Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Problem z klimatyzacją 156 2.5 v6 dlaczego nie działa ?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie Problem z klimatyzacją 156 2.5 v6 dlaczego nie działa ?

    Taka sprawa Panowie , nabiłem przed chwilą klimatyzację cała procedura trwała chyba ze 40 minut . Niby szcelna i wszystko ok na maszynie , ale klima nie chłodzi ?? . Robię test w ecuscan słychać "tykniecie" jakby coś się zalączało . Podobnie kiedy silnik jest odpalony słychać pod maską z okolicy kompresora "tykniecie" ale klima nie chłodzi ? .
    Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego to nie działa ? . Dodam ,że nie używałem klimy ze 3 sezony bo nie moglem znaleźć odpowiednich przewodów a nie chciałem spawać . Po przekręceniu kluczyka guziczek od klimy mruga przez kilka dobrych sekund (tak było od kiedy klima nie działała) . Kiedyś jeżeli dobrze pamiętam po włączeniu klimy odrazu startował wiatrak na chłodnicy ? . Będę bardzo wdzieczny za pomoc bo nie znam się na tym akurat kompletnie

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak się nie znasz na tym kompletnie to też nie wróżę Ci rewelacji....
    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Robię test w ecuscan słychać "tykniecie" jakby coś się zalączało
    Ma klikać sprzęgiełko na kompresorze. To znaczy że prąd do niego dochodzi.
    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Podobnie kiedy silnik jest odpalony słychać pod maską z okolicy kompresora "tykniecie" ale klima nie chłodzi
    W momencie załączenia sprzęgła kompresor rusza i powinno chłodzić. Skoro nie chłodzi to albo nie klika tylko Ci się wydaje albo klika czyli załącza i natychmiast puszcza. Zaobserwujesz to po kole sprężarki. Przy wyłączonej klimie środek tego koła będzie nieruchomy pomimo kręcącego się paska. Pasek obraca tylko wieńcem w formie wolnobieżki. Jak kliknie to sprzęgło spina wieniec z wałkiem sprężarki i powinieneś zobaczyć że środek zaczyna się kręcić. Wtedy zacznie lecieć zimne. Skoro nie leci to najprawdopodobniej sprzęgiełko po chwili puszcza i kółko w środku przestaje się kręcić.
    A sprzęgiełko może puszczać (czyli komputer wyłączać kompresor) ponieważ zbytnio wzrasta ciśnienie. Np przez zapchany układ klimatyzacji lub złe chłodzenie. Nie załączający się wentylator też może być tego powodem.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Lk_
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Crosswagon
    Postów
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    nie używałem klimy ze 3 sezony
    Podobno nieużywane przez dłuższy czas sprężarki mogą się zatrzeć.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Ok , ale w jaki sposób może być zapachany świeżo serwisowany układ klimy ? Bo tego nie rozumiem . Wiatraki w programie się załączają na testach . Czy jest jakiś przekaźnik bądź bezpiecznik , który mogę sprawdzić ?. Czy problem może tkwić w samym panelu ?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Marek Ci wyraźnie napisał. Otwórz maskę, namierz kompresor klimy, włącz silnik, posadź kogoś za kółkiem, niech naciśnie "śnieżynkę", a Ty obserwuj koło klimy. Jeżeli zacznie się obracać i od razu przestaje, to jest gdzieś problem albo w zapchanej klimie (mimo serwisu), ewentualnie czujnik ciśnienia klimatyzacji walnięty

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    A gdzie ten czujnik się znajde dobry człowieku ? . Robiłem już to co mówicie jednak nic tam nie widzę . Koło chodzi tak blisko podłużnicy , ze moje oczy nic nie widzą . Lukne z kanału , będę walczył . Myślałem bardziej ,że klima przeszła może w jakiś tryb awaryjny z powodu tak długiej absencji i trzeba robić jakaś sekwencję klawiszy czy adaptację teraz . Czy w przypadku tego co sugerujecie nie powinien się ukazać jakis błąd w ecuscanie ? .Dziękuję za zainteresowanie i szybkie odpowiedzi . Każdy kto ma jakiś inny pomysł ,który mógłby być winowajcą proszony jest o wpis

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Mam to samo. klima nabita , sprężarka chodzi, sprzęgło trzyma, a nie chłodzi. Stało to się z dnia na dzień. Wygląda to tak, jakby gdzieś była niedrożność.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klimatyzacja.PNG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	141.5 KB
ID:	244207

    Pod numerkiem 13. masz. Z tego co mi mignęło gdzieś w necie koszt ~60zł.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Panowie, jak czujnik szwankuje to sprężarka nie będzie działać. Jeżeli jesteście pewni że sprężarka cały czas działa (a nie rozłącza) a pomimo to nie leci chłodne to może macie problem z klapami?
    Choć zalecam dokładnie sprawdzić czy faktycznie kompresor pracuje bo niektórzy mają problem z oceną tego przez co diagnoza jest ciągle błędna.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 19-04-2018 o 07:49

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Podsunąłem pomysł czujnika wlaśnie na wypadek natychmiastowego rozłączenia sprężarki.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 15-05-2019, 16:29
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2015, 19:45
  3. Problem z klimatyzacją
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 21:10
  4. problem z klimatyzacją
    Utworzone przez januszc1984 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 08:15
  5. 1,8TS i problem z klimatyzacją
    Utworzone przez bad boy w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory