Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Pomoc w ogarnięciu alfika

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Ty miałeś trzy a były dziesiątki przypadków idealnych ts-ów na forum które następny dzień powitaly pukaniem panewki.
    Ale faktycznie silniki super. Selespeed to w ogóle bajka tylko nie ma kto serwisowac.
    Mhhm.Kupionych za tysiaka po 25 właścicielu z przebiegiem ????? tys
    Problem selespeda to nieznajomość i nieumiejętność diagnozy/naprawy.Te urządzenie często pracuje 10 i więcej lat bezawaryjnie potem psuje się duperel a mało kto potrafi postawić diagnozę co jest zepsute.
    Ferrari to w/g ciebie i tobie podobnych to także g....o. Bo przecież te same co w AR elementy selespeda są w Ferrari.Różnica taka że z Ferrari nikt nie jedzie do Zenka kowala
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Jakie takie same elementy są w ferrari? Punto 2 też miała taki wymysł jak alfa.Pewnie we fiacie też są elementy z ferrari.
    Nic nie poradzisz że alfy to najtańsze auta w swoich klasach to i za tysiąca kupisz.
    Opowiadasz historię na zasadzie takiej że każdy złom w motoryzacji 1.9 dci, 2.0 tdi ,twin spark,jts ,2.5 v6 tdi, pompa vp44, tsi,selespeed i masa innych badziewi to wspaniałe osiągnięcia motoryzacji tylko użytkownicy jeżdżą po januszach i kupili je za tysiaca.
    Idąc ta drogą ktoś kto kupił jtd i sie mu rozkraczy może powiedzieć że to nieduany silnik .

    Jak coś jest zepsute na etapie projektu to jest ,i nie zmieni tego że ktos jeździł i jemu sie nie zepsuło.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 26-11-2017 o 13:08

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Masz wielki problem.Jarek się nazywa ten problem.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Mhhm.Kupionych za tysiaka po 25 właścicielu z przebiegiem ????? tys
    Problem selespeda to nieznajomość i nieumiejętność diagnozy/naprawy.Te urządzenie często pracuje 10 i więcej lat bezawaryjnie potem psuje się duperel a mało kto potrafi postawić diagnozę co jest zepsute.
    Pokazując palcem na nieudolność diagnozy i naprawy przez mechaników, racz odwrócić dłoń i z pokorą przyjrzeć się sobie. Tych palców skierowanych ku Tobie będą 3, w tym jeden mechanika. Nie od dzisiaj wiadomo, że masę uszkodzeń i zajechania podzespołów swoje początki ma u samych użytkowników.
    Ludzie w stodołach sołtysa montują lpg, a potem płaczą że silniki w alfach padają i usilnie próbują sprzedać pod hasłem uszkodzony. Cały wic jest taki, że nie tyle sam producent alfy odradza instalacji lpg, co wielu naiwnych klientów łapie się na tanie sztuczki potłuczonych gazowników. Dobra instalacja profesjonalnie zamontowana sporo kosztuje, ale ludzie by chcieli cudów za grosze...
    Masz świadomość tego, że dzisiejszych awarii nowinek techniki motoryzacji nie ogarniają nawet mechanicy w fabrykach? Z takimi przypadkami ma problem przereklamowany do granic Mercedes. Autoryzowane serwisy z przeszkoloną załogą rozkładają ręce i odsyłają nówki trupy do fabryki, a tam geniusze mają zonka.
    A ktoś od nich to przeca wymyślił i niekiedy zmodernizował.
    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Ale Ferrari to w/g ciebie i tobie podobnych to także g....o. Bo przecież te same co w AR elementy selespeda są w Ferrari.Różnica taka że z Ferrari nikt nie jedzie do Zenka kowala
    Obawiam się, że jest zgoła odwrotnie, bo tak jak z Ferrari nikt nie lata do Janusza mechanika, tak jakoś nikt nie chce kupić Ferarri od bez urazy znanego wszystkim medialnego Macieja Zientarskiego.

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Bags nie rozmawiamy tu o nowinkach Mercedesa a o pełnoletnich Alfach.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Nie ma pelnoletnich jts

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Nie ma pelnoletnich jts
    Błyszczysz !!! Dobra. O pełnoletnich 156 i 15 letnich JTS. Zadowolony?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Bardzo

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cykanie/tykanie/stukanie i brzęczenie w okolicy podszybia pochodzi od klimatyzacji. Przeczytałem to na zagranicznym forum(alfaowner). Sprawdziłem, i faktycznie po jej wyłączeniu nic nie słychać. Teraz mi to nawet prawie nie przeszkadza bo wiem, że to nic poważnego. Ewentualnie jak mnie denerwuje to wyłączam nawiew. Szkoda, że przy tej pogodzie przednia szyba bardzo szybko zaparowywuje.

    Problemy z elektroniką same ustąpiły poza świecącą ikoną przepalonej żarówki. Tylne światło stop (na bagażniku) czasem nie działa. Może coś tam nie łączy... Jak tylko dowiem się jak się do tego dobrać to sprawdzę. Próbowałem przez bagażnik odkręcając tam dwie śruby ale to chyba zła droga (wykładzina przeszkadza, chyba nie da się jej wyciągnąć bez uszkadzania).
    Grzechotanie pochodzi z usterki wydechu( youtu.be/rcuvUPg_4uQ ).

    Nie wiem co jest nie tak, że silnik ma lekko nierówne obroty podczas postoju. Wyczytałem, że to może być przepływomierz/silniczek krokowy. Po przejechaniu ponad 1000km w dynamicznym stylu nie mam innych powodów do narzekania... Oprócz tego, że wziął trochę oleju.
    Dolałem około 100ml żeby był full. Jest trochę problem ze skrzynią jak samochód się nagrzeje ale to osobny temat.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestkobar Zobacz post
    Nie wiem co jest nie tak, że silnik ma lekko nierówne obroty podczas postoju. Wyczytałem, że to może być przepływomierz/silniczek krokowy. Po przejechaniu ponad 1000km w dynamicznym stylu nie mam innych powodów do narzekania... Oprócz tego, że wziął trochę oleju.
    Dolałem około 100ml żeby był full. Jest trochę problem ze skrzynią jak samochód się nagrzeje ale to osobny temat.
    Jeśli nie wymieniałeś do tej pory świec radził bym zacząć od tego oraz wyczyszczenia przepustnicy.Krokowego jako takiego nie ma,jest nastawnik przepustnicy.Dlatego ważna jest czystość przepustnicy i całego korpusu. JTS lubi trochę pobrać oleju.Taka jego uroda.
    Co do skrzyni zaczął bym od wymiany oleju.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. oświetlenie wnętrza alfika
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 17:39
  2. zamykanie alfika
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 11:34
  3. Poszukuje panelu grzewczego do Alfika 147
    Utworzone przez Paluch_222 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory