Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Sprężyna zacisków hamulvowych tył.

  1. #1
    Bags
    Gość

    Domyślnie Sprężyna zacisków hamulcowych tył.

    Witam.
    Zabrałem się za regenerację zacisków tylnych i w jednym z nich brakuje mi sprężyny, przez co też jak mniemam zużywają się szybciej klocki.
    Przeszukałem neta i jakoś nie ma już pod 156 tego wynalazku .
    Stąd moje pytanie do Was, od jakiego auta by to pasowało?

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    243

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    W zacisku tylnym sprężyny służą do uruchomienia hamulca pomocniczego, nie powinno to wpływać na szybsze zużycie klocków. Chociaż jeżeli nie masz sprężyny w jednym, to masz ręczny na jedno koło tylko.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysiek723
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Police
    Auto
    Alfa romeo 156 2,4 jtd
    Postów
    154

    Domyślnie

    Tez nosze sie z zamiarem wymiany sprezyn bo reczny mi bardzo pomalu ,,wraca" do stanu spoczynku. Da sie zrobic na zacisku zalozonym na samochodzie czy trzeba zdejmowac kolo i zacisk ?

  5. #5
    Bags
    Gość

    Domyślnie

    Osdpuściłem sobie wstępnie to przez wzgląd na 159 i lifting vel inne korpusy zacisku ate i lucas.
    Poza tym cena nawet za sztukę jest jak dla mnie lekko przesadzona, gdzie za parę zł można dostac sprężyny do innych aut.
    Za 34 zł to przykładowo mam zacisk z przesyłką, a co za tym idzie parę części do przeszczepu niejako gratis -analogicznie do cen sprężyn.
    Cytat Napisał Krzysiek723 Zobacz post
    Tez nosze sie z zamiarem wymiany sprezyn bo reczny mi bardzo pomalu ,,wraca" do stanu spoczynku. Da sie zrobic na zacisku zalozonym na samochodzie czy trzeba zdejmowac kolo i zacisk ?
    To może nie tyle wina sprężyn, co pewnie uwalenia syfem z dróg i zapieczenia "łożyskowania" tego mechanizmu.
    Sprężynę zdejmiesz na podlewarowanym aucie bez ściągania koła.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    W zacisku tylnym sprężyny służą do uruchomienia hamulca pomocniczego, nie powinno to wpływać na szybsze zużycie klocków. Chociaż jeżeli nie masz sprężyny w jednym, to masz ręczny na jedno koło tylko.
    Polemizowałbym z tym stwierdzeniem
    Klocki zmieniałem ponad dwa lata temu; ręczny stale działał na dwa koła bez problemu.
    Teraz na przeglądzie wystąpił brak hamulca pomocniczego na jednym kole i na dodatek w zacisku bez sprężyny.
    Po zdjęciu zacisku bez sprężyny z klocków została sama blacha z przytartymi motylkami dociskowymi; w drugim jest jakieś pół centymetra okładziny.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 24v
    Postów
    43

    Domyślnie

    Sprężyna w zacisku tylnym służy do wspomagania powrotu ramienia hamulca ręcznego(tego na zacisku). Bez tego ręczny nie będzie ładnie wracał i zjedzie klocki szybciej + może usmażyć tarczę hamulcową. Jak za 30 zł masz cały zacisk to nie ma się nad czym zastanawiać - bierz cały a nie będziesz rzeźbił

Podobne wątki

  1. Sprężyna ?
    Utworzone przez zwarte147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-04-2018, 18:23
  2. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 20:54
  3. [GTV] Sprężyna Z 2.0TS do 2.0 V6 TB
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 13:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory