Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Stukotanie po wymianie przegubu?

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Ja kiedyś kupiłem 156 z tak wywalonymi gornymi wahaczami że tlukly przy przyspieszeniu i w czasie jazdy autostradą.

    No ale górny jak tłucze to słychać że to górny

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    Z gumami przegubów wewnętrznych też swoje przeszedłem łącznie z tym, że doprowadziło mnie to do wymiany obu kielichów i krzyżaków które już w tej chwili ponownie nadają się do wymiany.
    Ostatnimi czasy mam z tym spokój: po pierwsze kupuję albo ori albo z najwyższej półki zamienniki, a po drugie (nie wiem czy to rzeczywiście ma jakiś wpływ) wydaje mi się, że jeśli guma na samej półosi zostanie zaciśnięta opaską na bliższym frezie przy przegubie, to pada dość szybko w porównaniu gdy jest ona bardziej naciągnięta (drugi frez patrząc od przegubu wewnętrznego). Nie wiem czy to dobrze ująłem, ale jak zobaczysz to będziesz wiedział o co chodzi.

    ps. ciekawostka: w awatarze mam zdjęcia jak będąc w Danii na 2 dni, w trakcie podróży do celu poszła mi właśnie guma przeg.wewn.- żeby wrócić do kraju wykorzystałem srebrną szeroką taśmę klejącą, trytytki, strzykawe z rurą w celu dobijania smaru no i puchę towotu w drodze powrotnej. Nie uchroniło to jednak kielicha od uszkodzeń.
    Ostatnio edytowane przez rustupl ; 19-01-2018 o 22:02

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Black Jack
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 2000r
    Postów
    107

    Domyślnie

    po drugie (nie wiem czy to rzeczywiście ma jakiś wpływ) wydaje mi się, że jeśli guma na samej półosi zostanie zaciśnięta opaską na bliższym frezie przy przegubie, to pada dość szybko w porównaniu gdy jest ona bardziej naciągnięta (drugi frez patrząc od przegubu wewnętrznego). Nie wiem czy to dobrze ująłem, ale jak zobaczysz to będziesz wiedział o co chodzi.
    Myśle ze ma to znaczenie bo zwoje osłony są dalej od siebie i sie tak nie załamują podczas kręcenia....

    Ja w każdym razie podjąłem decyzje ze kupi na allegro całą używaną półoś włożę i zobacze czy cos sie w kwestii stukotu zmieni...Jesli tak to przynajmniej bede wiedział gdzie tkwi problem... Bo chwilo załamka totalna... niby wszystko dobrze a stukota jak stara raszpla

Podobne wątki

  1. Szumienie, brzęczenie, stukotanie w okolicach rozrządu
    Utworzone przez Goraloo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 22:52
  2. [159] Ściąganie na lewo po wymianie przegubu.
    Utworzone przez MichalM w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 22:01
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-10-2013, 22:19
  4. [146] Po wymianie przegubu coś stuka nadal
    Utworzone przez autista146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory