Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 156 - zamek wlewu paliwa

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romo 156 Sportwagon Distinctive 02r. 1.9 jTD 8v 115KM
    Postów
    9

    Exclamation Alfa Romeo 156 - zamek wlewu paliwa

    Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

    Piszę w sprawie części do alfy 156 sportwagon. Wiem że nie ten dział i w ogóle pewnie zostanę skarcony ale cóż, w dziale kupię części nie mogę dodać tematu gdyż musiałbym dodać 50 postów, co zajęłoby mi trochę czasu, a części potrzebuje na już, także bardzo proszę o wyrozumiałość. Mianowicie, przy ostatnich mrozach zamarzł mi zamek od klapki wlewu paliwa przy czym ułamał się bolec który zatrzaskuje klapkę. Teraz ta jest permanentnie otwarta, przyklejona na taśmie klejącej :/ Szukam właśnie takiego zamka. Zjeździłem miliard szrotów, sklepów z częściami i stacji demontażu pojazdów i nikt nie jest w stanie mi pomóc... Czy ktoś z Was może ma dostęp do tej części i mógłby mi ją odsprzedać?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zontas92 Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.

    Piszę w sprawie części do alfy 156 sportwagon. Wiem że nie ten dział i w ogóle pewnie zostanę skarcony ale cóż, w dziale kupię części nie mogę dodać tematu gdyż musiałbym dodać 50 postów, co zajęłoby mi trochę czasu, a części potrzebuje na już, także bardzo proszę o wyrozumiałość. Mianowicie, przy ostatnich mrozach zamarzł mi zamek od klapki wlewu paliwa przy czym ułamał się bolec który zatrzaskuje klapkę. Teraz ta jest permanentnie otwarta, przyklejona na taśmie klejącej :/ Szukam właśnie takiego zamka. Zjeździłem miliard szrotów, sklepów z częściami i stacji demontażu pojazdów i nikt nie jest w stanie mi pomóc... Czy ktoś z Was może ma dostęp do tej części i mógłby mi ją odsprzedać?

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    Łatwo i domowym sposobem mozesz to naprawic.w pozostslą czesc ulamanego bolca wystarczy wkrecic malą srubkę(najlepiej z kulowym lebkiem).Zeby latwiej mozna bylo wkrecic srubkę to bolec mozna nawiercic lub na goraco za pomicą szpikulca jakiegos zapunktowac pod otwor.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romo 156 Sportwagon Distinctive 02r. 1.9 jTD 8v 115KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Oczywiście w pewnym sensie byłoby to rozwiązanie, ale nie jest ono jednak takie łatwe. bolec ułamał się po skosie, więc wkręcenie śrubki jest utrudnione. Próbowałem to zrobić, ale bez wyciągnięcia elementu, do czego musiałbym ściągnąć boczek w bagażniku, jest ciężko wykonalne. Swoją drogą żeby to wymienić i tak musiałbym demontować boczek... Btw, wiecie może jak to zrobić? Jest on przykręcony na jednej śrubie u góry, z tego co widziałem to musiałbym też odkręcić zaślepkę od lampy, ale czy to wystarczy?

Podobne wątki

  1. zamek od wlewu paliwa.
    Utworzone przez ramzesss3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 20:28
  2. Zamarznięty zamek wlewu paliwa..
    Utworzone przez KamilP w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 22:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory