Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: 156 1.8 śmierć silnika?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS Sportwagen 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie 156 1.8 śmierć silnika?

    Z dnia na dzień z silnika zaczęły dochodzić metaliczne stuki. Przyjechałem z pracy wszystko było ok na drugi dzień odpalam i już silnik stuka. Na początku cicho czego nie zauważyłem w pierwszym momencie po przejechaniu kilku km dźwięk był już o wiele głośniejszy. Po rozmowie z zaprzyjaźnionym alfistą wychodzi ze zdechły panewki. Na stukającym silniku musiałem zrobić 60 km. Podobno po takim dystansie nie opłaca się remontować silnika. Jakie są Wasze opinie? Może byście byli w stanie polecić jakiś dobry silnik na wymianę. Już trochę kasy włożyłem w auto i wolałbym go naprawić. Silnik AR32201. Na allegro trochę tego jest ale słyszałem już o akcjach gdzie 100% sprawny miał popękane tłoki. Dodam że Alfa jest zagazowana.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar olek_jaw
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR 156, AR 155
    Postów
    82

    Domyślnie

    Szczerze współczuje ja na stukającej panewce przejechałem ok 10 km (niestety autostrada) i na szlifie wału korbowego wyszło że ledwo łapie go 2 szlif (oststni) z wymiaru nominalnego, więc 60 km to raczej kiepsko widzę tyle że moja panewka to już nie stukała a łomotała, po rozkręceniu okazało się że "wyklepało" ją bokiem obok korbowodu...więc albo rozebrać silnik i dać na pomiary do szlifierza - oceni czy da się coś zrobić.Zawieź wał razem z korbowodami - bo tu trzeba sprawdzić czy z miejsc na panewki nie zrobiło się "jajo" - co też się da zrobić, mnie remont wyszedł coś ok 1300zł przy swojej robociźnie - liczę same części i szlify, do tego wymieniłem pompę oleju bomoja miała rysy z zaciągniętych opiłków. Niestety nowe pompy oleju już wtedy były praktycznie nie dostępne a mojej wydajność spadała wraz z rozgrzewającym się olejem (robił się rzadszy). Zakup innego silnika to jak sam zauważyłeś loteria, ja po remoncie zrobiłem 30 tyś. km i silnik ładnie pracował, auto sprzedałem nie wiem co tam się dalej działo....

  3. #3
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Mając analogiczną pojemnościowo alfę do Twojej z wymienionym przez poprzedniego właściciela sinikiem 2.0 z panewek na 4 garze miałem kanapkę.
    Paradoksalnie koncertować do kompletu też może pompa wspomagania i alternator.

    Przy tych uszkodzeniach i cenach napraw, to alternatywą jest wymiana silnika na 1.8 lub 2.0. Do przedlifta pasują oba bez problemu wraz z osprzętem jaki posiadasz; czy do polifta również podejdzie - nie wiem.
    Ja tak zrobiłem parę lat temu, kupując przez alledrogo sprowadzany sam silnik 2.0 bez osprzętu za tysiąc zł z gwarancją sprawności i w razie "w" możliwością odesłania. Śmiga u mnie bez zarzutu już 4 lata.
    Skrzynie są te same, wizualnie silniki się niczym nie różnią poza 2 paskami rozrządu przy 2.0. A tutaj być może zyskujesz nawet na OC o ile stawki za te dwie pojemności są różne.

    Podobno w okolicach Lipska w Niemczech jest szrot/hurtownia samych silników używanych wszelkiej maści.
    W moim przypadku brałem też pod uwagę kupno drugiej alfy - nawet z Anglii - za zbliżoną kwotę, by przy okazji mieć też dawcę na przekładkę innych części.
    Ostatnio edytowane przez Bags ; 04-05-2018 o 16:38

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS Sportwagen 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Samochód już odstawiony do zaprzyjaźnionego miłośnika Alf. Sam u siebie przerabiał temat panewek. Wybór padł na wymianę silnika 1 do 1 czy 1.8. Tak aby uniknąć możliwych dodatkowych kosztów. Tylko jeszcze teraz pozostał wybór odpowiedniego egzemplarza. Szukam czegoś w okolicach 1300 - 1500 zł z dostawą do mnie. Jeżeli chodzi o AR32201 to do wyboru są może z 3 sztuki. Na 2.0 nie patrzyłem, bo nawet za bardzo nie wiem który można by wsadzić do mojej budy bez dodatkowych komplikacji.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Sky~
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    domu
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144KM B+G
    Postów
    124

    Domyślnie

    To i tak masz dobrze
    Mi stuknęło, poczułem lekko na pedale, i zablokowało silnik Ale jestem świeżo po wymianie serca. Silnik z transportem 1200 (z alternatorem i sprzęgłem). 135k (zarzekał się, nawet zegary dorzucił wszystkie). Dopiero teraz wiem, że dwa lata jeździłem na złomie Także przekalkuluj, czasami warto rzucić się w przekładkę. Z 1.8 na 2.0 na pewno inny rozrząd jest bodajże, bo też pierwszy silnik który sprowadził mechanik był 2.0... ale zrezygnowali z niego.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS Sportwagen 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Problemów ciąg dalszy. Zakupiłem silnik z Allegro żeby nie było nie wybierałem najtańszych opcji.

    Silnik sprawdzony przez mechaników starannie wymontowany (opis ze strony). Jak się okazało, po dostawie, z zerwanym paskiem rozrządu i przemielonymi bebechami.

    Teraz walka o odzyskanie wpłaconej kwoty. Sprzedający kręci jak może. Że niby nie ten silnik wysłali. Później, że musi sprawdzić bo ma jeszcze jedną Alfę z tym silnikiem ale musi się dowiedzieć czy już jest ich. Czyli nie mogli wysłać innego bo nie mają takiego na stanie. Masakra jak jeszcze można w tych czasach robić takie przekręty. Co tacy ludzie myślą - Sprzedam jako sprawny może ktoś się nie będzie burzył?
    Ostatnio edytowane przez Maciej Mach ; 08-05-2018 o 14:19

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Położyć ich pod tym silnikiem i spuścić im na ryje. I potem jeszcze raz.

    Daj link to aukcji, żeby wiedzieć, kogo omijać.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS Sportwagen 2000r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Jeszcze nie mogę wstawiać linków. Ogólnie firma szponar-części. Mieli mieć drugi silnik ale okazało się że też jest uszkodzony. Przepraszali za "przeoczenie". Dobre mi przeoczenie. Uszkodzony silnik mają zabrać i zrobić zwrot kosztów. Niestety jestem już tydzień w plecy. Do tego nerwy i załatwianie na szybko kasy na silnik z innego źródła.

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    daj link bez www. np i juz kazdy sobie znajdzie co to za "super sprzedawca" ...

    - - - Updated - - -

    a co do silnika do zapytaj może w www.carenzo.pl - jak by padline sprzedał to daj znać a podjade i kamieniami w okna bede rzucał :-)








  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.8 TS Sportwagen 2000r
    Postów
    21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory