Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Awaria, huk i brak możliwości jazdy pod górkę

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Legionowo
    Auto
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD 150KM
    Postów
    1

    Domyślnie Awaria, huk i brak możliwości jazdy pod górkę

    Dzień dobry, cześć i czołem!

    Jestem od niedawna posiadaczem Alfy Romeo 156 '03 w wersji silnikowej 2.4 JTD 110kW.
    Pewnego razu na parkingu po kilkunastokilometrowej trasie usłyszałem jakby huknęło/rozerwało się coś metalowego w okolicach silnika.
    Fajnie, pięknie - dałem radę zakończyć manewr parkowania, na pierwszy rzut oka żadnych uszkodzeń nie stwierdziłem, sam silnik nadal pracuje dobrze, koła twardo się trzymają a w miejscu zdarzenia nic nie leży , jedynie odległość koła do karoserii z lewej strony oceniłem na trzy palce, z prawej na dwa, aczkolwiek nie mam pewności czy to stało się akurat teraz, czy tak było cały czas.
    Ale chwilę później już podczas oczywiście ostrożnego wyjeżdżania słyszałem co kilka / kilkanaście sekund jakby pod maską coś przeskakiwało, chrobotało odgłos jakby jakaś przekładnia zębata się nie zazębiała do końca i przepuszczała jeden / czasem dwa zęby.
    Plan był taki, żeby dojechać chociaż na spokojnie do domu, aczkolwiek napotkałem przeszkodę, której już auto nie podołało, mianowicie pochylony wyjazd z parkingu, nie wiem może z 10°
    W tym momencie jadąc spokojnie na pierwszym biegu jakby sprzęgło zaczęło przepuszczać, niczym na luzie (tj po dodaniu gazu oprócz silnika nie było słychać innych dźwięków). Po wrzuceniu dwójki nadal nic. Same biegi nadal wchodzą gładko, bez zbędnych odgłosów. Zsunąłem się na luzie tyłem na parking obok, stanąłem na środku i cóż, wrzuciłem wsteczny - śmiga, wrzuciłem 1,2 - tak samo jak na początku, coś tam nadal przeskakiwało ale spokojnie do zaparkowania wystarczyło.

    Niestety jak widać trafiło i na moją kolej powielania stereotypów - samochód holem ściągnąłem do znajomego i 26.04 mam termin u mechanika.
    U tego mechanika będę pierwszy raz, także chciałbym się mimo wszystko Was poradzić.

    Czysto teoretycznie, jak sądzicie - co może być przyczyną? Nie siedzę w mechanice samochodowej, ale samo przeskakiwanie brzmiało dość charakterystycznie, czy może to być problem z tym wieloklinem na przegubie wewnętrznym?

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Roar! ; 25-04-2018 o 05:59

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    To by było najlepiej, jeśli zerwało się w którymś z przegubów. Gorzej, jeśli padła skrzynia lub sprzęgło.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Raczej nie przegub chyba. Przy zerwanym przegubie dyfer kręciłby tylko nim i chyba wcale nie dałoby rady jechać. Chyba, że jest to jakieś dziwne uszkodzenie.
    Bardziej wygląda niestety na skrzynię/dyfer.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Albo coś ze sprzęgłem, np. pękł docisk, zerwało wieloklin na tarczy, itp.

Podobne wątki

  1. Brak możliwości zamknięcia samochodu z pilota
    Utworzone przez Irek Czyżewski w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2017, 17:31
  2. zbieżność tył - brak możliwości ruszenia śrub
    Utworzone przez kiler540 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 23:27
  3. Błąd P0101 brak możliwości wykasowania
    Utworzone przez luki041 w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 10:48
  4. [Giulietta] Brak możliwości wyszukania VIN
    Utworzone przez klimucho w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2015, 12:10
  5. Problem z biegami. Zgrzyt i brak możliwości jazdy
    Utworzone przez damiano29 w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 17:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory