Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Temperatura nawiewu powietrza

  1. #1
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie Temperatura nawiewu powietrza

    Witam Wszystkich bardzo serdecznie,
    Mój problem polega na tym, że mam w kabinie nawiew albo goracy albo zimny, nie moge regulowac temperatury. Do połowy wieje goracym, poźniej juz tylko zimne. Dodam tez, ze mam problem z klimą, niby układ szczelny...Po podłączeniu urządzenia z czynnikiem wszysko jest ok tylko, ze pobiera z butli ok 400 g czynnika i dalej nie zasysa. Sprężarka wyłącza sie i klima nie odpala. Czy moze chodzic o zepsuty kabinowy wymiennik ciepła, tudzież chłodniczkę- jak kto woli.
    Z góry dziekuję wszystkim za cenne rady oraz wskazówki.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Z tą regulacją temperatury to tak by wyglądało jakby układ zamykający i otwierający zimne i ciepłe powietrze pracował tylko w skrajnych położeniach, bez możliwości ustawienia w położeniach pośrednich. Trzeba by to rozebrać i sprawdzić.
    Co do klimatyzacji to pytanie, ile powinno być w niej czynnika - zwykle jest to ok. 600 g, ale może masz inny typ i właśnie ma być w nim 400 g. A powodów niezałączania klimy może być wiele - niesprawne sprzęgło elektromagnetyczne, niesprawny presostat, itd.

  3. #3
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    dejwa1 punkt 2 regulaminu brzmi : "Staraj się opisowo nazywać temat, nie podpisuj tematu "PROBLEM", "POMOCY", "POMÓŻCIE".
    Ostrzeżenie: 2 pkt

  4. #4
    dejwa1
    Gość

    Smile problemy z klimą

    ta, tylko, ze wymieniłem osuszacz, regenerowałem sprężarkę i wymieniałem ten zawór dolotowy do kabiny (zapomniałem fachowej nazwy) Do AR 1,6 TS z tego co piszą to chyba 650g czynnika wchodzi i dalej ustrojstwo nie działa, poza tym zapominałem dodac, ze mam minimalny ubytek płynu chłodzącego, gdzies tam sobie cieknie...
    Będę wdzięczny za każdą pomoc
    Dzięki.

  5. #5
    Adrjab
    Gość

    Domyślnie

    Jak Ci ubywa plynu to sprawdz nagrzewnice. A w srodku dywaniki masz suche?

  6. #6
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie

    własnie, ze sa suche, wkładałem tez reke zeby sprawdzic czy tunel pod kokpitem nie jest mokry i nic, sucho...ani sladu plynu chlodzacego

  7. #7
    Adrjab
    Gość

    Domyślnie

    Poszukaj gdzie ten plyn ubywa. U mnie sie klima nie zalaczala i wymienilem cale sterowanie klimatroniku. Pomoglo.
    Z tym cieplym i zimnym powietrzem to raczej "blend doors" czyli klapki nawiewu te sterowane silniczkiem. Wyglada jak by sie nie otwieraly. Sprawdz.
    Powodzenia

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Cyganowka
    Auto
    crosswagon
    Postów
    53

    Domyślnie

    Zdejmij kleme na jakieś 30 min powinno sie wyjaśnić alfa czasem dostaje takiego wariactwa jesli jest niskie napięcie na sterowniku , a jeszcze jedno po zdjęciu klemy odczekaj po przekreceniu zapłonu aż zgaśnie czek kontrolka wtrysku
    To czesta usterka a łatwo daje sie naprawić

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał dejwa1 Zobacz post
    ta, tylko, ze wymieniłem osuszacz, regenerowałem sprężarkę i wymieniałem ten zawór dolotowy do kabiny (zapomniałem fachowej nazwy) Do AR 1,6 TS z tego co piszą to chyba 650g czynnika wchodzi i dalej ustrojstwo nie działa, poza tym zapominałem dodac, ze mam minimalny ubytek płynu chłodzącego, gdzies tam sobie cieknie...
    Będę wdzięczny za każdą pomoc
    Dzięki.
    No to faktycznie jest problem - to by tak wyglądało, jakby układ klimatyzacji był gdzieś zatkany i dlatego nastąpiło zmniejszenie jego pojemności. Bo wyciek płynu chłodzącego nie ma z klimą nic wspólnego. A czy sprawdzałeś poprawność działania presostatu? To on właśnie odpowiada za załączanie sprężarki i wiatraka. Jeśli ciśnienie w układzie jest zbyt małe to presostat nie załączy sprężarki, żeby nie doprowadzić do jej zatarcia.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 26-06-2009 o 10:20

  10. #10
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie

    Kolek1980, tak zrobię. Zobaczymy czy pomoże. Póki co dzięki wielkie za pomoc.
    Pozdrawiam.

    ---------- Post dodany o godzinie 09:22 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 09:17 ----------

    SG0240 tez tak myślałem. Dmuchałem przewody sprężarką. Odkrecałem zawór ten przy kabinie i tam też próbowałem dmuchac. Nic nie pomogło. Chyba moja Bella po prostu nie bedzie juz chłodziła

Podobne wątki

  1. [159] Temperatura powietrza z przepływomierza
    Utworzone przez markos7 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 20:33
  2. Głośna praca nawiewu powietrza!
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 21:25
  3. Temperatura powietrza
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2012, 01:45
  4. Temperatura zasysanego powietrza
    Utworzone przez kubicze w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2011, 15:38
  5. Temperatura powietrza czy tak powinno być ??????
    Utworzone przez michal100 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 19:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory