Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: [156] 1.9 16V odcina przy 3500rpm

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie [156] 1.9 16V odcina przy 3500rpm

    Witam.

    Otóż posiadam mały problem z moją bellą, mianowicie. Auto to 156FL z silnikiem 1.9 16V 140KM, przedwczoraj gdy dojeżdzałem do skrzyżowania i wcisnąłem sprzęgło, auto zgasło, odpaliłem, zaszarpało parę razy, ale jakoś normalnie dojechałem do pracy. Sytuacja powtórzyła się jeszcze z 4 razy na powrocie. Teraz problem wygląda tak, że auto nie ma praktycznie mocy, kręci maksymalnie do 3,5tyś obrotów i potem już obroty nie rosną. Jednak nic nie szarpie i nie gaśnie.

    Rzeczy które sprawdziłem do tej pory to:

    1. Przepływka - po odłączeniu wtyczki od niej silnik pracuje tak samo. Na kompie wcześniej wywalało od niej błąd, bo defacto jest to zamiennik, ale silnik pracował prawidłowo przez kilka miesięcy.

    2. Dźwignia gasząca przy egr - Auto normalnie gaśnie.


    Niestety, w chwili obecnej nie mam możliwości podłączenia jej pod kompa, dopiero co zamówiłem kabel i będzie u mnie najwcześniej w środę, dlatego też ewentualne logi wkleję po diagnostyce, lecz do tej pory chciałbym coś pogrzebać przy aucie i spróbować usunąć problem, dlatego też teraz dodałem temat.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał fusion822 Zobacz post
    Witam.

    Otóż posiadam mały problem z moją bellą, mianowicie. Auto to 156FL z silnikiem 1.9 16V 140KM, przedwczoraj gdy dojeżdzałem do skrzyżowania i wcisnąłem sprzęgło, auto zgasło, odpaliłem, zaszarpało parę razy, ale jakoś normalnie dojechałem do pracy. Sytuacja powtórzyła się jeszcze z 4 razy na powrocie. Teraz problem wygląda tak, że auto nie ma praktycznie mocy, kręci maksymalnie do 3,5tyś obrotów i potem już obroty nie rosną. Jednak nic nie szarpie i nie gaśnie.

    Rzeczy które sprawdziłem do tej pory to:

    1. Przepływka - po odłączeniu wtyczki od niej silnik pracuje tak samo. Na kompie wcześniej wywalało od niej błąd, bo defacto jest to zamiennik, ale silnik pracował prawidłowo przez kilka miesięcy.

    2. Dźwignia gasząca przy egr - Auto normalnie gaśnie.


    Niestety, w chwili obecnej nie mam możliwości podłączenia jej pod kompa, dopiero co zamówiłem kabel i będzie u mnie najwcześniej w środę, dlatego też ewentualne logi wkleję po diagnostyce, lecz do tej pory chciałbym coś pogrzebać przy aucie i spróbować usunąć problem, dlatego też teraz dodałem temat.
    Zastanawiające jest gaśnięcie silnika - jakby był problem z zasilaniem silnik w paliwo - może regulator ciśnienia paliwa? Inna możliwość to czujnik położenia wału - na ciepłym silniku powoduje gaśnięcie i tryb awaryjny pracy, co nie pozwala na wyższe obroty.
    Koniecznie trzeba zczytać błędy z kompa, bo może to jeszcze coś innego.

    ps. filtr paliwa dawno wymieniany? Sam błąd/wadliwe działanie przepływki nie powodowałby gaśnięcia motoru.

    L.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie

    Regulator cisnienia paliwa był wymieniany 3 miesiące temu przy regeneracji pompy wysokiego ciśnienia. Od razu wymieniłem też filtr paliwa. Teraz już auto nie gaśnie, ale ma mało mocy, i kręci do 3500rpm tylko. Wczoraj jak było cieplej z dwa razy zaszarpał i prawie w ogóle nie chciał jechać i po chwili odmulił, lecz dalej wyciśnięcie gazu w podłogę powoduje minimalne przyśpieszenie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180411_202922.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	53.1 KB
ID:	243867 Po szczytaniu i skasowaniu błędów mes-em, zostaje jeden: P0190 - fuel high pressure.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar geraldo007
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Janikowo (kuj-pom)
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS 2002r
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ja tak miałem przy uszkodzonych kablach zapłonowych że kręcił sie do 3500 i dalej nie chciał iść, tyle że silnik benzynowy

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie

    No tutaj diesel, to musi byc coś innego

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    czujnik cisnienia na listwie sprawdzales? pompka w baku sprawna? wtryski nie leja? nie masz czasem jakiegos chipboxa wlozonego?

    //Edit:
    jezdziles z mesem monitorujac oczekiwane i zmierzone cisnienie paliwa + otwarcie reg?

    ale obstawiam czujnik poprostu pewnie podaje bzdury, regulator zamyka i auto gasnie...


    //Edit:
    dolot masz szczelny? wystarczy np dziurka w dolnym wezu ic i tez bedzie gaslo tyle ze tu bys mial gwizd i czarny dym za soba :>
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 12-04-2018 o 19:51

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał fusion822 Zobacz post
    Regulator cisnienia paliwa był wymieniany 3 miesiące temu przy regeneracji pompy wysokiego ciśnienia. Od razu wymieniłem też filtr paliwa. Teraz już auto nie gaśnie, ale ma mało mocy, i kręci do 3500rpm tylko. Wczoraj jak było cieplej z dwa razy zaszarpał i prawie w ogóle nie chciał jechać i po chwili odmulił, lecz dalej wyciśnięcie gazu w podłogę powoduje minimalne przyśpieszenie
    Tak, jakby jakiś czujnik przekłamywał - idź może tropem @przemo832 - czujnik ciśnienia paliwa - być może od niego pochodzą przekłamane wartości powodujące błąd o kodzie P0190.

    L.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie

    Czujnik ciśnienia paliwa wymieniłem na oryginal boscha, wyeliminowałem wszystkie błędy które były i pozostaje tylko P0190. Co do wtrysków, jeden podaje trochę zawyżone wartości, ale auto nic nie kopci, wcześniej też nie kopciło więc wątpie by to miało jakiś istotny wpływ. Trzy miesiące temu regenerowałem pompę wysokiego ciśnienia i przy okazji wymieniali regulator ciśnienia paliwa, zaczynam się zastanawiać czy to tutaj nie leży jakiś błąd. Druga sprawa, to zaraz po uruchomieniu auta z nawiewu czuć przez chwilkę jakiś smrud, coś takiego sztucznego, wcześniej jak padła mi pompa waliło cały czas, ale bardziej był to zapach ropy. Pompka w baku? Jak ją sprawdzić? Co do Mesa, sprawdzę to w wolnej chwili.

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    156 FL 1.9 JTD 140
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Po wizycie, gdzie regenerowali mi pompę został wymieniony regulator cisnienia paliwa, sprawdzone wartości na pompie, wszystko jest okej a auto dalej w trybie awaryjnym. Sprawdzali czujnik na listwie od którego de facto jest błąd i on także działa. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Podobne wątki

  1. [159] 1.9 JTD Q-Tronic odcina przy 2000rpm
    Utworzone przez bishofek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 18:20
  2. [156] 2.0 TS z 2000r. Odcina przy 140km/h
    Utworzone przez foka37 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 17:51
  3. RPM Sensor - odcina przy 4500obr
    Utworzone przez cooba w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 13:06
  4. Odcina moc przy 3 tyś obrotów
    Utworzone przez patryk_dziedzic w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2013, 08:51
  5. odcina zapłon przy 4000obr Alfa 156 1.6 16V
    Utworzone przez Zbigniew w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 18:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory