Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Nie działa kluczyk scyzoryk 156fl.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie Nie działa kluczyk scyzoryk 156fl.

    Witam, z góry chcę wszystkich uprzedzić że przewertowałem wszystkie tematy w sprawie niedziałających kluczyków. W mojej nowej 156 po fl pilot zaczął coraz "gorzej łapać" - alfa otwierała się z coraz krótszego dystansu. W końcu przestał działać całkowicie. Po wymianie baterii oczywiście nadal nie działa jak można by przypuszczać. Na dniach sprawdzę czy kluczyk wysyła sygnał to będę wiedział na 100% czy jest sprawny (drugi zapasowy jest bez przycisków, oba nie mają diody jak to w po lifcie) . Czyli wychodzi na to że należy ponownie zakodować kluczyk jak jest sprawny, czego w 156fl nie da się zrobić za pomocą fes/mes. Trzeba jechać do specjalisty. Powiedzcie mi kurde o co chodzi z tym rozkodowaniem. Bo taka sama sytuacja miała u mnie miejsce już w 2 alfach. U brata w 156 z 2001r. kluczyk też scyzoryk, tyle że z diodą, po wymianie baterii przestał otwierać drzwi i bagażnik, sygnał wysyłał, dioda się świeciła jak trzeba, co ciekawe samo się naprawiło po jakimś czasie. W poliftowej 156 kumpla sytuacja ta sama, alfy nie dało się otworzyć , pomimo że sygnał był, nic z tym nie robił, po jakimś czasie samo się naprawiło i działa już ponad 2 lata bez szwanku tak jak i w pierwszej. To ma być przypadek czy klucze jednak same się jakoś kodują? - np. poprzez rozłączenie aku czy dłuższe przytrzymanie przycisków? Wiem, pytanie idiotyczne i zaraz bym pojechał do gościa co się na tym zna, ale jak to możliwe że w 2 przypadkach samo się naprawiło, cud? Przez 5 lat miałem 156 z 99r. z czerwonym kluczykiem, 2 razy wymieniałem baterię i nie było takich przebojów jak w czarnych scyzorykach. Oczywiście na płytce wszystkie ścieżki ok, mikrostyki też nie połamane itp. Co tym sądzicie???

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Kluczyk sam z siebie nie może się rozkodować przy normalnym użytkowaniu. Nie wiem, jakie tematy czytałeś ale widać nie te co trzeba. Częstą przyczyną takiej awarii jest uszkodzony mikrotstyk. Wlutowanie nowego powinno wtedy pomóc. Czasem nawet dioda migała ale kluczyk nie wysyłał sygnału z racji tego uszkodzenia.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 19-12-2017 o 13:01

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bond 007 Zobacz post
    jak to możliwe że w 2 przypadkach samo się naprawiło
    Cytat Napisał Bond 007 Zobacz post
    Oczywiście na płytce wszystkie ścieżki ok, mikrostyki też nie połamane itp. Co tym sądzicie???
    Ja bym to rozebrał jeszcze raz .
    Wszystko dokładnie umył kontakt-sprayem wysuszył i poskładał.
    Na pewno nie zaszkodzi .
    Jeśli kluczyk był przez kilka lat nie otwierany to wszystkie styki poza miejscem kontaktu są z reguły pokryte patyną.
    Po ponownym złożeniu styk może akurat ułożyć się na tej patynie i nie przewodzić.
    Jest możliwość że po jakimś czasie ta patyna się przetrze i stąd te cudowne samo-naprawy.
    Moja Bella

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Kluczyk sam z siebie nie może się rozkodować przy normalnym użytkowaniu. Nie wiem, jakie tematy czytałeś ale widać nie te co trzeba. Częstą przyczyną takiej awarii jest uszkodzony mikrotstyk. Wlutowanie nowego powinno wtedy pomóc. Czasem nawet dioda migała ale kluczyk nie wysyłał sygnału z racji tego uszkodzenia.
    Belfer, sprawdziłem przed chwilą kluczyk, okazało się że działa, po wciśnięciu przycisku drzwi czy bagażnika wysyła on sygnał o częstotliwości 433,940MHz. Sytuacja ta sama co u brata i kumpla w jego 156 fl, kluczyk też wysyłał sygnał a samochód nie reagował, po jakimś czasie samo się naprawiło. Działa mu już ponad 2 lata bez problemu. Mówisz że jak wymienie mikrostyki to się naprawi, albo czyścić contact spreyem jak kolega powyżej radzi... No nic , trzeba jechać zakodować kluczyk do speca.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    A sprawdzał ktoś antenkę w aucie i przekaźnik? One są umiejscowione w wnęce tylnego prawego błotnika. Być może to przekaźnik jest zaśniedziały? Poza tym, skoro masz 156 po FL sam możesz dopisać/zakodować kluczyk za pomocą kabla i np MES albo Alfaobd. Ja jakoś nie wierzę, że kluczyk się sam rozkodował, skoro czasem działał a teraz już wcale.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    A sprawdzał ktoś antenkę w aucie i przekaźnik? One są umiejscowione w wnęce tylnego prawego błotnika. Być może to przekaźnik jest zaśniedziały? Poza tym, skoro masz 156 po FL sam możesz dopisać/zakodować kluczyk za pomocą kabla i np MES albo Alfaobd. Ja jakoś nie wierzę, że kluczyk się sam rozkodował, skoro czasem działał a teraz już wcale.
    Nie mam teraz czasu grzebać przy alfie, zresztą byłby to niezły niefart jakby centralka czy tam przekaźnik się zepsuł właśnie w czasie kiedy padła bateria w pilocie. Mam Mes-a i w przeciwieństwie do 147 nie ma tam opcji wejścia w body i zakodowania kluczyków, nie wiem jak w alfaobd bo jeszcze nie pobrałem. ps. kluczyk cały czas działał do momentu wymiany bateri, nie było z nim problemu że czasem działał a czasem nie.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To w końcu chcesz to naprawić czy nie? Co Ci da "kodowanie" kluczyka, jeśli się okaże, że centralka nie odbiera od niego sygnału? Bateria nie ma nic wspólnego ze sparowaniem kluczyka. Najpierw piszesz, że auto otwierało się coraz gorzej a potem wcale a teraz, że nie było problemu... Zdecyduj się może, jak to było. Poza tym to łapanie sygnału z coraz bliższej odległości to kwestia słabej baterii lub coraz słabszego odbiornika.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To w końcu chcesz to naprawić czy nie? Co Ci da "kodowanie" kluczyka, jeśli się okaże, że centralka nie odbiera od niego sygnału? Bateria nie ma nic wspólnego ze sparowaniem kluczyka. Najpierw piszesz, że auto otwierało się coraz gorzej a potem wcale a teraz, że nie było problemu... Zdecyduj się może, jak to było. Poza tym to łapanie sygnału z coraz bliższej odległości to kwestia słabej baterii lub coraz słabszego odbiornika.
    Jakbym nie chciał naprawić to bym nie zakładał tematu; przecież napisałem z otwierała się z coraz krótszego dystansu i przestała. Czyli diagnoza padła na baterię w kluczyku co jest oczywiste. Pisząc że nie było z nim problemu miałem na myśli to że zawsze otwierał auto, a nie, że musiałem wciskać przycisk 15 razy zanim otworzył - eliminując awarię mikrostyków. Przyglądnę się centralce i dam znać czy pomogło.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bond 007 Zobacz post
    przecież napisałem z otwierała się z coraz krótszego dystansu i przestała. Czyli diagnoza padła na baterię w kluczyku co jest oczywiste. .
    Jedyne co tutaj jest oczywiste to fakt, że kluczyk nie otwiera auta na odległość. Nic poza tym. Taki objaw może równie dobrze być powodowany coraz niższym napięciem na odbiorniku...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Bond 007
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    okolice Nowej Dęby
    Auto
    Była156 1.8 TS 144km Vialle. Jest 156 1.9 JTD 115km i 156 1.9JTD 140km.
    Postów
    295

    Domyślnie

    Kolego Belfer, jak sprawdzić czy centralka działa, alfa rozebrana, przekaźnik oraz centralka nie wyglądają na zaśniedziałe czy przepalone, wtyczki przeczyszczone contact sprayem. Centralka jest siemensa, są dwa przekaźniki, gdzie szukać antenki?

Podobne wątki

  1. Kluczyk scyzoryk
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 22:33
  2. Co jest z alarmem. Kluczyk scyzoryk, centralny nie działa
    Utworzone przez pawellike w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 18:51
  3. Kluczyk scyzoryk
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-02-2010, 08:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory