Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 97

Temat: Stuki w zawieszeniu

  1. #1
    Gino
    Gość

    Domyślnie Stuki w zawieszeniu

    Szukałem pomocy ale nie znalazłem.Jest tak: wymienione kpl. wahacze przód oraz łączniki stabilizatora a jadąc po nierównościach słychać ciche głuche stukanie w przednim zawieszeniu bardziej z prawej strony. Przed wymianą łączników było zdecydowanie głośniej. Jakieś pomysły i czy tzw. szarpaki jednoznacznie wskażą przyczynę tych stuków

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    Szukałem pomocy ale nie znalazłem.Jest tak: wymienione kpl. wahacze przód oraz łączniki stabilizatora a jadąc po nierównościach słychać ciche głuche stukanie w przednim zawieszeniu bardziej z prawej strony. Przed wymianą łączników było zdecydowanie głośniej. Jakieś pomysły i czy tzw. szarpaki jednoznacznie wskażą przyczynę tych stuków
    Gumy stabilizatora.
    Reszta się usztywniła i wychodzi to co zostało.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Ja obstawiam na poduszki amortyzatorów.
    u mnie też powodowały stuki, po wymianie jest lepiej, ale i tak jeszcze łączniki stabilizatorów mam do wymiany.

  4. #4
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Co gumy stab.? Wymienione pisałem! Usztywniło się ale co stuka

    ---------- Post dodany o godzinie 23:38 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 23:34 ----------

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Ja obstawiam na poduszki amortyzatorów.
    u mnie też powodowały stuki, po wymianie jest lepiej, ale i tak jeszcze łączniki stabilizatorów mam do wymiany.
    Właśnie myślę nad amorami może właśnie to?Trzeba sprawdzić Dzięki za pomoc

  5. #5
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Gino - pisales o lacznikach stabilizatora a nie o gumach i nie krzycz! Jedz na szarpaki i sie dowiesz co Ci stuka.

  6. #6
    anf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    Szukałem pomocy ale nie znalazłem.Jest tak: wymienione kpl. wahacze przód oraz łączniki stabilizatora a jadąc po nierównościach słychać ciche głuche stukanie w przednim zawieszeniu bardziej z prawej strony. Przed wymianą łączników było zdecydowanie głośniej. Jakieś pomysły i czy tzw. szarpaki jednoznacznie wskażą przyczynę tych stuków
    podejrzewam, ze przyczyna okazac sie moga tuleje stabilizatora...

  7. #7
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    Byłem na ,,szarpakach" i nic wszystko wzorowo żadnych luzów na gumach stab.,łącznikach stab. (nowe), wahaczach (nowe szt. 4), drążki i amory OK. No i zaczęło się gdybanie może któraś z poduszek silnika bądź skrzyni traci swoje własności a może jednak prawa poduszka amora bądź łącznik z prawej strony silnika łączący amor z silnikiem bo niby przy wyłączaniu silnika dziwnie drży itp. (dla diagnosty). No i tak by można wymyślać i wymieniać tylko skąd brać pieniądze. Mech. twierdzi, że tak jeździć i jak mocniej zacznie pukać to na warsztat wie, że to w ku.... ale cóż. Diagnosta twierdzi, że zawiecha super ale faktycznie coś stuknie jakby z prawej ale technicznie ok i nie ma zagrożenia. No i jestem w du... Przepraszam za ton ale włoszka robi ostatnio fochy i trochę w nią wsadziłem pieniążków i mnie drażnią niby takie drobiazgi. I tak ją kocham!!! Aha dodam tylko, że nie będzie to przegub, łożysko itp. typowy odgłos elementu zawieszenia, występuje tylko na nierównościach i też nie za każdym razem chyba z prawej strony i nie jest przenoszony z tyłu auta tego jestem pewny.
    Ostatnio edytowane przez Gino ; 06-07-2009 o 17:13

  8. #8
    Gino
    Gość

    Domyślnie

    No i Bella wyleczona faktycznie gumy stabilizatora mimo, że na szarpakach i sprawdzaniu innymi metodami wynikało, że jest ok. Nastała błoga cisza...

  9. #9
    misiasty7
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    No i Bella wyleczona faktycznie gumy stabilizatora mimo, że na szarpakach i sprawdzaniu innymi metodami wynikało, że jest ok. Nastała błoga cisza...
    Kolego mam nadzieje ze pomozesz mi tym postem bo tez mnie szlag trafia z tym gluchym pukaniem, czytalem sporo postow na ten temat i Twoje objawy najbardziej pasuja do tych ktore mam ja. Wymienialem niedawno przegub z prawej strony i mechanik nie dopatrzyl sie niczego. Bede walczyl z tym problemem niedlugo i napewno podziele sie z innymi bo widze ze ten problem jest dosc powszechny a i bardzo wkur....

    czy to jest ten lacznik?

    Ostatnio edytowane przez misiasty7 ; 05-06-2010 o 09:16

  10. #10
    anf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gino Zobacz post
    gumy stabilizatora
    mowa o lacznikach czy tulejach na stabilizatorze?

Podobne wątki

  1. Stuki w zawieszeniu
    Utworzone przez borys_cup w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 12:35
  2. [147] Stuki w zawieszeniu
    Utworzone przez zelek31 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 13:02
  3. 156 stuki w zawieszeniu
    Utworzone przez papcio18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 20:09
  4. Stuki w zawieszeniu.
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 10:29
  5. [156]Stuki w zawieszeniu.
    Utworzone przez Konik w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-08-2010, 11:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory