Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pasek rozrządu ociera o obudowę 2.0TS

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie Pasek rozrządu ociera o obudowę 2.0TS

    witam po sasiedzku
    poszukuję informacji jak w temacie, przy ustalaniu przyczyny rytmicznych pisków przy porannym odpalaniu GTV zauważyłem że pasek rozrządu szura o obudowę. Wszystko mam fabryczne, obudowa dokręcona w fabrycznych otworach, ale jak tylko ją docisnę do silnika słychać szuranie. Na pasku widoczne ślady ocierania. Czy jest Wam znany ten problem, może ktoś ma pomysł jak go rozwiązać?
    Na myśl przychodzi mi tylko to, że mam może jakiś grubszy pasek rozrządu niż ori (założyłem Dayco).
    Dodam, że silnik 2.0TS CF2.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Dayco to dobry pasek. Trzeba poszukać prawdziwej przyczyny ocierania. Sprawdź, czy nie ma luzu na napinaczu i rolce prowadzącej i czy są dobrze dokręcone do bloku silnika. Sprawdź też prawidłowość napięcia napinacza. Wskaźnik powinien być na wysokości małego otworka w blasze napinacza. Sprawdź też, czy koła rozrządu są dobrze dokręcone.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Z rozrzadem jest wszystko ok, ladnie chodzi, nic nie wibruje, nie szumi, tylko pasek popiskuje bo ociera o obudowę. Nikt nie miał takiej przypadłości w 156? Może to jest przyczyna że w tsach paski sie rwą

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kali_33 Zobacz post
    Z rozrzadem jest wszystko ok, ladnie chodzi, nic nie wibruje, nie szumi, tylko pasek popiskuje bo ociera o obudowę. Nikt nie miał takiej przypadłości w 156? Może to jest przyczyna że w tsach paski sie rwą
    To nie jest przyczyna. Sprawdź kółko rozrządu na wale czy nie zrobiło się stożkowate.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 15-12-2017 o 23:57
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    z ocieraniem o obudowę chyba sobie poradzę, po zdjęciu obudowy okazało się że jest cała połamana i pasek w jednym miejscu wytarł ślad. Myślę że pospawanie i regulacja zda egzamin.

    Niepokoi mnie natomiast inna rzecz, pasek wymieniany kilka mies. temu a na rolce syf. Skąd się to wzięło?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171216_130102_1.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	70.8 KB
ID:	238944

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A jak poprzednio robiłeś rozrząd to nie widziałeś, że obudowa jest połamana?
    Może lepiej kupić np. używaną w dobrym stanie, niż bawić się w spawanie. Nie wiem, co chcesz regulować na obudowie, bo tam nic się nie reguluje. Jak obudowa jest dobra to należy ją tylko prawidłowo zamontować.
    W TS-ach rozrządy są dobre, tylko niedouczeni mechanicy, do których te TS-y trafiają nie potrafią prawidłowo ustawić napinacza i dlatego jest dużo przypadków kolizji.
    A ta rolka to była nowa i została założona razem z nowym paskiem ? - bo rzeczywiście po kilku miesiącach nie powinna tak wyglądać. No chyba, że był wymieniony tylko pasek, a rolka została stara i nawet nie została oczyszczona.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    wszystko było wymieniane, razem z pompą i rolkami. Mechanik coś tam mówił że obudowa popękana, ale nie spodziewałem się takiej katastrofy. Brakowało kilku kawałków i w jednym miejscu była za nisko powodując że z drugiej strony się przesunęła. Teraz jest już ok. Mam tylko pytanie, bo w dwóch otworach nie mam śrub i żadne nie pasują, chodzi o zaznaczone na zdjęciu. Jakie tam powinny być śruby?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	osłona GTV.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	100.7 KB
ID:	239008

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Tak wyglądają rolki, które przejechały przynajmniej kilkadziesiąt tys. km. Pytanie, czy mechanik ją w ogóle wymienił?
    Śruby są wszystkie takie same na obwodzie obudowy - jeśli dobrze pamiętam M6, z łbem pod imbus sześciokątny, ale różnią się długościami, więc możesz sobie spokojnie dobrać. Nie rozumiem tylko, co to za mechanik, że założył połamaną osłonę i na dodatek bez kompletu śrub. No i nie muszę chyba pisać, że ten pasek to jest do wymiany.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Kali_33
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 2.0TS 1997
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    rolka chodzi cicho, wyczyściłem syf, przetarłem pasek i powinno być dobrze. Wcześniej lał się olej spod pokrywy i to wszystko powinno być poczyszczone, a nie było. Na obudowie była warstwa szlamu, pasek to zebrał i osadziło się na rolce. Swoją drogą dziwne że dali plastikową, bo na pompie, która ma metalową rolkę czysto.
    Jedną śrubę ostatecznie udało mi się wkręcić, otwór nie trafił w miejsce, natomiast z drugiej strony niestety jak widać gwint zerwany... chyba zostawię jak jest.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171216_194904.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	72.9 KB
ID:	239099

Podobne wątki

  1. [145] Pasek rozrządu TS
    Utworzone przez Mikelos w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 06:48
  2. [146] pasek rozrządu
    Utworzone przez grzesiekalf w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 10:39
  3. [164] Luźny pasek rozrzadu - ociera o silnik
    Utworzone przez Joseph w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory