Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Mechanizm wycieraczek, - pasuje od jakiegoś Niemca ???

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar irr
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    '97. GTV 3.0; '00. 156 Sportwagon 2.0 TS Selespeed
    Postów
    28

    Angry Mechanizm wycieraczek, - pasuje od jakiegoś Niemca ???

    Cześć!


    Jak w tytule.
    Ramiona widzę pasują od Passata B5 po lifcie (takie te na nowsze mocowania, znacznie mniej wystają) chyba zrobię taką podmianę.
    A co z mechanizmem ? Bo on akurat jest najsłabszym punktem całego układu.

    [rant]
    Włoskie samochody mają taką wspólna cechę - że mechanizmy wycieraczek są do bani. Nawet w kurna Ferrari !
    To chyba każdy kto miał do czynienia z fiat/alfa/lancia dobrze wie.
    Są one głośne w pracy, szybko robią się luzy a to dopiero zaczyna się hałas robić, itd.

    Spływająca przed oczami wodę po szybie z wycieraczek już zatrzymanych po myciu, nawet nie wspomnę..

    Też nie wspomnę o fakcie że spryskiwacz od strony kierowcy nie pryska na szybę - a wprost w pióro/ramie...a na szybę dopiero gdy ruszą.. noś kurna!!? you had ONE JOB!
    Poza tym w/w spryskiwacze w miejscu, i gdzieś do 100kmh działają jeszcze w miarę, a powyżej to ledwo co sięgają 1/4 szyby...japierd...strach mnie jechać autostradą w zimie..
    W planie zmiana na mgiełkowe, może to coś da.. coś polecacie ?

    W innych samochodach system oczyszczania szyby działa całkiem normalnie.
    Moja wybranka np. jeździ Mercedesem A, W168. I jakoś w wozu 15 lat starym - wszystko działa precyzyjnie, cicho, bez luzów itd.
    Rzadko miałem do czynienia z VW, ale pare razy mnie ktoś zabrał, i też działały wycieraczki normalnie i cicho.
    A Alfą jak jeżdżę w deszczu, to szlag mnie trafia. Hałas, pukanie, luz taki że pióro gdy jest dobrze mokra szyba wylatuje za szybę..
    Do tego nawet nie daje rady nacisnąć pióro równomiernie, i na krańcach pióra dość słabo zbiera, góra i dół,
    co mocno daje się we znaki zimą gdy błoto trafia na szybę, i nie da się go usunąć jak trzeba, lub trzeba do tego użyć baardzo dużo płynu.
    Wszystkie możliwe pióra próbowałem (oprócz tych szkieletowych OEM)


    Gdy zakupiłem swoją Sportwagon, mechanizm był po prostu zmasakrowany, więc szybko kupiłem używkę, z modelu FL
    i na początku całkiem fajnie chodził, luzu nie było. Ale po roku, zaczyna się robić luz i pukanie...
    Przed założeniem wszystko oczyściłem, wysmarowałem...

    O wiecznie zardzewiałej i zablokowanej na amen tylnej, to nie wspomnę...to samo w KAŻDYM samochodzie z grupy Fiat..
    Nie wspomnę o mechanizmu ruchomego miękkiego dachu w Lancii Y którą miałem latami - nie zamykał się ani otwierał bez pomocy ręką,
    bo w reduktorze przy silniczku wyrobiona jedna zębatka - ta jedyna z plastyku zrobiona....
    Przez to nie mógł się "naciągnąć" i zamknąć do końca, więc szum wiatru i woda dostawała się do środka..
    Czy we Włoszech nigdy nie pada, czy co ?
    [/rant]

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    U mnie kilka miesięcy temu zatarł się ten mechanizm- obie wycieraczki przednie nie chciały się poruszyć. W ASO zaproponowano mi komplet - mechanizm + silnik (był spalony) za...prawie 800zł ! Kupiłem używany komplet na allegro za 150 zł- działa.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Ale się rozpisałeś
    Cytat Napisał irr Zobacz post
    Są one głośne w pracy, szybko robią się luzy a to dopiero zaczyna się hałas robić, itd.
    Mam banany Oximo chodzą cicho jak i cały mechanizm.


    Cytat Napisał irr Zobacz post
    Też nie wspomnę o fakcie że spryskiwacz od strony kierowcy nie pryska na szybę - a wprost w pióro/ramie...a na szybę dopiero gdy ruszą.. noś kurna!!? you had ONE JOB!
    Zgadzam się - nieporozumienie

    Cytat Napisał irr Zobacz post
    Poza tym w/w spryskiwacze w miejscu, i gdzieś do 100kmh działają jeszcze w miarę, a powyżej to ledwo co sięgają 1/4 szyby...japierd...strach mnie jechać autostradą w zimie.
    Szczerze nie widzę problemu i nie mam stracha jadąc zimą.

    Cytat Napisał irr Zobacz post
    Do tego nawet nie daje rady nacisnąć pióro równomiernie, i na krańcach pióra dość słabo zbiera, góra i dół,
    co mocno daje się we znaki zimą gdy błoto trafia na szybę, i nie da się go usunąć jak trzeba, lub trzeba do tego użyć baardzo dużo płynu.
    Jak wyżej nie mam problemu, działa jak w każdym innym aucie ( nie włoskim )

    Cytat Napisał irr Zobacz post
    Gdy zakupiłem swoją Sportwagon, mechanizm był po prostu zmasakrowany, więc szybko kupiłem używkę, z modelu FL
    i na początku całkiem fajnie chodził, luzu nie było. Ale po roku, zaczyna się robić luz i pukanie...
    Przed założeniem wszystko oczyściłem, wysmarowałem...
    Masz po prostu nie sprawny mechanizm i może słabej jakości wycieraczki i tyle.

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    U mnie też pojawił się luz na trzpieniu trzymający ramię od kierowcy. Przy 200 km/h to co robi wycieraczka wygląda komicznie

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    hehe, mam to samo u mnie przy 140-160 wycieraczki juz nie daja rady... luzu jedynie mozna sie pozbyc wymieniajac caly mechanizm, tez jestem ciekaw czy da sie wymienic na cos nie wloskiego

    ori dysze posiadaja regulacje, jak pryska Ci za nisko mozna podciagnac troche plaskim srubokretem (srubka z boku). Dysze pasują np. z Octavii 2
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 14-01-2018 o 23:07

Podobne wątki

  1. Mechanizm wycieraczek.
    Utworzone przez fleszu2 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 10:50
  2. Mechanizm wycieraczek
    Utworzone przez kleryk w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 21:56
  3. Mechanizm wycieraczek + luz ramion wycieraczek
    Utworzone przez macin22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 21:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory