Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Temat: Pomoc w ogarnięciu alfika

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL 2.0 JTS Selespeed
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Jeśli nie wymieniałeś do tej pory świec radził bym zacząć od tego oraz wyczyszczenia przepustnicy.Krokowego jako takiego nie ma,jest nastawnik przepustnicy.Dlatego ważna jest czystość przepustnicy i całego korpusu. JTS lubi trochę pobrać oleju.Taka jego uroda.
    Co do skrzyni zaczął bym od wymiany oleju.
    Świece był wymienione przy okazji jak pisałem ten temat.
    Są to NGK2513. Wymieniona była też jedna cewka (BOSCH, jak reszta).
    Olej w skrzyni i w selespeed* wymieniłem już samemu bo mam drobny problem z biegami albo i z czymś innym ale o tym zaraz.
    Do mechanizmu różnicowego zalałem 2 litry Tutela ZC 75 Synt. Mam nadzieję, że dobrze. Czytałem dużo na necie i w instrukcji i nie wiedziałem czy nie zalać 75w90. Ale tutela nie ma takiego oleju. Wyszukiwarki polecają właśnie ZC 75 Synt. Na pasie przednim jest naklejka która zaleca ZC 75 Matryx. Ewentualnie w lecie jak będzie robiło się cieplej zaleję jakiś 75w90 czy lepiej tego ZC 75 Matryx na wiosnę? Nie mam pojęcia na którym oleju będzie to najlepiej pracować przez cały rok.
    + Zresztą... olej w skrzyni był miód malina. Cząstki mechaniczne drobniutkie i w znikomej ilości a sam olej niewiele ciemniejszy od nowego. Widać, że poprzedni właściciel o to dbał. Po wymianie nic się nie zmieniło ze zmianą biegów: ani na lepsze ani na gorsze.
    Chciałem też wymienić olej w całym systemie hydraulicznym ale wtedy nie miałem jeszcze kabla diagnostycznego ani programu a układ trzeba odpowietrzyć i może coś jeszcze? Czytałem też, że to ryzykowne. Zrobiłem więc jak gość z zagranicznego forum i odsączyłem ze zbiorniczka olej strzykawką i zalałem Tutela CS Speed. Stary olej na początku niczym się nie różnił od nowo zakupionego. Chociaż miałem wrażenie, że na dnie zbiorniczka był rzadszy ale mogło mi się to wydawać bo odsączałem wtedy mniejsze ilości oraz normalnie się mieszał z tym odsączonym z góry zbiornika. Więc uznałem, że skoro dobrze się miesza to jest taki sam i tylko mi się zdawało. Po zmianie oleju w zbiorniczku selespeed żadnych zmian w pracy układu nie zauważyłem

    A problem mam taki, że jak samochód zrobi dłuższą trasę i się solidnie zagrzeje to potrafi szarpać przy zmianie biegów. Szczególnie przy zmianie z/na 1 i 2, trójka wchodzi najlepiej bez względu na temp a przy 4 i 5 lekko szarpie. Raz zrobiłem dłuższą trasę i później jechałem przez miasto w korku. Ciągła zmiana z 1 na 2 i znowu redukcja a przy tym takie szarpnięcia, że szkoda gadać. Zaparkowałem pod sklepem, poszedłem na zakupy, po powrocie przez chwilę OK. Przy ruszaniu też potrafi szarpnąć/żabkować.
    Nie jestem znawcą ale wydaje mi się, że skrzynia nic do tego nie ma. IMO najlepiej zapytać kogoś kto miał z tym problem i go rozwiązał. Kupiłem odpowiedni kabelek i pełną wersję MultiEcuScan. Jakby ktoś mi powiedział na co zwrócić uwagę albo z moich danych wywnioskował co może być nie tak to byłoby super.

  2. #22
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Uporaj się wpierw z nierówną pracą silnika.Masz MES-a więc posprawdzaj sondy i przepływomierz.Wszelkie niedomagania czujników silnika odbijają się na pracy skrzyni.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. oświetlenie wnętrza alfika
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-02-2012, 17:39
  2. zamykanie alfika
    Utworzone przez czyrek w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 11:34
  3. Poszukuje panelu grzewczego do Alfika 147
    Utworzone przez Paluch_222 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-10-2009, 12:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory