Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: brak prędkościomierza + błąd abs POMOCy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    41

    Domyślnie brak prędkościomierza + błąd abs POMOCy

    okres zimowy błąd absu - błąd czujnika prawe tylne koło po tygodniu zauwazyłem, że nie działa prędkościomierz( przebieg jest liczony)
    po podłączeniu pod kompa jest błąd czujnika tylne prawe koło i przednie lewe koło .
    co może być przyczyną ?? czy oczyszczenie czujników pomoże??

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Jakie kody błędów?
    - uszkodzony czujnik
    - przerwa w obwodzie
    - uszkodzony pasek magnetyczny na piascie

    Przy dwóch uszkodzonych czujnikach przestaje działać predkosciomierz

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    159 1.9 8v
    Postów
    41

    Domyślnie

    dodam ze w deszczowe dni miałem już kilka razy błąd absu tylne prawe koło ale po jakiś czasie znikało a od wczoraj błąd przedniego lewego

    - - - Updated - - -

    0A- czujnik prędkości prawy przód - niewłaściwy
    08- czujnik prędkości lewy przód niewłaściwy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    Jakie kody błędów?
    - uszkodzony czujnik
    - przerwa w obwodzie
    - uszkodzony pasek magnetyczny na piascie

    Przy dwóch uszkodzonych czujnikach przestaje działać predkosciomierz
    ja nie mam dwoch czujnikow z tylu i predkosciomierz dziala...za predkosciomierz jest odpowiedzialny lewy przedni czujnik abs.u mnie w 2,4 jtd raz predksciomierz dziala a raz pojawia sie kontrolka hamulca i licznik nie dziala- przyczyną iest elektronika na pompie abs(nie łączą styki,zimne luty itp.)

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    ja nie mam dwoch czujnikow z tylu i predkosciomierz dziala.
    Nie masz dwóch czujników ABS w swojej 166? Najpierw ogarnij tego ulepa a potem stawiaj diagnozy i dawaj porady innym

    Chyba , że źle Cie zrozumiałem. Ale jeżeli nie masz w swoim aucie czujników ABS to gratuluje ulepa...

    Co do błędów kolegi autora, to napewno nei zaszkodzi przeczyszczenie czujników. ALe pamietaj , że podczas ich wyjmowania ze zwrotnic łatwo je uszkodzic. Stąd generalnie mało kto poza wyminana ich na inne cokolwiek może poradzić.

    Ja miałem w 166 niedawno problemy z abs. zapalala sie kontrolka abs i recznego.

    Piersza diagnoze jaką zrobiłe to podłaczenie auta pod komp i miałem bład lewegu tylnego czujnika. Wymieniłem go na uzywany i bład zniknął.

    Po jakims czasie zaczel asie zapalac kontrolka abs+ reczny i znikal predkosciomierz. Dopiero wymiana elektryki na pompie abs naprawiła usterki.
    Sama wymiana dosc prosta.

    z tego co wiem to jednoczesne zapalenie sie kontrolek ABS + reczny oznacza awarie ukłądu EBD. Czyli układu dystrybucji siły hamowani apomiedzy osiami i stronami. Układ EBD zanotuje usterke wlasnie jak masz uwalony ktorys z czujników i nie ma mozliwosci obliczenia predkosci poszczegolnych kół.
    Ostatnio edytowane przez Masa625 ; 29-01-2018 o 12:40
    [C

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Nie masz dwóch czujników ABS w swojej 166? Najpierw ogarnij tego ulepa a potem stawiaj diagnozy i dawaj porady innym

    Chyba , że źle Cie zrozumiałem. Ale jeżeli nie masz w swoim aucie czujników ABS to gratuluje ulepa...

    Co do błędów kolegi autora, to napewno nei zaszkodzi przeczyszczenie czujników. ALe pamietaj , że podczas ich wyjmowania ze zwrotnic łatwo je uszkodzic. Stąd generalnie mało kto poza wyminana ich na inne cokolwiek może poradzić.

    Ja miałem w 166 niedawno problemy z abs. zapalala sie kontrolka abs i recznego.

    Piersza diagnoze jaką zrobiłe to podłaczenie auta pod komp i miałem bład lewegu tylnego czujnika. Wymieniłem go na uzywany i bład zniknął.

    Po jakims czasie zaczel asie zapalac kontrolka abs+ reczny i znikal predkosciomierz. Dopiero wymiana elektryki na pompie abs naprawiła usterki.
    Sama wymiana dosc prosta.

    z tego co wiem to jednoczesne zapalenie sie kontrolek ABS + reczny oznacza awarie ukłądu EBD. Czyli układu dystrybucji siły hamowani apomiedzy osiami i stronami. Układ EBD zanotuje usterke wlasnie jak masz uwalony ktorys z czujników i nie ma mozliwosci obliczenia predkosci poszczegolnych kół.
    Ktora porada byla zla wedlug Ciebie??? ...ze nie mam dwoch tylnych czujnikow abs i dziala mi mimo tego predksciomierz(tylko czasami przez elektronike abs sie wylacza??? Ulep czy nie ulep ale jak sie robi kompletny zawias w 166 to czasem mozna pourywac i polamac czujniki(tak sie stało w moim przypadku) predkosciomierz juz mi nie wariuje,bo wlasnie kilkadziesiat minut temu zmienilem sobie elektronike na pompie. zostaly mi do montazu dwa tylne czujniki..no ale jak pisalem wczesniej predkosciomierz bez nich "sie rusza" Nie ruszy sie jesli masz niesprawny lewy czujnik z przodu,bo on zczytuje predkosc.. Panie Maso mądralinski moja diagnozy jeszcze nikomu nie zaszkodzily :-D

    do autoraa postu: zostaje przy swoim,ze albo elektonika pompy albo lewy czujnik abs z przodu...jesli sie mylę to i tak krzywdy Ci nie wyrządzę tą moją "diagnozą" [emoji16]

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Ktora porada byla zla wedlug Ciebie??? ...ze nie mam dwoch tylnych czujnikow abs i dziala mi mimo tego predksciomierz(tylko czasami przez elektronike abs sie wylacza??? Ulep czy nie ulep ale jak sie robi kompletny zawias w 166 to czasem mozna pourywac i polamac czujniki(tak sie stało w moim przypadku) predkosciomierz juz mi nie wariuje,bo wlasnie kilkadziesiat minut temu zmienilem sobie elektronike na pompie. zostaly mi do montazu dwa tylne czujniki..no ale jak pisalem wczesniej predkosciomierz bez nich "sie rusza" Nie ruszy sie jesli masz niesprawny lewy czujnik z przodu,bo on zczytuje predkosc.. Panie Maso mądralinski moja diagnozy jeszcze nikomu nie zaszkodzily :-D

    do autoraa postu: zostaje przy swoim,ze albo elektonika pompy albo lewy czujnik abs z przodu...jesli sie mylę to i tak krzywdy Ci nie wyrządzę tą moją "diagnozą" [emoji16]

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    widziałem w innym temacie jak radzisz komuś odpalić diesla na popychXD. konsekwencje jakie się mogą wydarzyć znasz?
    zresztą widzialem fotki wnętrza Twojej 166 kable na wierzchu. pomalowana poduszka na kierownicy farba? gałka zmiany biegów która wyglada jak wypluta przez psa. do tego dochodzi to że nie masz czujników abs z tylu . pęknięta misje olejowa itp. sam widzisz.
    cieszę się że ogarniasz pomału to auto. nic do Ciebie nie mam osobiście.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    widziałem w innym temacie jak radzisz komuś odpalić diesla na popychXD. konsekwencje jakie się mogą wydarzyć znasz?
    zresztą widzialem fotki wnętrza Twojej 166 kable na wierzchu. pomalowana poduszka na kierownicy farba? gałka zmiany biegów która wyglada jak wypluta przez psa. do tego dochodzi to że nie masz czujników abs z tylu . pęknięta misje olejowa itp. sam widzisz.
    cieszę się że ogarniasz pomału to auto. nic do Ciebie nie mam osobiście.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    jakbys sledzil kolegi temat to wiedzialbys,ze w ostatecznosci trzeba nawet disla na "po pych" spróbowac odpalic zwlaszcza jego.pewnie,ze nie powinno sie odpalac klekota na "popych" jednak niektorych rzeczy nie da sie przeskoczyc...
    co do mojego jego auta i jego wnetrza.kable na wierzchu,bo zdjęta jest pokrywa bezpiecznikow-wymieniam ja sobie z brzydkiej jasnej na czarną,co do kierownicy i poduszki pomalowanej to wstawilem sobie ją tylko do zdjęcia,ktore akurat musiales zobaczyc [emoji16](poducha nie malowana a zdjeta ze starej jasnej kierownicy)...ponizej masz zdjecie jak jest naprawde... a miska pęknięta to co z tego? przeciez sam ją rozwaliem i zaraz tego samego dnia dalem do spawania(tylko mi nie pisz,ze sie nie spawa).pospawali,zalozyli,uszczelnili,zalalem nowy olej ulepkowi mojemu i jezdzim dalej tylko ostrożniej [emoji16] A z tą gałką to faktycznie najlepiej nie wygląda ale wiesz,priorytetem dla mnie bylo i jest sprawny,suchy dobrze pracujący motor,zawieszenie tylne jak i z przodu,pozniej dopiero stawiam sobie za cel wnetrze,lakier i inne drobiazgi...no chyba,ze cos jest latwe do wymontowania z drugiej Alfy,ktora mam na czesci to szybkim ruchem sobie przekladam jak jestem u siebie w miejscowosci-tak bylo w przypadku kierownicy-galki i mieszka jednak nie przekladalem,bo nie byl jakis wyjatkowy...ale obiecuje,ze do wiosny zaloze sobie czujnki z tylu(przy okazji korekty negatywu w lewym kole) i zmienię tą obrzydlwą galke...zaloze sobie nawet lusterko fotochrom. i fotele z pelną elektrykom...zrobie to wszystko jak tlko przyjdzie wiosna i zrobi sie na dworze cieplej [emoji16][emoji16] Chcialbym jeszcze przed tymi detalami wnetrza,ktore tak Cie w oczy puekly ;-) zrobic regulacje zaworow, zalozyc reflektory nowe i zmienic przeguby wewnetrzne. Ps.Ale musiales zmusic mnie,zebym wyszedl na zewnatrz i zrobil i wrzucil ponizsze zdjecia wnetrza... Nie smiecmy juz koledze,bo post dotyczyl ABSu a nie mojego ulepka :-) ...wsprawie owego ABSu wypowiedziakem sie,posluzylem radą o mam nadzieje,ze bedzie pomocna :-) Ave!

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 29-01-2018 o 15:27

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Dobrze, że ogarniasz to autko- pisze szczerze. To sa poprawki po poprzednikach w 99% a auta maja swoje lata i przeszłość. Nie mialem zamiaru Cie tu obśmiewac czy coś.

    Generalnie chodzilo mi o to , że aby dokonać diagnozy układ musi byc kompletny w 100%.
    Zresztą chyba w dziale 166 tez Ci pisałęm kiedyś o tej wymianie elektryki na pompie. U mnie równiez to pomogło. Być może u kolegi autora tez pada elektryka. Pompy w 156 tez sa boscha zapewne, a ostatnio sporo czytam o awariach ABS w alfach na forum...

    Sama wymiana jest dosc prosta. Kilka śrubek na torx i 2 wtyczki. Zadnej kalibracji sie nie robi po tym , niczego nei odpowietrza. W ostatecznosci kolega zawsze moze spróbowac wymienic ten moduł.
    [C

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    Dobrze, że ogarniasz to autko- pisze szczerze. To sa poprawki po poprzednikach w 99% a auta maja swoje lata i przeszłość. Nie mialem zamiaru Cie tu obśmiewac czy coś.

    Generalnie chodzilo mi o to , że aby dokonać diagnozy układ musi byc kompletny w 100%.
    Zresztą chyba w dziale 166 tez Ci pisałęm kiedyś o tej wymianie elektryki na pompie. U mnie równiez to pomogło. Być może u kolegi autora tez pada elektryka. Pompy w 156 tez sa boscha zapewne, a ostatnio sporo czytam o awariach ABS w alfach na forum...

    Sama wymiana jest dosc prosta. Kilka śrubek na torx i 2 wtyczki. Zadnej kalibracji sie nie robi po tym , niczego nei odpowietrza. W ostatecznosci kolega zawsze moze spróbowac wymienic ten moduł.
    Panie Maso "mądralinski" :-) ja dzis rano zmienilem tą elektrykę na pompie wlasnie za sprawąTwojej wczesniej rady,myslalem,wczesniej,ze trzeba calą pompe demontowac a tu faktycznie 6 torxow,odpiecie dwoch wtyczek wystarczylo.dodatkowo troszke trzeba pompę nagiąć,bo dolne torxy pochowane.ale racja-nic trudnego.zmienione i licznik dziala,reczny sie nie swieci...co do gniewania-nie gniewam się kazdą dozę krytyki biorę na klatę...do wszystkiego trzeba miec dystans ;-)

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2015, 15:56
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-01-2015, 17:49
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27
  4. [146] Brak prędkościomierza i błąd (marchewa)
    Utworzone przez kini007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 22:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory