Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Spężanie.

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie Spężanie.

    Moje uszanowanie koleżankom i kolegom Alfisti

    Mam problem ze śmierdzącym olejem benzyną pod korkiem. Masła nie ma, ale smród jest :/ i troszkę kopci z rury. Uszczelniacze zaworowe wymieniłem 4 dni temu. Nowe zakupione w ASO Fiata w Toruniu

    Sprawdziłem dzisiaj z kuzynem kompresję na wszystkich cylkach i wyszła marnie. Na sucho na wszystkich jest: [7] [7,5] [7] [7,5]

    Próba olejowa wyszła zachwycająco. Próba na wszystkich cylkach: [12] [12,5] [12] [12,5]

    Co robić? Nie chcę rozbierać góry i dołu a ewidentnie pierścienie są zapieczone. Nie wierzę aby wszystkie były popękane czy wyślizgane po 150kkm

    Jest to silnik wymieniony w mojej nowej Alfie z 2005 roku. W poprzednim poszła panewka. Czort wie ile silnik stał nie odpalany. Macie jakieś propozycje?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar rustupl
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    156 2.4 '03
    Postów
    298

    Domyślnie

    Na bazie własnych doświadczeń z silnikiem w megance, niestety, ale nie bawił bym się w żadne półśrodki.
    Tylko rozebranie, prawidłowa diagnoza co jest do zrobienia no i pełna naprawa

    To tylko moja własna opinia, mechanikiem zawodowo nie jestem ;-)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 2002
    Postów
    79

    Domyślnie

    Popieram kolegi wyżej. Rozbieraj, tak to jest wróżenie z fusów. A możesz się zdziwić jak się okaże że jednak pierścienie popękane.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory