Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: [156] Klimatronik- chłodzi, nagle grzeje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie [156] Klimatronik- chłodzi, nagle grzeje

    Witajcie,
    od miesiąca posiadam Alfę 156, 2004 FL z klimatronikiem. To moje pierwszę auto z automatyczną klimatyzacją także nie wykluczam, że czegoś nie wiem / coś robię źle i może wszystko działa jak należy, ale jednak wolę zapytać.
    Otóż mam problem z klimatronikiem, sytuacja wystąpiła już trzy razy, także zaczynam się tym interesować.
    Objaw:
    -na zewnątrz temperatura ok 27 stopni, w samochodzi ustawione 19, klimatronik na Auto
    -po dłuższej chwili, powiedzmy 30min (raz w korkach więc samochóp prawie stoi, raz na trasie z prędkością ok 100km/h) z nawiewu przestaje lecieć chłodne powietrze, a zaczyna dmuchać gorące. Bardzo gorące.
    -jeżeli przestawię na odrobinę niżej, powidzmy 18 stopni, znowu zaczyna być chłodno, ale po kilku minutach powraca gorący nawiew.
    -jeżeli ustawię temperaturę na LO to już cały czas nawiewa zimnym do końca jazdy

    Podejrzewam, że to gorące naczyna dmuchać, bo samochód albo osiągnął zadaną temperaturę, albo nie może jej osiągnąć i wyłącza klimatyzację- czy mam słuszność? Dlaczego tak się dzieje? Czy jeżeli osiągnął zadaną temepraturę to nie powinien dmuchać powedzmy letnim? Tak wygląda jak by miał dwa warianty- albo chłodzi, albo grzeje na max.
    Gdzie szukać przyczyny- jakiś czujnik / poziom czynnika chodzącego / ...

    Co to może być?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Podłącz pod komputer ale MES i sprawdź jak zachowują się klapy. Problem jest moim zdaniem w ich sterowaniu - pada silniczek.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Kabel kkl-409.9 i diagnoza klimy w fes, mes albo alfa obd może być wiele przyczyn jeśli chłodzi i za chwilę grzeje to klapy działają. Bardziej stawiał bym na któryś z czujników temperatury wszystkie wątpliwości rozwieje odczyt błędow centralki klimy

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W obu moich przedliftowych 156 tak mam. Jeśli chcę mieć zimno, to pokrętło na maks w lewo. Przekręcenie o jedną ,,zapadkę" wprawo, i leci ciepłe. Albo i nie. Zależy od kaprysu. Klapki przesuwają się poprawnie, na oko. Pogodziłem się z tym - taki klimat .

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przyzwyczaiłeś się do zepsutego auta [emoji14]

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Automat ma utrzymywać stałą temperature zadaną jesli dostaje błędne odczyty to wariuje i próbuje się do nich dostosować ... Podłączenie pod kompa czytajacego klime niezbedne do diagnozy ... Albo jak kolega nauczysz sie z tym żyć

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa 156 1.9 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedzi. Zobaczymy co pokaże komputer

    EDIT:
    Niestety wersja free multiecuscan nie pozwala na odczyt błędów klimatyzacji. Ale szczęście w nieszczęściu, zawoziłem teścia do warsztatu odebrać jego samochód i jako że on zostawił parę stówek za wymianę sprzęgła to podpięli na chwilę Alfę pod kompa.
    Wyszło: B1970 - Temperatura zewnętrzna (czujnik w pobliżu maski lub u dołu bocznego lusterka

    Faktycznie znalaźliśmy takie małe coś na dole lusterka pasażera. Po odłączeniu temperatura na zewnątrz pokazała -45 stopni i znowu wywaliło B1970.
    Zastanawia mnie tylko jakie to mogło mieć przełożenie na moją awarię, skoro podczas jazdy temperatura raczej pokrywa się z otoczeniem, a podczas wystąpienia "grzania" wyświetlacz wskazywał ok 26 stopni na zewnątrz.

    No nic, na allegro nie ma takiego, ale może gdzieś się zndzie. Zobaczymy po wymianie
    Ostatnio edytowane przez domino_ck ; 04-05-2018 o 17:16 Powód: po diagnostyce komputerowej

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Didi1102
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Czernica
    Auto
    156sw
    Postów
    255

    Domyślnie

    Może czujnik jest dobry... Może tu chodzi o wiązkę w drzwiach kabel się złama w gumowej złączce łączącej drzwi z karoserią i gubi styk robiąc zamieszanie.... Może .... A to już można sprawdzić w dość prosty sposób
    ..

    Wysłane przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Sam odczytanie błędów to jest pikuś. Należy sprawdzić co wskazują czujniki temperatury nawiewów i wnętrza. Bo często nie działa wentylatorek od czujnika temperatury wnętrza bądź jest zakurzony i zakłamuje pomiar.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Puławy
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 16V 110kW/150KM 2004r.
    Postów
    3

    Domyślnie

    Podepnę się do postu i napiszę jaki problem jest u mnie bo wygląda podobnie. Dziś wymieniłem termostat i oczywiście czujnik bo był w komplecie, dodatkowo wymieniłem czujnik cieczy który znajduje się na przewodzie który idzie od termostatu do ściany grodziowej do nagrzewnicy. Po odpaleniu auta, rozgrzaniu silnika temperatura na wskaźniku we wnętrzu auta dziwnie się wachała pomiędzy 75 a 90 stopni (też nie wiem dlaczego). Podpiąłem kompa i temperatura cieczy chłodzącej wynosiła od 87 do 89 stopni. Przy nastawie wewnątrz 19 stopni z nawiewów leciało gorące powietrze. Po odpięciu czujnika tego na przewodzie z nawiewów już zaczęło lecieć chłodne powietrze, dodam że klimatyzację mam niesprawną (myślę że to nie ma akurat nic wspólnego). Może któremuś z was uda się tą zagadkę rozwiązać.

Podobne wątki

  1. klima - nie chłodzi, ogrzewanie - nie grzeje
    Utworzone przez slavkom w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-09-2019, 13:24
  2. [159] klimatronik chłodzi z jednej strony
    Utworzone przez Jarek` w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2016, 13:26
  3. klimatronik, temp 16,5 C a grzeje
    Utworzone przez sportowiec w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:11
  4. klimatronik grzeje na 16 stopniach ... ?
    Utworzone przez szajbus0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 17:09
  5. SILNIK SIĘ GRZEJE ale nie chłodzi i znowu problem!
    Utworzone przez marcinq24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 00:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory