Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Abc,vdc,esp,ebd

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie Abc,vdc,esp,ebd

    Witam. Walczę z abs w mojej 156 1.9jtd 16v 140 2004r. Kupiłem ją z uszkodzonym lewym i prawym czujnikiem abs z przodu. Kupiłem oba boscha wyszło 270zł. Wyminiłem błędy znikły same ale przy przekroczeniu wywalało prawy czujnik. Komp cały czas pokazywał nieprawidłowy sygnał i błąd c1201. Zaczęło mi wyć ebd.. Jeździłem tak tydzień aż nagle zobaczyłem że kontrolki abs i asr nie gasną po odpaleniu tylko są już cały czas i przestał wyć ebd. Popinam kompa a tam błąd c1200 dalej prawy przód tyle ze przerwane okablowanie(wtf?) Jedzie do mnie nowe łożysko bo były podejrzenia że to ono skoro był nieprawidłowy sygnał. Ale teraz takie cos? Weź ktoś pomóż bo to dramat jest..

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Sprawdź kable między pompą a złączką do abs koła - jeśli kabel czujnika jest cały to może coś wcześniej się przerwało (albo znowu przerwało kabel - ale to pewnie sprawdziłeś). Ew sprawdź multmetrem czy kabel na 100% jest cały.
    Reszta błędów może być efektem tego że jeden z czujników nie działa, przynajmniej tak było u mnie - dopóki było sucho świecił się tylko abs, lekko ślisko i wyłącza się cała reszta systemów.
    Nieprawidłowy sygnał daje inny błąd - coś o złej liczbie ząbków czy jakoś tak...

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silver001
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    156 2.5 V6 Berlina, BluCosmo, Distinctive
    Postów
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał PewienPan Zobacz post
    Witam. Walczę z abs w mojej 156 1.9jtd 16v 140 2004r. Kupiłem ją z uszkodzonym lewym i prawym czujnikiem abs z przodu. Kupiłem oba boscha wyszło 270zł. Wyminiłem błędy znikły same ale przy przekroczeniu wywalało prawy czujnik. Komp cały czas pokazywał nieprawidłowy sygnał i błąd c1201. Zaczęło mi wyć ebd.. Jeździłem tak tydzień aż nagle zobaczyłem że kontrolki abs i asr nie gasną po odpaleniu tylko są już cały czas i przestał wyć ebd. Popinam kompa a tam błąd c1200 dalej prawy przód tyle ze przerwane okablowanie(wtf?) Jedzie do mnie nowe łożysko bo były podejrzenia że to ono skoro był nieprawidłowy sygnał. Ale teraz takie cos? Weź ktoś pomóż bo to dramat jest..
    U mnie błąd ABS zniknął po wymianie czujnika 0265007048 marki Bosh. Sam jeden czujnik 200, więc nie wiem jakie kupiłeś że dwa za 270. U mnie padł lewy tył.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory