Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Po co chłodzić olej zimą ?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    W podstawie filtra tam gdzie wychodzą przewody do chłodnicy ,,suchej,, chłodzonej powietrzem spotkałem zawór bezpieczeństwa przelewowy w przypadku zatkania chłodnicy ale termostatu tam nie widziałem. No chyba ze była gdzieś taka wersja.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Visco kręci zawsze januszu. Jak sie sprzegnie to po prostu obraca się dużo szybciej ,z prędkością silnika. Na biegu jalowym visco również przyspiesza w stosunku to prędkości nie sprzegnietego w czasie jazdy,tak samo po zimnym rozruchu zanim olej nie rozprowadzi sie po bimetalu.
    Widziałeś januszu kiedyś stojące visco?
    Jakby visco stało na zimnym silniku a pracowało na zagrzanym to by januszu było jak zwykły wentylator elektryczny ale nie jest.Sprzeglo wiskotyczne plynnie zmienia szybkość pracy w zależności od temperatury nagrzania oleju silikonowego. Ale nie stoi nigdy ,chyba ze silnik nie pracuje.
    Visco się nie kreci na zimno,selespeed i ts i jts to super konstrukcje. Czym jeszcze zaskoczysz?
    Nie wiem może i robisz to co piszesz .. Piszesz zaś stek bzdur.Wentylator ze sprzęgiełkiem visko obraca sie na tyle ile stawia opór łożysko i same "luźne" sprzęgiełko. Zatrzymasz je ręką. Obracający się w ten sposób wentylator nie wychłodzi silnika bo przecież w układzie chłodzenia (UWAGA!)jest termostat! I płyn chłodzący nie przepływa przez chłodnicę dopuki nie osiągnie odp temeratury,

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    A gdzie ten termostat się znajduje i jak wygląda ?
    Także jestem ciekawy tego.







    W podstawie filtra olejowego tam gdzie wychoda przewody olejowe na chłodnicę oleju
    W JTD?????
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 01-12-2017 o 14:57 Powód: P.10 regulaminu
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    W JTD?????
    Skoro ma chłodnicę olejowa to zapewne ma tez taki zawór

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ty czytasz to co piszesz czasem czy nie? To że zatrzymasz nie zasprzeglone visco to niby ma według ciebie świadczyć że nie dmucha bo da sie zatrzymać?
    Ma cudowną właściwość że przedmuchuje komorę silnika tylko jak jest zasprzeglone a jak nie jest to kręci się ale wiatru nie robi. Toż to nowa fizyka tworzy się na moich oczach.
    Swoją drogą chciałbym zobaczyć jak robisz to ręką kozaku , a skoro tak piszesz to tylko swiadczy o tym że nie miałeś z tym do czynienia bo jakby je... cie po tych durnych paluchach to bys ich tam drugi raz nie włożył.
    Użyj ich lepiej do pisania nowości na forach.
    Zatrzymanie ręką ,odwazne. Idealnie nowego i idealnie rozsprzeglonego visco chyba. Pytanie tylko z kad pewność taka.A ono nie pracuje zero-jedynkowo niestety .

    I wytłumacz mi co robi visco jak masz zagrzane auto na dworze mróz a stoisz w korku. Przypadkiem nie wychladza chłodnic? Czy w tedy aktywuje się ukryta funkcja i mimo że wiatrak kręci to nie dmucha.
    Dmucha , i o tyle bardziej właśnie wychladza silnik w stosunku do aut z wentylatorem elektrycznym.

    Wisko podchodzi od prostych wentylatorów montowanych na kole pompy wody pracujących na stale wraz z obrotami wału korobowego,ale że takie silniki np. s359 ze stara czy z bizona np. (powinieneś wiedzieć bo to chyba twoje wiejskie klimaty) zimą są niemożliwe do zagrzania ktoś wpadł na pomysł zastapienia ich wentylatorem który nie tyle że nie będzie dmuchal na wolnych obrotach ( bo tylko ty tak to widzisz ) ale właśnie na wysokich obrotach ,za pomocą sprzęgła ,jeśli nie bedzie potrzebny ,to nie bedzie wkrecany wraz z silnikiem aby go niepotrzebnie nie wychladzac. I do tego to służy. A fakt dodatkowego ,zbednego chłodzenia na biegu jalowym został wkalkulowany. I w nowoczesnych autach jest w miarę możliwości niwelowany np. automatycznymi roletami.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 01-12-2017 o 14:58

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Kolego Alfi, dizla nie kupuje się żeby się odpychał, bo to w żadnej wersji silnikowej się nie odpycha.
    Druga sprawa, jak Ci coś wadzi chłodnica oleju, zawsze możesz użyć flexy.
    Z innej beczki, jaboleq ma rację, ale widać pozostałym kolegom wąsy urosły i zmieniają się w januszów. A fujjjj, musztardę na wąsach widzę.
    Alfi, a gdzie Ty te żaluzje widzisz, bo ja jakoś ich nie widziałem ani w uno, renaulcie 5, pegoucie 605, dacii 1301 czy nawet w hondzie jazz.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał 75andrew155 Zobacz post
    Skoro ma chłodnicę olejowa to zapewne ma tez taki zawór
    Może źle szukam,ale nie mogę znaleźć w częściach składowych układu smarowania termostatu. W Polcarze twierdzą ze nie ma termostatu w układzie olejenia. A sam jestem ciekawy czy jest czy nie?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Wpisz sobie na allegro "roleta albo żaluzja chłodnicy" to zobaczysz.
    Diesel niestety ale w wersji 120KM w AR159 i 105 KM w 156 dla mnie się odpycha, bo trudno to nazwać osiągami i osobiście do auta o sportowych aspiracjach albo chociaż sylwetce to nie pasuje, to raz, a dwa napisałem odpycha trochę z przymrużeniem oka przynajmniej jeżeli chodzi o 140KM w mojej 156.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Dla twojej wiedzy i wyjaśnienia wątpliwości napiszę Ci, że przed chłodnicą oleju jest termostat. Dopiero temp. oleju powyżej 95° otwiera go i puszcza gorący olej na chłodnicę.

    Wydymione samsungiem.
    niby istnieje takie coś , ale jak miałem 156 jtd16v też w zimie zaklejałem taśmą mcgyvera tą dziurę w zderzaku od chłodnicy oleju i szybciej się nagrzewał , inna sprawa że w lecie to super sprawa taka chłodnica
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Kolego zaluzja w bmw jest z powodu posiadania przez bmw visco. Gdyby nie zaluzja to zagrzac ją zimą bylo by bardzo ciężko bo visco kreci caly czas w przeciwieństwie do wentylatora w autach bez visco
    To BMW nie posiadają termostatu?
    Jak działa ta żaluzja, elektrycznie, czy jakiś element wrażliwy na temperaturę ją zamyka?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Trochę wysiłku i widać że sterowane podciśnieniem.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	111.6 KB
ID:	238503  
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

Podobne wątki

  1. Myjnia zimą?
    Utworzone przez janosik w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-03-2021, 11:24
  2. [159] hamulce zimą
    Utworzone przez Miłek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 21:14
  3. Przed zimą...
    Utworzone przez zales00 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 15:16
  4. Odpalanie zimą
    Utworzone przez rafal2214 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 14:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory