Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 99

Temat: Wymiana silnika z 2,0 TwinSparks 165KM na NIE TWIN SPARKS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon
    Postów
    5

    Domyślnie Wymiana silnika z 2,0 TwinSpark 165KM na NIE TWINSPARK

    Witam.
    Jak w temacie, myślę nad wymianą silnika w Alfince, aby zamienić 2,0 165KM TWIN SPARK na jakieś zwykłe 2,0 czy 1,8.
    Ktoś próbował? Czy jest taka możliwość? Jakie mogą być z tym związane koszty?
    A może ktoś chce się zamienić na silnik?

    Będę wdzięczna za jakieś info, czy doświadczenia w tym temacie.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Czarna1979 ; 24-11-2017 o 15:23

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    2.0 165 KM to jts. Twin spark 16v to 1.8 i 2.0 (140 i 150). Więc nie bardzo jest na co wymieniać, nawet jeśli się da. Bo to z deszczu pod rynnę. Zarówno ts jak i jts mają podobną opinię.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    po co robić coś takiego?
    ...

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W 156-tkach nie ma ,,zwykłych" silników benzynowych 1.8 czy 2.0. Zarówno JTS jak i TS to silniki trochę specjalnej troski. Inny silnik benzynowy od tego modelu to V6 Busso, o pojemności 2,5 litra (albo 3,2l. z wersji GTA), bardzo fajny, ale i tak raczej skórka nie warta wyprawki. Musiałabyś przekładać nie tylko sam silnik, ale i całą elektronikę - komputer, wiązki kabli, skrzynię biegów, immobilizer, wszystko praktycznie. Wypruć samochód do spodu. Da się to zrobić, ale nie będzie ani tanio, ani szybko - to nie karta graficzna w kompie .

    Już lepiej wyremontować twój obecny silnik, jeśli niedomaga. Chyba, że nie pasuje Ci silnik jako taki, ale wtedy lepiej poszukać po prostu całego samochodu. Przekładka na inny silnik wtedy, gdybyś naprawdę tego chciała i naprawdę chciała zostawić obecną budę. Robota dla pasjonata.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Może poszukać sprawny , używany 2.0 JTS i go założyć?

  6. #6
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    W 156-tkach nie ma ,,zwykłych" silników benzynowych 1.8 czy 2.0. Zarówno JTS jak i TS to silniki trochę specjalnej troski. Inny silnik benzynowy od tego modelu to V6 Busso, o pojemności 2,5 litra (albo 3,2l. z wersji GTA), bardzo fajny, ale i tak raczej skórka nie warta wyprawki. Musiałabyś przekładać nie tylko sam silnik, ale i całą elektronikę - komputer, wiązki kabli, skrzynię biegów, immobilizer, wszystko praktycznie. Wypruć samochód do spodu. Da się to zrobić, ale nie będzie ani tanio, ani szybko - to nie karta graficzna w kompie .

    Już lepiej wyremontować twój obecny silnik, jeśli niedomaga. Chyba, że nie pasuje Ci silnik jako taki, ale wtedy lepiej poszukać po prostu całego samochodu. Przekładka na inny silnik wtedy, gdybyś naprawdę tego chciała i naprawdę chciała zostawić obecną budę. Robota dla pasjonata.
    "Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem..." ale się wypowiem, mając fabryczną alfę 1,8TS ze swapem samego silnika na 2,0TS, to nieco bym z tym polemizował, czy tak na prawdę trzeba rozpruć pół auta by zrobić tego typu przekładkę z JTS na TS. Dla tego przedziału litrowego TS-ki, to jest systemowy ganz egal co siedzi pod maską alfy jak wiem na swoim przykładzie.
    Bo może się okazać, że różni je jedynie soft komputera pokładowego a cała reszta okablowania i silnika to jest to samo. Tym bardziej jeśli nadajnik z kluczyka jest zgodny z centralką immo, bo dla kompa to ta informacja jest jedynie ważna.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bags Zobacz post
    "Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem..." ale się wypowiem, mając fabryczną alfę 1,8TS ze swapem samego silnika na 2,0TS, to nieco bym z tym polemizował, czy tak na prawdę trzeba rozpruć pół auta by zrobić tego typu przekładkę z JTS na TS. Dla tego przedziału litrowego TS-ki, to jest systemowy ganz egal co siedzi pod maską alfy jak wiem na swoim przykładzie.
    Bo może się okazać, że różni je jedynie soft komputera pokładowego a cała reszta okablowania i silnika to jest to samo. Tym bardziej jeśli nadajnik z kluczyka jest zgodny z centralką immo, bo dla kompa to ta informacja jest jedynie ważna.
    Pojechałeś Kolego szeroko z tym cytatem.... Niestety napisałeś o sobie.Pierwsze dwa słowa po cytacie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Pojechałeś Kolego szeroko z tym cytatem.... Niestety napisałeś o sobie.Pierwsze dwa słowa po cytacie.
    Zachowaj odstęp przyjacielu, by Cię nie ściągali z drogi... bo jak widać nie zrozumiałeś ironii cytatu względem treści wypowiedzi, nawiązującej do kwestii polemizowania w tym temacie. Zamiast krytykować innych, racz podjąć dyskusję podając na tyle solidne argumenty, by były one nie do podważenia. Nie pisałem o sobie, a o "swapie" w swoim aucie, nomen omen robionej samemu 2 przekładce silnika po poprzedniej 2 litrówce, zajechanej przez poprzedniego właściciela. Auto pali i zarabia na siebie nawet na samym OC, już nie mówiąc o zdziwieniu dresiarzy, jak ich akwarium alfa odstawia przy starcie na światłach.

    Nie zdziwiłbym się gdyby pierwotny oryginał - wg papierów - JTS odpalił od ręki po wymianie samego silnika na TS-kę. A dokładniej przekładki samego bloku o ile pozostały osprzęt silnika by do niego pasował.
    A polemizowałbym z tym, bo paradoksalnie i przykładowo jednego takiego ancymona fachowca pamiętam, jak szedł w zaparte do samego końca przy zakupie kpl. rozrządu do 2,0, bo był święcie przekonany, ze 1,8 i 2,0 to to samo. Strzelił karpia jak zobaczył zdjęcie układu kół zębatych na otwartym sercu silnika.

    Czytaj kolego ze zrozumieniem, bo analogicznie do tego przykładu speca od alf, to i ja mam prawo się mylić, mając paradoksalnie w zanadrzu pokrewne motoryzacji wykształcenie elektrotechniczne i niejako doświadczenie na własnych 4 kółkach; zaplecze kogoś zorientowanego na poziomie speców z ASO spod tej włoskiej bandery też mam za pazuchą w razie potrzeby.
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 25-11-2017 o 23:00

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Nie,nie zrozumiałem.Nie wiem nawet o czym prawisz. Zmiana Z jts na ts wymaga zmiany okablowania i elektroniki.Te dwa silniki to inna bajka.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Nie,nie zrozumiałem.Nie wiem nawet o czym prawisz. Zmiana Z jts na ts wymaga zmiany okablowania i elektroniki.Te dwa silniki to inna bajka.
    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...&highlight=jts tutaj jest poruszony ten temat bardziej wymownie i wzorując się na wypowiedzi z tego forum - w myśl przedruku z ikara - tego w Twojej poprzedniej wypowiedzi zabrakło. Zamiast sensownie się wypowiedzieć - pojechałeś z krytyką.
    Reasumując, to nosząc się z zamiarem tytułowego swapa z JTS-a na TS-kę spróbowałbym przeszczepić kolektor ssący z TS-ki i komputer, bo sądzac po treści z ikara i zdjęciach z pierwszego lepszego alledrogo, to tak jak kolektory niewiele się różnią na pierwszy rzut oka mimo korekty głowicy w JTS-ach, tak też złącze ecu i komputery mają podobne kości mimo innych oznaczeń fabrycznych.
    Ale to są takie moje luźne przemyślenia jako rzeczonej wyżej polemiki, bo mając takie zamiary jak autor wątku tutaj, to zmian bym dokonywał w granicach posiadanej jednostki, lub jak ktoś wyżej napisał - przesiadł się z jednej wersji alfy na drugą.
    Tyle i aż tyle.

    Na marginesie, dlaczego alfa jest prześmiewczych powiedzeniach znienawidzona przez mechaników, to ja dobrze wiem robiąc swoją przekładkę silnika i osprzętu samemu. Paradoksalnie z jaguarem x-type miałem podobne przejścia na wielomarkowym serwisie w kwestii prostej naprawy przy silniku.
    Że z dobrymi mechanikami od selespeeda jest problem, nie wątpię, bo nawet dla speca handlującego częściami do alfy zestaw naprawczy rozrządu 1,8 i 2,0 to to samo.

Podobne wątki

  1. Remont silnika Twin Spark 2.0
    Utworzone przez dave w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 06:48
  2. ILE TO PALI - 2.0 JTS o mocy 165KM
    Utworzone przez SEBEK w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 19:11
  3. spalanie w 2.0JTS (165KM)
    Utworzone przez Piotriix w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-12-2006, 22:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory