie: 136-konny ma mechanicznie sterowaną turbinę, w 140 koniach turbiną steruje ECU. Jakieś tam różnice są też w zaworze EGR, na pewno w wersji 136-konnej EGRa wystarczy zaślepić blaszką i tyle, a co w 140 koniach, to nie wiem. Może musi być blaszka z otworkami, może tez trzeba wywalić EGRa z ECU, żeby nie świecił się check? Pompa oleju tez zdaje się jest ulepszona względem słabszej wersji.

    Jeśli świeci się check przy butowaniu, to do sprawdzenia masz przepływomierz. Może ktoś z okolicy ma na podmianę, żeby sprawdzić? Zapytaj na grupie regionalnej. Przejrzyj też rury dolotowe między turbiną a kolektorem ssącym, czy nie ma jakichś dziur albo pęknięć. Albo przyczyną jest po januszowemu zrobione chipowanie.

    No i nieprzyjemny temat,podłoga. Obadaj dokładnie, czy nie ma rdzy, zwłaszcza wzdłuż progów (szczególnie od strony pasażera) i za przednimi fotelami tam, gdzie pasażerowie tylnej kanapy trzymają nogi. Nie wizualnie, bo może nie być widać, tylko podziuj czymś twardym, może być nawet palcem, czasem podłoga jest tak zjedzona, że i pod palcem ustępuje. Bo jeśli auto nie jest niedawno sprowadzone z Włoch czy Hiszpanii i nikt wcześniej podłogą się nie zajmował, to na 90% coś będzie, niestety .

    Oryginalne wyposażenie auta możesz sprawdzić po VINie pod tym adresem: http://keyeper.pekidi.com/navi?FORCE...&SBMK=R&MAKE=R

    No i szerokiej drogi .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Propos pierwszego, to możesz znaleźć nabity na silniku numer, po nim dojdziesz, ew podepnij komputer, może tam coś będzie.

    Kontrolka wtrysków? jest taka kontrolka? Jeżeli mówisz o check'u to najłatwiej podpiąć kompa i zobaczyć jakie błędy zapisał. Chwilowy muł może być równie dobrze winą VGT.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    Propos pierwszego, to możesz znaleźć nabity na silniku numer, po nim dojdziesz, ew podepnij komputer, może tam coś będzie.

    Kontrolka wtrysków? jest taka kontrolka? Jeżeli mówisz o check'u to najłatwiej podpiąć kompa i zobaczyć jakie błędy zapisał. Chwilowy muł może być równie dobrze winą VGT.
    Jest taka kontrolka, tzw marchewa, u mnie w poprzedniej identyczne objawy dawał czujnik położenia wału korbowego, nie zwlekaj i podpinaj pod kompa bo w końcu zgasnie Ci podczas jazdy jak mi na autostradzie, bez możliwości odpalenia przez 20 min albo dłużej

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd 2000
    Postów
    2

    Domyślnie

    przemo832 i Zenonzlasu dzięki wielki za odp...kupując alfę zobaczyłem całą blachę i podłoga jest do spawania w 3 miejscach(dziury)+ wymiana 2 progów jak gadasz!ale mi to nie przeszkadza bo chce auto zrobić dla siebie... czyli koledzy gadacie żeby ją pod kompa i powinno coś pokazać?

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    co do chipa - jedz do ogarniętego tuner niech to sprawdzi co i jak tam porobione bo to ze zamiata to nie znaczy ze wszystko jest ok zwlaszcza z ta kontrolka
    na hamownie toto i sprawdzenie chipa - wydasz kilka zł a bedzie jasne czy aby przypadkiem ktos nie zaszalal








Podobne wątki

  1. W końcu kupiłem sobie alfe :)
    Utworzone przez qazdomik w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2017, 10:56
  2. Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 17-03-2017, 19:58
  3. Kupiłem Alfe 166 2.5 v6 - Kilka pytań
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 12:52
  4. [156] KUpiłem Alfe i poradzcie mi
    Utworzone przez Włoch w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2008, 22:37
  5. Dzis kupiłem Alfe 147-pytanie o zmiane przodu
    Utworzone przez mario78 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2007, 10:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory