Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Ceny za usługę.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Zrobisz to śmiało sam i jeszcze kupę kasy zaoszczędzisz na paliwo czy jeśli lubisz na piwo (i to nie jedno czy choćby nawet skrzynkę Przód / tył jeden czort: jeśli trzeba robić to trzeba, innej rady nie ma. Największy problem możesz mieć z tylnymi śrubami trzymającymi MacPhersona z piastą, ale i z tym sobie poradzisz. Przód idzie o wiele łatwiej choć też czasami są problemy z rozłączeniem widełek od MacPhersona. Niemniej jednak wszystko to można zrobić bez większych problemów. Sam przez to przechodziłem i nie z tym większych problemów.

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturR_1975 Zobacz post
    Zrobisz to śmiało sam i jeszcze kupę kasy zaoszczędzisz na paliwo czy jeśli lubisz na piwo (i to nie jedno czy choćby nawet skrzynkę Przód / tył jeden czort: jeśli trzeba robić to trzeba, innej rady nie ma. Największy problem możesz mieć z tylnymi śrubami trzymającymi MacPhersona z piastą, ale i z tym sobie poradzisz. Przód idzie o wiele łatwiej choć też czasami są problemy z rozłączeniem widełek od MacPhersona. Niemniej jednak wszystko to można zrobić bez większych problemów. Sam przez to przechodziłem i nie z tym większych problemów.
    Tak.tak bez większych problemów..Poza tym że często bez cięcia śrub z tyłu (zwrotnica-amortyzator) i z przodu (widełki-amortyzator) nie zrobisz nic.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Mam Alfę 156 1.9 JTD 16V i 3 miesiące temu przerabiałem temat zawieszenia - z tyłu z zawiechą jest dużo trudniej - ja żeby pozdejmować śruby to walczyłem po 2-2,5h na każdej stronie z kumplem który mi pomagał - podgrzewanie palnikiem, specjalne spraye i parę innych patentów - na cięcie śrub się nie zdecydowałem, bo auto było robione przed samymi świętami (z tyłu wymiana amortyzotorów na nowe kamoki plus linki hamulcy) i nie byłoby ich jak wymienić...
    Z przodu wymieniałem równolegle wahacze góra/dół na lemfordery, stabilizatory, końcówki drążków plus tarcze trw i klocki na obie strony i zajęło to mniej czasu niż naprawa tyłu. Cala impreza wyniosła mnie prawie 4 koła i 2 dni w garażu na podnośniku - od 9 rano do 23-24. Nadmieniam że miałem auto na podnośniku i dość profesjonalne klucze ściągacze i inne pomoce naukowe - w warunkach chałupniczych temat co najmniej ciężki...

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał sinook Zobacz post
    Mam Alfę 156 1.9 JTD 16V i 3 miesiące temu przerabiałem temat zawieszenia - z tyłu z zawiechą jest dużo trudniej - ja żeby pozdejmować śruby to walczyłem po 2-2,5h na każdej stronie z kumplem który mi pomagał - podgrzewanie palnikiem, specjalne spraye i parę innych patentów - na cięcie śrub się nie zdecydowałem, bo auto było robione przed samymi świętami (z tyłu wymiana amortyzotorów na nowe kamoki plus linki hamulcy) i nie byłoby ich jak wymienić...
    Z przodu wymieniałem równolegle wahacze góra/dół na lemfordery, stabilizatory, końcówki drążków plus tarcze trw i klocki na obie strony i zajęło to mniej czasu niż naprawa tyłu. Cala impreza wyniosła mnie prawie 4 koła i 2 dni w garażu na podnośniku - od 9 rano do 23-24. Nadmieniam że miałem auto na podnośniku i dość profesjonalne klucze ściągacze i inne pomoce naukowe - w warunkach chałupniczych temat co najmniej ciężki...
    Tyle ze te śruby po palniku to już tylko na złom się nadają.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 156 1,9 JTD
    Postów
    3

    Domyślnie

    Pewnie masz rację lesio, ale niestety byłem pod ścianą i innej opcji jak podgrzewanie nie było raczej - nie byłoby na co tych śrub wymienić... Sprawdzę to jeszcze, ale pewnie po Wielkanocy jak będę czyścił i konserwował podlogę to wymienie te śruby - póki to wszystko nie zapiekło się jeszcze :p

Podobne wątki

  1. Lpg-ceny
    Utworzone przez Winiar00 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 16:27
  2. ceny rolety
    Utworzone przez Pangien w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 19:06
  3. Alfa 156 2.5 V6 - ceny
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 17:10
  4. Ceny szrotow vs ceny aso
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 00:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory