Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Ocena stanu podwozia

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    32

    Domyślnie

    Hehe, to już wiadomo, dlaczego Polonezy tak rdzewiały. Co do własnej konserwacji to niestety nie mam takiej możliwości, dlatego też całość musiałbym komuś zlecić.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Gnicie 156 od wewnatrz to bzdura.No chyba że ktoś korzysta z myjni samoobsługowej w taki sposób https://www.youtube.com/watch?v=-iY197G7wy0
    Polemizowałbym. Obie moje 156 z zewnątrz wizualnie wyglądały całkiem spoko, zero rdzawych wykwitów na tej masie bitumicznej. Ale palcem mogłeś się spokojnie przebić do środka. A w środku rudo.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Polemizowałbym. Obie moje 156 z zewnątrz wizualnie wyglądały całkiem spoko, zero rdzawych wykwitów na tej masie bitumicznej. Ale palcem mogłeś się spokojnie przebić do środka. A w środku rudo.
    Przeczytaj co napisałeś i z czym polemizujesz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    A. Sorry, że się wtrąciłem w twoją rzeczywistość. Już więcej nie będę.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Ten post nie będzie w moim "stylu"......
    ale nie mogę ........
    Wiecie co to jest Migomat?np Bester 1801
    Wiecie jak "to" się używa....prąd,posów drutu (0,6mm) do cienkich blach w Alfie i gaz w ilościach CO....

    Ja wiem...bo kupiłem Alfe ze zdrową podłogą od dołu a po wyjęciu foteli i wykładziny podłogi okazało się że kornik zaczyna się od środka.
    I TO JEST PRAWDĄ ŻE 156 GNIJE OD ŚRODKA, nawet wiem dlaczego bo swoją rozebrałem na czynniki pierwsze i odratowałem poświęcając na to 3 miesiące.
    Gnicie progów i podłogi od wewnątrz zaczyna się od podszybia i ściany grodziowej silnika a kabiny....poprawiłem troszkę inzynierów naszych pięknych pociech i mam problem z głowy ale i tak wspawałem nową podłogę (blacha 2mm odcisnieta na prasie na wzór starej wycietej) i przy progach było troszke zabawy ale teraz mam spokój.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Problem nie powróci pod warunkiem że po naprawie blacharskiej sam zabierzesz się za doczyszczenie,zagruntowanie i konserwację. Jeśli nie chcesz/nie umiesz tego zrobić to jedynie zrobią to jak należy warsztaty zjmujące się jung/old taimerami. Żaden zwykły warsztat nie poświęci nastu godzin na szlifowanie podłogi.
    Gnicie 156 od wewnatrz to bzdura.No chyba że ktoś korzysta z myjni samoobsługowej w taki sposób https://www.youtube.com/watch?v=-iY197G7wy0
    co ty opowiadasz , problem powróci prędzej czy poźniej , z rudą nie wygrasz , jak widzisz rudą na aucie to go sprzedajesz , na tym polega skuteczna naprawa ;

    156 gnije od środka , u mnie progi były z zewnątrz ładne , a po zdjęciu korków w środku rude , podobnie podłoga w kilku miejscach , na szczęscie pozbyłem się tego urządzenia drogowego ,

    ciekawostka nr 2 , 156 była z 2004r i gniła , a moja druga alfa 146 była z 2000r i żadnej rdzy nie było , pierwsza salon PL , druga z niemiec o niewiadomej przeszłości
    Ostatnio edytowane przez sedici ; 26-03-2018 o 23:08
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    c

    156 gnije od środka , u mnie progi były z zewnątrz ładne , a po zdjęciu korków w środku rude , i
    Jeśli było by inaczej było by to pierwsze auto na świecie w której dzieje się inaczej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał sedici Zobacz post
    co ty opowiadasz , problem powróci prędzej czy poźniej , z rudą nie wygrasz , jak widzisz rudą na aucie to go sprzedajesz , na tym polega skuteczna naprawa ;
    Mylisz się. Da się to zrobić choć pracy przy tym co niemiara .
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4JTD
    Postów
    32

    Domyślnie

    Właśnie największym problemem jest chyba tutaj znalezienie warsztatu, który zrobi to na tyle rzetelnie, że problem nie powróci przez najbliższe kilka lat. Byłem w poleconym przez znajomym warsztacie - pełna konserwacja mojego podwozia to koszt 1500zł, jednak wyszło jeszcze, że przed zakonserwowaniem muszę zrobić tylne nadkola, gdyż na nich też zaczęła pojawiać się rdza.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 24v
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Ten post nie będzie w moim "stylu"......
    ale nie mogę ........
    Wiecie co to jest Migomat?np Bester 1801
    Wiecie jak "to" się używa....prąd,posów drutu (0,6mm) do cienkich blach w Alfie i gaz w ilościach CO....

    Ja wiem...bo kupiłem Alfe ze zdrową podłogą od dołu a po wyjęciu foteli i wykładziny podłogi okazało się że kornik zaczyna się od środka.
    I TO JEST PRAWDĄ ŻE 156 GNIJE OD ŚRODKA, nawet wiem dlaczego bo swoją rozebrałem na czynniki pierwsze i odratowałem poświęcając na to 3 miesiące.
    Gnicie progów i podłogi od wewnątrz zaczyna się od podszybia i ściany grodziowej silnika a kabiny....poprawiłem troszkę inzynierów naszych pięknych pociech i mam problem z głowy ale i tak wspawałem nową podłogę (blacha 2mm odcisnieta na prasie na wzór starej wycietej) i przy progach było troszke zabawy ale teraz mam spokój.

    Mógłbyś sprecyzować co takiego zrobiłeś z podszybie mam i grodzią że Twoja Bella nie powinna już gnić?

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Wujek
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS
    Postów
    1,303

    Domyślnie

    Bajki. Kolego uwierz w siebie, kup spreja, połóż się pod autem pod blokiem i psikaj. Dasz sobie sam z tym radę.
    Alfa Romeo rządzi i wymiata na ulicach świata. Gniecie diesle i auta D.
    Alfa Romeo 155 2.0 16V TS '97 - była
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS '98 - była
    Renault Laguna III 2.0 T '08 - była
    Dodge Caliber 2.0 CVT '07 - był
    Renault Laguna 2.0 dCi '12 - jest
    Lancia Delta 1.4 TB '09 - była
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS '04 - jest

Podobne wątki

  1. [GTV] Szklanki ocena stanu? Zawory jak regulowac? Potrzebna pomoc.
    Utworzone przez Ciemny57 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 06-04-2018, 07:58
  2. [159] Ocena stanu technicznego przez fachowca za pieniądze. GNIEZNO
    Utworzone przez Ronald w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-08-2017, 20:48
  3. [159] Ocena stanu podwozia
    Utworzone przez brute4c w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 17:10
  4. Ocena stanu pod maską w 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez ziemian w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:22
  5. Ocena stanu wahacza - VIDEO
    Utworzone przez grabsoon w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-06-2014, 21:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory