Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Temat: 156 1.9 jtd Dlaczego nie odpalasz ?

  1. #21
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Kontrolka od immo gaśnie , więc teoretycznie powinno być ok . Jak sprawdzić czy jest napięcie na wtryskach , bo słyszałem że miernikiem to można uszkodzić wtrysk . Na kompie żadnych błędów.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Próbowałeś podpiąć inny wtrysk sprawdzałeś okablowanie.

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Nie mam innego wtrysku na podmiankę .Przy walniętym wtrysku chyba powinien zapalić ,a 4 na raz nie padły . Okablowanie sprawdzę w wolnej chwili , kwestia czy mogę sprawdzać napięcie na wtyczkach bez obaw o uwalenie wtrysku?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar SLAWAK
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    INOWROCŁAW
    Auto
    AR146 AR156 AR156/2.4 16V/GIULIETTA
    Postów
    71

    Domyślnie

    Zrób próbę przelewową jedną normalnie drugą z opiętymi wtyczkami.https://forum-mechanika.pl/threads/t...3w.5941/page-2

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Jak postepy sprawdz jeszcze klin na walku rozrzadu

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD CF2 136KM, Alfa Romeo GTV 2.0 V6 Tb, Alfa Romeo 164 2.0 TS
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ja na twoim miejscu wymienił bym czujnik położenia wałka rozrządu przy tej centralce muszą być oba czujniki sprawne aby odpaliła jeśli pokazuje obroty to czujnik położenia wału jest OK.
    Tak że czeka Cię demontaż rozrządu i wymiana czujnika położenia wałka i jeszcze jedna istotna rzecz musisz załatwić sobie czujnik Boscha lub OEM na innych mogą być problemy.

  7. #27
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Sory że się nie odzywałem ale choroba mnie rozłożyła , ale do rzeczy klin na wałku rozrządu siedzi bardzo dobrze .
    Schumi21 pomyślałem dokładnie tak jak ty i postanowiłem wymienić ten czujnik w ciemno . Dostałem używkę Boscha no i niestety żadnych zmian po wymianie . Teraz zrobiłem próbę przelewową .30 sek kręciłem rozrusznikiem to paliwo ledwo pokazało się w strzykawce (przewody fi 4 , 14 cm długości ) , potem odpiąłem wtyczki od wtrysków i kręciłem 20 sekund . W sumie w strzykawkach nazbierało się 1. 1,1 ml 2.1,1 ml 3.0,8 ml 4. wcale się nie pokazało w strzykawce (w wężyku było ) . Dołączam zdjęcie i proszę o porady .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180118_125806.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	240515

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał bawół Zobacz post
    Sory że się nie odzywałem ale choroba mnie rozłożyła , ale do rzeczy klin na wałku rozrządu siedzi bardzo dobrze .
    Schumi21 pomyślałem dokładnie tak jak ty i postanowiłem wymienić ten czujnik w ciemno . Dostałem używkę Boscha no i niestety żadnych zmian po wymianie . Teraz zrobiłem próbę przelewową .30 sek kręciłem rozrusznikiem to paliwo ledwo pokazało się w strzykawce (przewody fi 4 , 14 cm długości ) , potem odpiąłem wtyczki od wtrysków i kręciłem 20 sekund . W sumie w strzykawkach nazbierało się 1. 1,1 ml 2.1,1 ml 3.0,8 ml 4. wcale się nie pokazało w strzykawce (w wężyku było ) . Dołączam zdjęcie i proszę o porady .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180118_125806.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	240515
    paliwo do wtryskiwaczy dochodzi to znaczy,ze jest dobrze.czujnik na listwie teoretycznie w tym wypadku jest sprawny.dziwne,ze nie pokazuje Ci zadnego bledu znaczyc to moze,ze gdzies masz awarie mechaniczną typu immobiliser,klapa gasząca,kolektor zabity itp ...cos czego komputer nie jest w stanie odczytac,bo nie jest usterką elektroniki(zaden czujnik,zawor etc).Napisz jeszcze raz dokladnie w jakich okolicznosciach auto przestalo odpalac,jak zachowywalo sie przed awarią i czy próbuje chociaz zaskoczyć gdy krecisz rozrusznikiem.na samostarcie jesli probuje zaskoczyc a bez niego ani troche nie reaguje to musi byc cos z zasilaniem paliwa

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    156 1.9 jtd
    Postów
    25

    Domyślnie

    Samochód przestał odpalać nagle (z tego co wiem bo nie ja wtedy kierowałem ) wszystko było dobrze do samego zgaszenia , a później po prostu już nie odpalił . Gdy kręcę rozrusznikiem i nie wciskam gazu to próbuje załapać , ale nie pali .Jak próbuję z gazem to kręci i się nawet nie zająknie . Na plaku przez chwilę zagada , ale pracuje gorzej jak traktor . Też podejrzewam immobiliser , ale żeby się przekonać to chyba trzeba go całkiem wywalić ?

  10. #30
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał bawół Zobacz post
    Samochód przestał odpalać nagle (z tego co wiem bo nie ja wtedy kierowałem ) wszystko było dobrze do samego zgaszenia , a później po prostu już nie odpalił . Gdy kręcę rozrusznikiem i nie wciskam gazu to próbuje załapać , ale nie pali .Jak próbuję z gazem to kręci i się nawet nie zająknie . Na plaku przez chwilę zagada , ale pracuje gorzej jak traktor . Też podejrzewam immobiliser , ale żeby się przekonać to chyba trzeba go całkiem wywalić ?
    jesli probuje zagadac to immo jest ok. skoro nie maz bledow na komputerze to przyjrzyj sie kolektorowi,jesli masz katalizator(sprobj rozlaczyc wydech przed katalizatorem) to jemu tez- moze zapchany tak,ze sie dlawi przy odpalaniu,klape gaszaca tez przejrzyj.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [164] Dlaczego 164?
    Utworzone przez CheX w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 18-07-2016, 15:51
  2. 2.0 TS - dlaczego nie ma?
    Utworzone przez piotr_c w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 09:35
  3. Dlaczego nie pali?
    Utworzone przez Ryszard8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 20:12
  4. [75] dlaczego ona?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 15:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory