Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Felgi pod Brembo, pasujące do 156/147/GT.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Więc najwygodniej od razu dać felgi z GTA. Choć one są 8 " i opona 215 (nie wiem jakie masz) czasem może na "naciąg" wyglądać, no na równo jest prawie, obija się rant felgi przy rzucani czy transporcie. Choć opony są różne, 215 - 215 nie zawsze równe miałem 215 niby , które miały tak naprawdę centymetr czy więcej szerokości (semnislick nankang NS2R) .

    Ja mam 8 cali, 225 szerokie opony i naciąg jest minimalny no ale jest.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Po moich doświadczeniach kupiłbym inne felgi
    Dystanse i trochę dłuższe śruby też coś tam kosztują i jak montujemy takie cienkie to cholera wie czy się to nie powygina z czasem...

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Faktycznie z tym zaciskiem z punto to nie głupi pomysł ... skoro obejdzie się bez adapterów , które mnie również nie przekonują zupełnie . jednak napaliłem się już na zacisk ze 166 z tarczą najlepiej 330 . Czy ktoś ma długotrwałe doświadczenia w temacie tych adapterów i takiej ciężkiej konkretnej eksploatacji takich hamulców ?

  4. #14
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walsh 156 Zobacz post
    Faktycznie z tym zaciskiem z punto to nie głupi pomysł ... skoro obejdzie się bez adapterów , które mnie również nie przekonują zupełnie . jednak napaliłem się już na zacisk ze 166 z tarczą najlepiej 330 . Czy ktoś ma długotrwałe doświadczenia w temacie tych adapterów i takiej ciężkiej konkretnej eksploatacji takich hamulców ?
    Ja mam takie doświadczenie, że drugi raz nie robiłbym przeróbki na BBK a to już przy 305, 330 kompletnie nie widzę sensu. A w szczególności gdyby to miało być jeszcze bardziej skomplikowane więc z poszerzaniem czy zwężaniem zacisków, wierceniami w tarczach czy adapterami homemade. Tylko dałbym porządne klocki (DS2500 na przykład) do std zacisków i tarcz i , dobry płyn i jestem pewien że by w zupełności wystarczyło. To jeśli chodzi o hamowanie. No na pewno zaleta jest taka, że wygląda lepiej - większa tarcza w dużej feldze (ja do czarnej karoserii czarne zaciski z białym napisem mam) i jest _wrażenie_ lepszego hamowania - lżejszy ruch pedału już łapie, pewnie kwestia "przełożenia" w hydraulice . Ale i tak słabym ogniwem jest opona - to jest podstawa hamowania, BBK i później jakieś bylejakie opony to ... . Ale aż330 ? - po co ? niepotrzebna masa wirująca i nieresorowana dodatkowa. I na przodzie dodatkowe kilogramy, jakby mało ich Vka miała już na przodzie (a wirujące się liczy wielokrotnie) . No i kwestia zgrania tego przodu z tyłem, tu za cienki jestem żeby w takie tematy wchodzić głębiej, w każdym razie na pewno ten tył ma znaczenie i warto też o niego zadbać, mimo że 156 a 156 Vka w szczególności wydaje się tylko przodem hamować.

    Jest jeszcze wersja zacisków z Doblo - [MENTION=59338]imtm[/MENTION] przerabiał temat i opisywał tutaj. Też jakoś proste o ile pamiętam w swapie. Ale chyba nie tak proste jak z Abartha Punto.

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domo
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD m-jet 16v 140 km - dzwon :( / Alfa Romeo GT 1.9 JTD m-jet 16v 150 km Q2 :)
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No i kwestia zgrania tego przodu z tyłem, tu za cienki jestem żeby w takie tematy wchodzić głębiej, w każdym razie na pewno ten tył ma znaczenie i warto też o niego zadbać, mimo że 156 a 156 Vka w szczególności wydaje się tylko przodem hamować.
    Np. w GT czy 147 JTD 150 km z tyłu szły te same hamulce co w wersjach 3.2 czyli tarcze 276mm i ten sam zacisk.

  6. #16
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domo Zobacz post
    Np. w GT czy 147 JTD 150 km z tyłu szły te same hamulce co w wersjach 3.2 czyli tarcze 276mm i ten sam zacisk.
    156 1,6 TS jaką miałem od nowości (FL 2004) też miała tył 276. to samo 2,5. Włosi wkładają co tam akurat pod ręką jest.

  7. #17
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post

    Jest jeszcze wersja zacisków z Doblo - [MENTION=59338]imtm[/MENTION] przerabiał temat i opisywał tutaj. Też jakoś proste o ile pamiętam w swapie. Ale chyba nie tak proste jak z Abartha Punto.

    Bzdury - zdejmujesz stary zacisk i zakładasz ten od Doblo, nic więcej
    Na początku byłem troszkę zawiedziony siłą hamowania, ale wystarczyło że przejechałem 500 km, heble się dotarły i jest naprawdę srogo! 284 mm szczególnie w dieslach i V6 to musi być jakieś nieporozumienie.
    Auto w tej chwili staje w miejscu- poczułem to siedząc na fotelu pasażera, są naprawdę bardzo mocne. Polecam każdemu- ja za swoje zaciski zapłaciłem 170 zł, zregenerowałem za 320 zł i w tej chwili to zupełnie inne auto pod względem hamowania.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Bzdury - zdejmujesz stary zacisk i zakładasz ten od Doblo, nic więcej
    Na początku byłem troszkę zawiedziony siłą hamowania, ale wystarczyło że przejechałem 500 km, heble się dotarły i jest naprawdę srogo! 284 mm szczególnie w dieslach i V6 to musi być jakieś nieporozumienie.
    Auto w tej chwili staje w miejscu- poczułem to siedząc na fotelu pasażera, są naprawdę bardzo mocne. Polecam każdemu- ja za swoje zaciski zapłaciłem 170 zł, zregenerowałem za 320 zł i w tej chwili to zupełnie inne auto pod względem hamowania.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

    Tak?pamiętam że miało to być proste, nie zgłębiałem, czyli tak samo jak z Punto. A tarcze bez wierceń ? i wybór tarcz klocków przyzwoitych jest ?

    Co do tego że auto staje w miejscu - albo miałeś niesprawne zaciski przed wymianą, albo po prostu doświadczasz wrażenia lepszego hamowania, a może dałeś lepsze opony.

    Tutaj to szerzej opisane jest kilka spraw z upgradem przodu:
    http://www.turnfast.com/tech_brakes/brakes_balancing

    cytat z cz.3 :
    ...
    Another way brake upgrades feel better on the street is that the bigger rotor will generate greater torque for a given brake pedal pressure. Therefore, the driver can press lighter on the pedal to get equivalent stopping power. It feels like the brakes make a big improvement in stopping power -- but they really don't. You just don't have to push as hard to get the same power...

    Więc odczucia są faktycznie jakby było lepiej, i to fakt jest bez dwóch zdań - odczucia. A lepiej nie jest . Ot , w sumie tak jak z Alfami - wyglądają na szybkie, a niekoniecznie są ;-)

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Uwierz mi- jest lepiej- wieksza tarcza robi swoje. Opony te same, a wcześniej rzadko kiedy było tak że piszczały przy hamowaniu, teraz abs naprawdę ma co robić, fura świetnie hamuje w tej chwili.

    Co do wyboru- nie wiem czy jest, to co mam czyli gładkie Brembo i klocki Ferodo Premier sprawdza się mega, dobierane było przez Wójcika. Tarcze bez wiercenia montowane.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Ale co ja mam "wierzyć" to nie kwestia wiary , wiem po prostu że to wrażenie plus nowy vs stary zacisk, klocki nowe vs zużyte (nie muszą być poniżej minimalnej grubości a już czuć różnicę między tymi samymi nowymi a do połowy zużytmi na tej samej tarczy i zacisku) - suma drobnych elementów. Plus to co wyżej - słabszy nacisk stopy dla tego samego efektu.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] felgi 17 na brembo
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory