Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Montaż spryskiwaczy reflektorów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ridicz
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm 16v 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie Montaż spryskiwaczy reflektorów

    Cześć, chciałbym zapytać o porady w montażu spryskiwaczy reflektorów do 156FL. Mam zamiar zmienić moje ledwo świecące lampy na soczewki, prawdopodobnie z xenonami i potrzebuję do tego ogarnąć ten temat. Na alledrogo jest jakiś uniwersalny kompletny zestaw spryskiwaczy z pompką i zbiorniczkiem. Badał ktoś coś takiego? Boję się, że ta pompka nie ma takiej mocy jaką powinna mieć do lamp, albo że się to po prostu rozpadnie. Chcę po prostu zwykłe spryski do lamp na zderzaku, bez cudów jakby co.

    Link do aukcji: (nie mogę jeszcze dodać linka, więc wystarczy po slashu wkleić to do adresu po allegro pl)
    spryskiwacze-lamp-xenon-xenonowe-alfa-romeo-156-i5815282619.html

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Ale zastanów się czy tak na prawdę potrzebne są Ci te spryskiwacze. Ja mam w swojej oryginalne ksenony jak i spryskiwacze lamp i powiem Ci że staram się ich zbyt często nie używać bo strasznie dużo płynu pobierają i specjalnie założyłem światła do jazdy dziennej. Nie wiem jak te z allegro sie spisują Ale też za pewne będą pożerać dużo płynu chyba że zrobisz sobie osobny włącznik.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar czalson
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Pożdżenice woj.Łódzkie
    Auto
    Była 146 1.4 TS 105km,1997 i 156 1.9JTD,115km,2003 r.. jest Crosswagon 2004 r. ,159 2.4 ti
    Postów
    39

    Domyślnie

    Bedziesz potrzebowal przekaznik dwu-czasowy zwloczno-skracajacy 5TS5 żeby nie wypsikalo calego plynu http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6436895482

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ridicz
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm 16v 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki czalson, fajna sprawa ten przekaźnik. Co do samego pomysłu, to głównie chodzi o to, że na przeglądzie czy podczas kontroli, ktoś może zwrócić uwagę, że xenony są, ale spryskiwaczy nie ma i dowód zabrany. Z nimi całość wygląda legitnie. Zawsze mogę jakieś atrapy zrobić, ale wolę już chyba działające XD

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    156FL ma juz przygotowane elektrycznie spryskiwacze lamp. Brakuje tylko:
    - przekaznika (ten zaproponowany fajna sprawa, mam taki) i bezpiecznika , za schowkiem jest ich miejsce
    - zbiornika plynu na 2 pompki z pompa
    - instalacji spryskiwaczy (normalny zderzak nie ma uchwytow pod spryskiwacze)

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon 2005 150KM+
    Postów
    85

    Domyślnie

    ja u siebie właśnie unieruchomiłem spryskiwacze
    Zacinały się, ciurkały jak smarki u niemowlaka.
    Dla mnie bajer nie funkcjonalny.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maro1500
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    LbN
    Auto
    AR 156 1,9JTD SW
    Postów
    429

    Domyślnie

    Oprócz tych spryskiwaczy musisz miec jeszcze samopoziomowanie, bez tego tez Ci diagnosta nie podbije dowodu. Nie zapomnij o odpowiedniej lampie jesli juz chcesz byc na prawie. Na lampach sa oznaczenia czy jest to halogen czy xenon

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Ridicz
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    156 SW 1.9 JTDm 16v 140KM
    Postów
    13

    Domyślnie

    Aż tak to chyba nie potrzebuję być zgodny z prawem Bardziej mi chodzi o taką rzecz, która może się rzucić w oczy komuś, kto ogarnia ten temat. Raczej nikt podczas kontroli, czy badania nie będzie mi sprawdzał czy mam układ samopoziomowania. Chociaż z tego co czytałem, to i tak ludzie nawet jak mają, to odłączają te spryski, bo leje na całe auto i płyn zużywa szybko. W sumie te atrapy to może nie taki zły pomysł Miał ktoś w ogóle jakieś problemy, albo zna kogoś kto miał przez przerabiane lampy? (Oczywiście nie mówię tu o chińskich xenonach 12000k bez soczewek) Jak stoję w korku, to przed autem z przodu tworzy się mój cień od świateł auta za mną, takie mam lampy

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Alfa Romeo 1.8 TS 1998r
    Postów
    23

    Domyślnie

    Samopoziomowanie musi być w samochodach powyżesz 2000 roku produkcji z tego co pamiętam a poniżej tego roku wystarczy elektryczna regulacja świateł Ciebie elektryczna regulacja nie dotyczy bo masz fl.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon 2005 150KM+
    Postów
    85

    Domyślnie

    Często zerkają przy założonych ksenonach czy na desce jest regulator poziomu świateł.
    Jeżeli jest to zaczynają być podejrzliwi bo świadczy to o dokładce i sprawdzają czy są wszystkie elementy potrzebne do legalnego użytkowania dołożonych ksenonów.

    Nie lepiej ogarnąć dobrze te lampy co masz? Jeżeli odbłyśnik jest w dobrym stanie to może dobra żarówka i polerka kloszy załatwi sprawę?

Podobne wątki

  1. Montaż Spryskiwaczy Reflektorów !!!
    Utworzone przez whatsup w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 21:12
  2. [159] Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez kowal78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-02-2015, 14:46
  3. Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 13:17
  4. Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez skopek w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 11:10
  5. Montaż spryskiwaczy reflektorów
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-11-2010, 22:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory