Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Felgi pod Brembo, pasujące do 156/147/GT.

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A Ty znowu swoje...

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Bzdury - zdejmujesz stary zacisk i zakładasz ten od Doblo, nic więcej
    Na początku byłem troszkę zawiedziony siłą hamowania, ale wystarczyło że przejechałem 500 km, heble się dotarły i jest naprawdę srogo! 284 mm szczególnie w dieslach i V6 to musi być jakieś nieporozumienie.
    Auto w tej chwili staje w miejscu- poczułem to siedząc na fotelu pasażera, są naprawdę bardzo mocne. Polecam każdemu- ja za swoje zaciski zapłaciłem 170 zł, zregenerowałem za 320 zł i w tej chwili to zupełnie inne auto pod względem hamowania.

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] Dokładnie tak wyglada montaż hamulców od Doblo. Odkręcasz jarzmo z zaciskiem i przekręcasz zestaw z Doblo. Koniec modyfikacji.

  3. #23
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To nie "moje". Po prostu zgadza mi się z różnych doświadczeń to, co wyżej mądrzejsi ładnie napisali w przytoczonym artykule.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Zacisk z doblo ? . Jaka tarcza na to idzie? 305 mm ? , zacisk pozostaje jednotloczkowy ?, dobrze widzę?? ,
    Co do zmiany samych klocków w standardowe zaciski plus dobre opony i plyn to niestety w v6 jak ktoś lubi naprawdę pojeździć sobie szybko to nic nie da . Fakrycznie hamulec bedzie lepszy ale to nie jest to ... wiem o tym doskonale bo mam nowe opony nowy plyn , i jakiego klocka bym nie montowal jest to samo czyli lipa . Wiadomo jeden powie wystarczy mi taki hamulec jest ok , a drugiemu będzie mało . Najrozsądniejsze wydaje mi się założenie zacisków z punto plus tarcza 305 . Boje się troszkę montować te adaptery , zupełnie to do mnie nie przemawia , ktoś ma u siebie takie patenty długo i może podpowiedzieć czy to bezpieczne ? Nie chciałbym żeby zacisk odleciał kiedy będę musiał nagle wyhamować

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Ludzie jeżdżą i nie narzekają, plus te adaptery w Punto były pakowane fabrycznie więc uważam że nie ma co się bać.
    Co do Doblo- masz tu ładnie opisane wszystko razem z fotami, te duże zaciski to te mające 2 dziury patrząc od ich przodu.

    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...2&share_type=t

    147,156 Najtańszy upgrade hamulców na tarcze 305x28mm

    Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Jestem na tropie zacisków ze 166 , jakby ktoś coś przypadkiem miał do sprzedania za dobre dziengi to biere

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar imtm
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6
    Postów
    304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Tak?pamiętam że miało to być proste, nie zgłębiałem, czyli tak samo jak z Punto. A tarcze bez wierceń ? i wybór tarcz klocków przyzwoitych jest ?

    Co do tego że auto staje w miejscu - albo miałeś niesprawne zaciski przed wymianą, albo po prostu doświadczasz wrażenia lepszego hamowania, a może dałeś lepsze opony.

    Tutaj to szerzej opisane jest kilka spraw z upgradem przodu:
    http://www.turnfast.com/tech_brakes/brakes_balancing

    cytat z cz.3 :
    ...
    Another way brake upgrades feel better on the street is that the bigger rotor will generate greater torque for a given brake pedal pressure. Therefore, the driver can press lighter on the pedal to get equivalent stopping power. It feels like the brakes make a big improvement in stopping power -- but they really don't. You just don't have to push as hard to get the same power...

    Więc odczucia są faktycznie jakby było lepiej, i to fakt jest bez dwóch zdań - odczucia. A lepiej nie jest . Ot , w sumie tak jak z Alfami - wyglądają na szybkie, a niekoniecznie są ;-)
    [MENTION=3383]Andrzejsr[/MENTION] zaciski z jarzmami i tarcze z Doblo są plug&play. Wcześniej miałem seryjne hamulce w idealnym stanie(płyn co rok itp.) i klocki Ferodo DS. Mimo wszystko te ciut większe tarcze nawet z normalnymi klockami biorą lepiej. Ale rozglądam się za lepszym klockiem (2.0T będzie bardziej wymagające)

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Znalazłem w internecie info , że zacisk z puga 607 ma rozstaw śrub 100mm to chyba taki jak w zwrotnicy 156 ? . Sprawdzał to ktoś jakimś cudem ? . Tyle ,że w katalogu jest napisane ,że pracuje z tarczą 330/30

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar Walsh 156
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    AR 156 2.5 V6 24v 190KM sport pack
    Postów
    212

    Domyślnie

    Panowie , czy duży zacisk z gta założę na tym samym adapterze co do 166 ?, chyba nie ? . Patrzę na fotki jednego i drugiego i wydaje mi się , że są trochę inne . Czy ktos ogarnięty w temacie udzieli mi wskazówki?. Mam po prostu do kupienia od ręki i się zastanawiam czy da się to założyć

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    A w dobrej cenie masz? Kupuj, najwyżej puścisz dalej

Podobne wątki

  1. [Giulietta] felgi 17 na brembo
    Utworzone przez rozewo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory