Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: [156] Nie odpalający się przekaźnik świec żarowych

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    alfa romeo 156 1.9
    Postów
    87

    Domyślnie

    U mnie podobnie wszystko ok ale przekaźnik nie zwiera styku...nie pomoże doginanie jeśli na cewce przekaźnik nie ma napięcia....tym przekaźnikiem steruje ECU

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    kiedyś miałem 4 przekaźniki i na żadnym nie zaskoczył dopiero jak wyjełem ze sprawnego fiata stilo i wsadziłem do mojej alfy przekaźnik ruszył więc nie sugerujcie się że macie po 3 sztuki skoro żaden nie musi działać
    "Jak to mówi św Łukasz golfem alfy nie wyruchasz"

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Update: Na nowym przekaźniku jest tak samo. Więc zainwestowałem i kupiłem regulowany zasilacz. Stary przekaźnik odpala się jak przyłoży się 5.7V na pin 31 i na pin 86. Za to sama cewka potrzebuje minimum 3.3V. U mnie szło 3.3V na pin 86 i 12V na pin 31. Z tego wynika że przekaźnik działa tylko stacyjka daje zbyt niskie napięcie.

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    chłopie nie kombinuj podjedź do kolegi który też ma jtd i podmień przekaźniki jak u niego będzie działał to wtedy lecisz u ciebie po kolei sterowanie na przekaźnik idzie z komputera nie z żadnej stacyjki !!!! przekręcając stacyjkę puszczasz prądy sama stacyjka nie steruje do ch....uja prądem tylko go przepuszcza.
    zajmij się sprawdzaniem styków na przekaźnikach, sprawdź przekaźniki i bezpieczniki a szczególnie te przy akumulatorze i podmień czujniki temperatury a nie się wymądrzasz pinami i gówno z tego wychodzi i dalej płaczesz że nie grzeje, później kolejny będzie płakał że alfa to gówno,włoska elektryka sie sypie mimo tego że jest niemiecka bosch, że włoskie samochody to chujowe a passat jest zajebisty,
    mam gdzieś że dostane upomnienie od moderatora za moje zachowanie ale tego się już czytać nie da! nóż mnie się w kieszeni otwiera !!!
    "Jak to mówi św Łukasz golfem alfy nie wyruchasz"

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    audi lepsze od passata pannieeee...a tak dywagując, jak pisał kubusar podmień od kogoś kto ma sprawny roboty raptem na 3 min i będziesz wszystko wiedział, jak mowie do mojej dochodził prąd a i tak nie dawał na świece mimo że styk niby się załączał i gdybym nie sprawdził dokładnie to przekaźnik mimo ze sprawny to by był szrot ..
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hmmm nie widzę sensu podmianki skoro kupiłem nowy i jest to samo. Jedyne czego nie ruszałem to czujnik temperatury. A roztrząsam te napięcia, bo obecne napięcie nawet nie odpali sprawnego przekaźnika. Wszystkie bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone. Jedyne co zostało do sprawdzenia to czujnik temperatury płynu i kable, które idą od stacyjki.
    Ostatnio edytowane przez mic327 ; 15-02-2018 o 23:20

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    wrocław
    Auto
    alfa romeo 156 1.9
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał mic327 Zobacz post
    Hmmm nie widzę sensu podmianki skoro kupiłem nowy i jest to samo. Jedyne czego nie ruszałem to czujnik temperatury. A roztrząsam te napięcia, bo obecne napięcie nawet nie odpali sprawnego przekaźnika. Wszystkie bezpieczniki i przekaźniki sprawdzone. Jedyne co zostało do sprawdzenia to czujnik temperatury płynu i kable, które idą od stacyjki.
    Tu jest schemat wtyczka po prawej to zasilanie i sterowanie. Wtyczka po lewej to same świece. Zasilanie 12V tej centralki pojawia się po przekręceniu kluczyka. Samym przekaźnikiem steruje ECU. Oczywiście numery wtyczki na tym schemacie odpowiadają numerom wtyczek w aucie więc zobacz gdzie który numer przychodzi na 31, 86 itd. Koledzy mają rację podmień na próbę to jest najprostsze

    Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 175KM CF3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dla potomnych. Mechanik zrobił "weryfikację/konserwację" wiązki elektrycznej. Cokolwiek to znaczy, bo tego już nie chciał powiedzieć. Dodatkowo była wymieniona pompa w baku.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    czyli pewnie to co ja mowilem 5 min roboty
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

Podobne wątki

  1. Przekaźnik świec żarowych :-)
    Utworzone przez Didi1102 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2017, 22:33
  2. Przekaźnik świec żarowych
    Utworzone przez ewik w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2016, 23:11
  3. Przekaźnik świec żarowych 2.4 JTD
    Utworzone przez Konrad156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 14:47
  4. Migająca kontrolka świec żarowych- przekaźnik świec?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale 147
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 03-06-2013, 14:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory