Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [156] Alfa 156 1.9 JTD - Problem z odpalaniem/ zawieszony wskaźnik poziomu paliwo

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004r
    Postów
    4

    Domyślnie [156] Alfa 156 1.9 JTD - Problem z odpalaniem/ zawieszony wskaźnik poziomu paliwo

    Witam, ostatnimi czasy pojawił się w mojej Alfie problem taki, że zawiesił się (tak myślałem, myślę? ) pływak w baku od pokazywania poziomu paliwa, zaciął się prawie na 0 pozycji - troszkę wyżej, ponadto wyskakuje alert na wyświetlaczu o ograniczony dystansie do pokonania (to co wyskakuje kiedy rezerwa się kończy) . Ogólnie sytuacja wskazuje na to, że nie ma paliwa ale tak nie jest. Ile bym nie tankował, to efekt taki sam. Przez jakiś czas nie przeszkadzało mi to, bo wiem ile auto spala, ile tankowałem i jaki dystans pokonywałem (oczywiście nie jeździłem na rezerwie, prawie zawsze auto było zalane za połowę lub więcej, czemu zaciął się na takiej pozycji ? Nie wiem ). Ale pewnego razu żona wzięła auto, nie poinformowała mnie i zrobiła sobie wycieczkę do miasta dalej na zakupy, a ja pewny siebie, wsiadam w trasę i jadę no i nie dojechałem, bo zabrakło wahy - bywa. Troche poirytowany tym faktem, chciałem dziś się temu przyjrzeć i wpadłem na pomysł aby parę razy postukać w bak od spodu w kanale gumowym młotkiem (oczywiście z rozwagą) , żeby ten pływak jakoś rozruszyć i też tak zrobiłem. No to popukałem, wyszedłem, wsiadłem, przekręcam kluczyk i efekt ten sam. No to myślę - dobra, nie tak to nie, otworzyłem maskę i odłączyłem, podłączyłem aku z myślą że może system się zawiesił (z zawodu jestem programistą to wziąłem to za rzecz która może się zdarzyć ) . Efekt dalej taki sami, to już chciałem sobie skończyć na dziś, przekręcam stacyjke, próbuje odpalić i... i nic, silnik zdrowo kręci, kręci i jeszcze raz kręci, no ale żeby odpalić to już mu się nie widziało.

    Więc pytanie mam takie, czy ktoś zna sposób aby zniechęcić żonę do prowadzenia auta ?

    a już na poważnie - może ktoś się spotkał z podobną sytuacją, lub pomoże mi rozwiązać ten problem ? Moja Alfa to :
    model 156 1.9 JTD (140KM) rok produkcji 2004r

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Nie odpala po tym, jak brakło paliwo, czy po tym jak przyłożyłeś młotkiem ? Wskaźnik paliwa to częsty problem w 156. Tez mam ten problem, z tym że okłamuje poziom i temperaturę, a rezerwę zawsze pokazuje dobrze, tak samo dystans na liczniku. Jak bym szukał w wskaznikach.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Po dotankowaniu odpalił, dojechałem bez problemu. Jak wieczorem postukalem młotkiem, później odłączyłem i podłączyłem akumulator i wtedy nie chciał juz odpalić. Myślę, że dziś spróbuję wykręcić pompkę paliwa i zobaczę ten pływak
    Ostatnio edytowane przez mateusz0708 ; 12-12-2017 o 11:41

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004r
    Postów
    4

    Domyślnie

    No więc dziś udało mi się odkręcić tą pompkę. Przyczyną braku pokazywania stanu baku była ułamana z biegiem czasu miedziana końcówka kabla od czujnika, zlutowalem ją i wskaźnik działa poprawnie. Ale autko dalej nie chce odpalić, tym razem pokazuje mi błąd ebd oraz ABS i tylko kręci w kółko. Co dziwne - dziś ojciec gdy byłem w pracy wsiadl,odpalił jakby nigdy nic auto i wyjechał bo potrzebował coś tam wyciągnąć(godzina 10-11). Ale gdy już ją próbowałem ja odpalić (godz. 16-17) to znowu nie chciała.. już się pogubiłem czy możliwe jest że jakiś błąd w systemie/komputerze który blokuje mi odpalanie i trzeba go skasować? Czy może ma na to wpływ temperatura?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Słychać w ogóle pompę w baku po zapłonie? Masz możliwość zrobić logi z komputera ciśnienia paliwa CR przy rozruchu?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 2004r
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Słychać w ogóle pompę w baku po zapłonie? Masz możliwość zrobić logi z komputera ciśnienia paliwa CR przy rozruchu?
    Tak, słychać jak tam sobie pracuje. Niestety nie mam takiej możliwości, żeby zrobić logi z komputera

Podobne wątki

  1. [147] Zawieszony wskaźnik paliwa
    Utworzone przez Krajcok w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-04-2019, 15:26
  2. Wskaźnik poziomu paliwa
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 21:43
  3. Zawieszony wskaźnik poziomu gazu?
    Utworzone przez RAFALPD7 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 13:43
  4. Wskaźnik poziomu paliwa
    Utworzone przez macmac w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-09-2010, 22:03
  5. wskaźnik poziomu oleju
    Utworzone przez ziomster w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 18:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory