Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Krzyżak tripod z FORD C-MAX

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Drahne
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    156 TI 2.4jtd 20v 175PS
    Postów
    29

    Question Krzyżak tripod z FORD C-MAX

    Witam mam taki dość dziwny przypadek poszukując krzyżaka przegubu wew. do swojej alfy znalazłem na alledrogo taki 2.4 175km

    Po zdemontowaniu obecnego i porównaniu wymiarów itp okazało się że u mnie jest zastosowany krzyżak z Forda C-MAX dokładnie ten Ford C-MAX

    Wymiary pokrywają się 1:1 wizualnie też jest identyczny
    .
    Czy to możliwe że ktoś Do mojej alfy 2.4jtd 20v 175km z 2004 roku wstawił kielich lewy wraz z krzyżakiem z wymienionego wyżej forda

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    Czemu by nie, jak pasowało to ktoś założył. Pytanie tylko czy ori z AR i z ori z Forda zrobione są z tak samo wytrzymałych materiałów.
    Co do tych przegubów to pewny nie jestem, ale te same kielichy były też montowane w jakiś audikach.

  3. #3
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Moim zdaniem masz założony zamiennik kielicha/półosi a firma która je produkuje zrobiła po swojemu , wykorzystując krzyżaki od innego auta.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Drahne
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    156 TI 2.4jtd 20v 175PS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał rustupl Zobacz post
    Czemu by nie, jak pasowało to ktoś założył. Pytanie tylko czy ori z AR i z ori z Forda zrobione są z tak samo wytrzymałych materiałów.
    Co do tych przegubów to pewny nie jestem, ale te same kielichy były też montowane w jakiś audikach.
    te od forda zdaje się bardziej masywne ale miedzy AF a Fordem jest spora Różnica w budowie krzyżaków

    Ford ma kamienie osadzone na łożyskach igiełkowych na sztywno a w AF kamienie są na takich jabłkach

    Ford
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	817ElpBpk2L._SX355_.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	19.2 KB
ID:	241857

    AF
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3919f2387d8dab3fdba14f6a38c30789.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	63.6 KB
ID:	241858

    które rozwiązanie waszym zdaniem jest lepsze i trwalsze

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    Identycznie jak ten twój krzyzak z forda wyglądają krzyzaki z autosklepu.
    Oryginalne i np. Vemy są takie jak te dolne.
    Ja na przegubie z autosklepu pojezdzilem dwa dni.
    Vema trzyma klika miesiecy ale ideakna nie jest ,na niskich biegach czuć lekkie wibracje.
    Ja polecam ori,jeśli chcesz autem jeździć dłużej.
    Kiedyś w 166 padł mi lewy ,wybrałem ori i było idealnie na zamiennikach jak pokazuje mój przykład idealnie nie będzie.
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 20-02-2018 o 19:24

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Jestem w szoku jak ktoś pisze, że te przeguby wymienia któryś raz. Ja w 166 kupiłem kielichy przy ok. 200 000km bo wydawało mi się, że jest na nich luz. Lewy kupiłem nowy ori a prawy używany w idealnym stanie. Po rozebraniu okazało się, że ori kielichy są w stanie idealnym a jedynie smar stracił swoje właściwości i przy rozbieraniu rozleciał się też jeden krzyżak. Oczywiście skoro już kupilem to założyłem nowy ori lewy kielich i krzyżak a prawy zostawiłem swój wymieniajac jedynie krzyżak smar i osłonę. Dwa ori używane leżą teraz w garażu jako zapas. Dlatego radzę najpierw rozebrać półosie i ocenić co jest do wymiany, najpewniej wystarczy zmienić krzyżaki i dać nowy smar oraz osłony. Nie ma co pchać się w zakup zamienników bo ori części są bardzo wytrzymałe. Wytarte kielichy to efekt długotrwałego zaniedbania poprzez jazdę bez właściwego smaru, u mnie smar był konsystencji oleju i dosłownie wylał się po zdjęciu osłony. Dodam, że 166 mam po programie i nie szczędzę gazu, więc nie wiem jak w lekkiej 156 można kończyć te przeguby po kilkudziesięciu tysiącach km.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez viader ; 21-02-2018 o 13:20

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Drahne
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    156 TI 2.4jtd 20v 175PS
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja go wymieniam pierwszy raz mam już rozebrany przegub i rozleciały się krzyżak chciałem sie dowiedzieć czy ktoś może stosował przeguby forda w alfie i ma jakieś doświadczenie o ich żywotność bo cena jest naprawdę dobra 150zł z przesyłka za cały kompletny przegub z osłoną co prawda firmy #####. ale autko mam juz 2 lata i do tej pory nie było problemów prawdopodobnie dalej by chodził gdyby osłona została w czas wymieniona

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    To za chwilę się okaże że autosklep sprzedaję przeguby zr za x złotych z forda które kosztują x złoty mniej

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    To za chwilę się okaże że autosklep sprzedaję przeguby zr za x złotych z forda które kosztują x złoty mniej
    Tak, my kupujemy te od Forda i dokładamy opakowanie z napisem Alfa
    Strasznie Ci chyba podpadliśmy że nas tak reklamujesz
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drahne Zobacz post
    Ja go wymieniam pierwszy raz mam już rozebrany przegub i rozleciały się krzyżak chciałem sie dowiedzieć czy ktoś może stosował przeguby forda w alfie i ma jakieś doświadczenie o ich żywotność bo cena jest naprawdę dobra 150zł z przesyłka za cały kompletny przegub z osłoną co prawda firmy #####. ale autko mam juz 2 lata i do tej pory nie było problemów prawdopodobnie dalej by chodził gdyby osłona została w czas wymieniona
    To dokładnie wymyj kielich i sprawdź, czy krzyżak nie wytarł w nim dołków. Jeśli nie to poprostu kup porządny krzyżak smar i dobrej jakości osłonę. Powinno to latami działać bezproblemowo. Nie ma co eksperymentować z wątpliwej jakości zamiennikami. Ja kupiłem krzyżaki i osłony w autosklepie i od dobrych 40kkm zero problemów.

    Poza tym nie bez powodu alfa zaprojektowała krzyżaki z ruchomymi łożyskami, widocznie skok zawieszenia tego wymaga i te przeguby mogą pracować nie tylko w osi poziomej ale i w pewnym zakresie półoś może się na nich wyginać, pracować nie tylko w jednej płaszczyźnie. Jak widać sztywne łożyska w tych zamiennikach nie sprawdzają się w tej konstrukcji zawieszenia czego przykładem jest szybkie rozwalenie półosi u kolegi jarka.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez viader ; 22-02-2018 o 13:14

Podobne wątki

  1. krzyżak kolumny kierowniczej
    Utworzone przez Masa625 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2018, 16:39
  2. Cały przegub czy krzyżak
    Utworzone przez cj.slaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2015, 05:52
  3. Przegub wewnętrzny tripod - przyczyny zużycia
    Utworzone przez gramian w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2014, 12:01
  4. Pęka krzyżak półosi - 2,4 jtd 20V
    Utworzone przez Magik w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-10-2013, 10:30
  5. Znalezione na allegro ---- JTD krzyżak
    Utworzone przez piećka w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2008, 23:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory