Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Zawieszenie Alfa 156

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie Zawieszenie Alfa 156

    Witam. Mam pytanie z jakiej firmy kupić zawieszenie przednie do Alfy 156? Niecałe rok temu wymieniłem wahacze górne na firmy vema a dolne na kamoki i prawa strona skrzypi jak stary tapczan. I zastanawiam sie nad firma zawieszenia. Jest sens kupować trw i płacić prawie 1000zł czy kupić najtańsze jakie jest i wymieniać co rok? Czy trw długo pochodzi? Zastanawiam sie jeszcze nad febi oraz delphi. Proszę o rady i właśnie opinie.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Jest cały wątek przyklejony na ten temat i nie sądzę, by tutaj ktoś wniósł coś nowego.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AR 156 II Crosswagon Q4 1.9 JTD 16v 150 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    To jak i ile Ty człowieku jeździsz że Ci zawiaska nawet roku nie wytrzymuje? TRW podobno jest najlepsze i najdłużej wytrzymuje. Tyle że jeśli masz ambicję zaliczać wszystkie dziury na drodze i na nawierzchni jak ser szwajcarski zasuwać po 100 na godzinę albo i więcej to nic Ci nie wytrzyma, nawet TRW.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Zależy, czy robisz sam czy płacisz za wymianę. Jeśli robisz sam brałbym najtańsze. Trw jest średnio 3x droższe od fasta. Czy wytrzyma 3x dłużej? Wątpię...Natomiast jeśli dochodzi koszt mechanika to nie warto ryzykować tanizny. Jeśli brać trw to tylko z logo ricambi originali.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lk_ Zobacz post
    Jest cały wątek przyklejony na ten temat i nie sądzę, by tutaj ktoś wniósł coś nowego.
    Wiem i czytałem i różnie piszą. Najczęściej trw. Chodzi mi też o to ile trw wytrzyma. Czy ktoś się może sensownie wypowiedzieć.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Jeżeli tylko skrzypi a nie tłucze się to po co wymieniac ? Jak kolega Lk juz napisał jest o tym wątek.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joxer Zobacz post
    To jak i ile Ty człowieku jeździsz że Ci zawiaska nawet roku nie wytrzymuje? TRW podobno jest najlepsze i najdłużej wytrzymuje. Tyle że jeśli masz ambicję zaliczać wszystkie dziury na drodze i na nawierzchni jak ser szwajcarski zasuwać po 100 na godzinę albo i więcej to nic Ci nie wytrzyma, nawet TRW.
    Daruj sobie takie odpowiedzi. To ze Ty jeździsz to nie znaczy że każdy

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Zależy, czy robisz sam czy płacisz za wymianę. Jeśli robisz sam brałbym najtańsze. Trw jest średnio 3x droższe od fasta. Czy wytrzyma 3x dłużej? Wątpię...Natomiast jeśli dochodzi koszt mechanika to nie warto ryzykować tanizny. Jeśli brać trw to tylko z logo ricambi originali.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Zawieszenie sam robię. Ale.jeśli ma mi trw wytrzymać chociażby że 3 lata to wolę dopłacić niż wymieniać co roku

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Alfi Zobacz post
    Jeżeli tylko skrzypi a nie tłucze się to po co wymieniac ? Jak kolega Lk juz napisał jest o tym wątek.
    Tylko wiesz jak to skrzypienie wkurza

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AR 156 II Crosswagon Q4 1.9 JTD 16v 150 KM
    Postów
    32

    Domyślnie

    Widzę już urażoną dumę. Nie o to chodziło. Zdziwiło mnie że zawiaska Ci tylko rok wytrzymała. Alfa ma słabe zawieszenie ale nie aż tak. Stąd mój komentarz o stylu jeżdżenia. Bo znam gostka, który zajechał zawiaskę w półtorej roku ale jeździł tak jak opisałem. Stąd moje skojarzenie.

    Jak już wspomniałem - TRW jest najlepsze i polecane. Powinno teoretycznie starczyć na dłużej niż innych firm, szczególnie jeśli dużo i normalnie jeździsz. Tyle że tak jak piszę na pewne style jazdy i pewne drogi nic nie pomoże.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tomaszów Lubelski
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD 136km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joxer Zobacz post
    Widzę już urażoną dumę. Nie o to chodziło. Zdziwiło mnie że zawiaska Ci tylko rok wytrzymała. Alfa ma słabe zawieszenie ale nie aż tak. Stąd mój komentarz o stylu jeżdżenia. Bo znam gostka, który zajechał zawiaskę w półtorej roku ale jeździł tak jak opisałem. Stąd moje skojarzenie.

    Jak już wspomniałem - TRW jest najlepsze i polecane. Powinno teoretycznie starczyć na dłużej niż innych firm, szczególnie jeśli dużo i normalnie jeździsz. Tyle że tak jak piszę na pewne style jazdy i pewne drogi nic nie pomoże.
    Tak jak mówię mam drogi różne gorsze i lepsze. Ale nie jeżdżę po dziurach zawsze je omijam wiadomo że raz czy dwa wpadnie sie w dołek Ale tam gdzie jest droga do dup... to jeżdżę ostrożnie bo wiadomo że szkoda zawieszenia czasu i pieniędzy.

    - - - Updated - - -

    A chodziło mi żeby ktoś się wypowiedział na własnym doświadczeniu ile wytrzyma trw bo inne marki,przy normalnym stylu jazdy

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Ja mogę doradzić coś innego: spróbuj rozeznać się czy i jakimi gwarancjami objęte są części u producentów i zlecaj wymianę w warsztacie (razem z zakupem części). Może wyjdzie drożej, ale jeśli wahacz ci padnie za szybko, masz prawo do reklamacji. Ja musiałem wymieniać wahacz dolny TRW po 3 (trzech!) miesiącach użytkowania. Warsztat który mi to robił, wymienił na gwarancji za free.

Podobne wątki

  1. [159] Zwrotnica, zawieszenie Alfa 159
    Utworzone przez samael88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 10:51
  2. Alfa 166 zawieszenie tylne
    Utworzone przez ArtoKucior w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-08-2016, 17:35
  3. zawieszenie gwintowane alfa 147 a GT
    Utworzone przez karu w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 18:27
  4. [146] Alfa zawieszenie
    Utworzone przez enku w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 20:16
  5. ALFA 75 zawieszenie
    Utworzone przez fiaton w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2008, 01:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory