Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Temat: Po co chłodzić olej zimą ?

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Trochę wysiłku i widać że sterowane podciśnieniem.
    Koledze Jackowi chodziło raczej o sterowanie.Podciśnienie tylko wykonuje zamknięcie.Co steruje zaworem podciśnienia?ECU?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    W ePerze podstawa filtra występuje pod nazwą: 46816613 ZAWÓR TERMOSTATYCZNY.
    Nie umiem znaleźć teraz innego info ale gdzieś widziałem iż opisane było to tak samo. Generalnie w styczniu mam wymianę oleju, to potwierdzę iż ta podstawa ma sens jako termostat.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #23
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujek Zobacz post
    Kolego Alfi, dizla nie kupuje się żeby się odpychał, bo to w żadnej wersji silnikowej się nie odpycha.
    Ty chyba nigdy dislem nie jechałes i napewno wiekszosc disli odpycha sie lepiej niz te twoje 2litrowe zezłomowane 155

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Ty chyba nigdy dislem nie jechałes i napewno wiekszosc disli odpycha sie lepiej niz te twoje 2litrowe zezłomowane 155
    Hehe dobre dobre[emoji6]

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Koledze Jackowi chodziło raczej o sterowanie.Podciśnienie tylko wykonuje zamknięcie.Co steruje zaworem podciśnienia?ECU?
    Dokładnie... ale to już nie jest aż tak istotne. Pobieżne przejrzenie forum BMW nieco wyjaśnia "zagadkę" żaluzji - z tego co tam piszą to jej celem nie jest dogrzewanie silnika, a zmniejszenie oporu powietrza w czasie jazdy. Żaluzja normalnie ma być zamknięta, a otwiera się dopiero jak silnik osiągnie 105st, żeby zwiększyć wydajność układu chłodzenia, zapewne kiedy pełne otwarcie termostatu i załączenie wisko nie wystarcza do utrzymania właściwej temperatury.

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacekK Zobacz post
    Dokładnie... ale to już nie jest aż tak istotne. Pobieżne przejrzenie forum BMW nieco wyjaśnia "zagadkę" żaluzji - z tego co tam piszą to jej celem nie jest dogrzewanie silnika, a zmniejszenie oporu powietrza w czasie jazdy. Żaluzja normalnie ma być zamknięta, a otwiera się dopiero jak silnik osiągnie 105st, żeby zwiększyć wydajność układu chłodzenia, zapewne kiedy pełne otwarcie termostatu i załączenie wisko nie wystarcza do utrzymania właściwej temperatury.
    Tym samym obaliłeś teorię znawcy vikotycznych sprzęgieł
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    W ePerze podstawa filtra występuje pod nazwą: 46816613 ZAWÓR TERMOSTATYCZNY.
    Nie umiem znaleźć teraz innego info ale gdzieś widziałem iż opisane było to tak samo. Generalnie w styczniu mam wymianę oleju, to potwierdzę iż ta podstawa ma sens jako termostat.
    koniecznie , bo wiele osób to ciekawi ,

    swego czasu interesowałem się tym w moim jtd16v , i z tego co pamiętam to chłodniczka oleju w mojej 156fl robiła się dość szybka ciepła , więc jeżeli miałem ten cały termostat to na pewno nie działał , auto miałem od przebiegu bodajże 150tys (3,5 letnie ) , ale sama chłodnica w gorącym lecie dużo daje , można cisnąć na autostradzie bez obawy , mam porównanie z innymi moimi jtd bez chłodnicy oleju , które po prostu szybciej puchną i trzeba odpuszczać im żeby odpoczęły
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 04-12-2017 o 19:48
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    koniecznie , bo wiele osób to ciekawi ,

    swego czasu interesowałem się tym w moim jtd16v , i z tego co pamiętam to chłodniczka oleju w mojej 156fl robiła się dość szybka ciepła , więc jeżeli miałem ten cały termostat to na pewno nie działał , auto miałem od przebiegu bodajże 150tys (3,5 letnie ) , ale sama chłodnica w gorącym lecie dużo daje , można cisnąć na autostradzie bez obawy , mam porównanie z innymi moimi jtd bez chłodnicy oleju , które po prostu szybciej puchną i trzeba odpuszczać im żeby odpoczęły
    Coś mi sie też nie chce wierzyć, żeby w kilkunastoletnim aucie ten termostat jeszcze działał. Czyli jest duże prawdopodobieństwo, że jednak to ustrojstwo dodatkowo wychładza silnik zimą. Na lato owszem przyda sie tzn. na te 3-4 miesiące lata i tyle.

  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Anakin
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Tarnowska Wola
    Auto
    Alfa 156 SW GQ 1.9 16V '05
    Postów
    136

    Domyślnie

    Sam mam również kratkę halogenu zasłoniętą i jest to dobra opcja,auto grzeje się dużo szybciej już przy małych odcinkach, bez tego nagrzać silnik jest "ciężko" oczywiście termos mam sprawny

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa159peeter Zobacz post
    W podstawie filtra tam gdzie wychodzą przewody do chłodnicy ,,suchej,, chłodzonej powietrzem spotkałem zawór bezpieczeństwa przelewowy w przypadku zatkania chłodnicy ale termostatu tam nie widziałem. No chyba ze była gdzieś taka wersja.
    I to jest wytłumaczenie tego zaworu - jednak zawiera on bimetal czyli jest termostatyczny. Źle zrozumiałem jego funkcję.

    Rozebrałem dzisiaj to ustrojstwo i potwierdzam Twoje informację. Nic innego to nie robi, a szkoda. Bo teraz faktycznie pytanie autora ma sens - po co chłodzić olej zimą
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 26-01-2018 o 00:06
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. Myjnia zimą?
    Utworzone przez janosik w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 11:24
  2. [159] hamulce zimą
    Utworzone przez Miłek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 21:14
  3. Przed zimą...
    Utworzone przez zales00 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 15:16
  4. Odpalanie zimą
    Utworzone przez rafal2214 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory