Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Poduszka amortyzatora

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Anakin
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Tarnowska Wola
    Auto
    Alfa 156 SW GQ 1.9 16V '05
    Postów
    136

    Domyślnie

    Najlepiej w dwie osoby sprawdzić co się dzieje i GDZIE? ja zakładałem Birtha ale nie wyobrażam sobie żeby cos miało skrzypieć

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Leszy5564
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Staszów/Kielce
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 8v
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zdejmij zaślepki śrub od poduszek amortyzatorów pod maską, jedna osoba niech pobuja autem na boki a Ty złap za śrube najpierw jedną potem drugą i zobacz czy masz tam wyczuwalny luz. Poduszki raczej stukają nie skrzypią, chociaż to jest raczej walenie niż stukanie i to nawet na najmniejszych nierównościach. Jak skrzypi np. na progach zwalniających to ja bym stawiał na wahacze. Możesz popsikać jakimś smarem w sworznie i tuleje jak troche ustanie to wiadomo, że wahacz.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Luzu nie ma, ale ewidentnie skrzypi jak stara szafa z góry samochodu, głośno przy mocowaniu amortyzatora. Jak mam ucho między oponą, a nadkolem tak samo, nie słychać tego na wprost od wahacza, tylko z góry...

    W sobotę wymienię te gumy i zobaczę co się stanie.

    Same wahacze przy montażu smaruje się, czy na sucho ? Moje prawdopodobnie zostały zamontowane na sucho. Cały samochód jest cichutko, tylko w lewym kole zostały piski tak samo jak przed wymianą.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę żeby wahacze smarować. Jak zaklada sie poli to się smaruje

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Leszy5564
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Staszów/Kielce
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 8v
    Postów
    16

    Domyślnie

    Z tym smarowaniem to taka prowizorka, wystarcza na przejechanie kilku kilometrów ale pozwala sie upewnić czy to na pewno wahacze skrzypią. Przynajmniej u mnie tak to zadziałało, że po przesmarowaniu na chwile była cisza i od razu wziąłem sie za wymiane górnych wahaczy i od tamtej pory jest spokój Jak wahacz skrzypi to powinien chyba występować też jakiś luz więc dobrze by było zaprzeć się o coś łomem albo czymś innym i to sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez Leszy5564 ; 23-11-2017 o 19:45

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Pierwsze słyszę żeby wahacze smarować. Jak zaklada sie poli to się smaruje
    Górne wahacze są na obracanych tulejach w gumie. Smarowane sa fabrycznie ... ale słabo.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    W każdym razie wymieniłem poduszki, przestało skrzypieć jak stara szafa, ale zostały tylko delikatnie skrzypienia przy większych nierównościach. Zrzuciłem wahacz z lewej strony, przesmarowałem i jest idealna cisza.

    No jestem wręcz zniesmaczony faktem, że kupiłem TRW i po 1000km zaczeły skrzypieć... W poprzedniej alfie załadowałem fasty na tył, z przodu tylko tuleje za 20zł przebiłem i zawieszenie było idealnie cicho na 50tyś... Teraz mówię sobie, że nie ma co oszczędzać, przyinwestuję no i dupa. Mogłem kupić gumki po 20zł, a nie pakować wahacze za 500zł... Na wahaczu jest wybita data "17", wiec są z tego roku...

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Współczuję Ci i samemu sobie też. Tak samo podszedłem do tematu (alfa 147), z tym, że założyłem też nowe poduszki amortyzatorów, ale nie ruszałem gum na stabilizatorze. Przejechałem kilka km i prawa strona skrzypi jak stary tapczan. Załamka, ale wyjechałem na tydzień do pracy innym autem, wracam, wsiadam (auto stało akurat w garażu), wyjeżdżam i cisza... Nic, nawet na największych falach na drodze. Przy powrocie pod dom na kilku progach znów skrzypienie, z tym, że ciche. Jutro rozbieram prawy przód, wydaje mi się, że to też od poduszek z góry, ale może i nowy wahacz?! :/

Podobne wątki

  1. Poduszka tylnego amortyzatora - stukanie na dziurach
    Utworzone przez hudyedd w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-02-2020, 14:15
  2. Odbój i poduszka amortyzatora
    Utworzone przez flatbeet w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:37
  3. Poduszka amortyzatora przód
    Utworzone przez Maro1500 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-10-2013, 12:15
  4. Poduszka amortyzatora
    Utworzone przez lechita w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 23:43
  5. [156] łapa i poduszka amortyzatora przedniego
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 09:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory