Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Siła z jaką należy skręcić poduszkę tylną (wspólną dla skrzyni i silnika) w 1.9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie Siła z jaką należy skręcić poduszkę tylną (wspólną dla skrzyni i silnika) w 1.9 JTD

    Witam,

    Piszę bo nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Jestem po wymianie sprzęgła i skrzyni biegów, robiłem wszystko sam, i generalnie mam pewien problem haczy mi prawa półoś (łączeniem o wahacz, konkretnie o śrubę bliżej silnika w przedniej tulei) przy mocniejszym dodaniu gazu czy na wybojach.
    Wpadłem na pomysł że za słabo skręciłem poduszkę tylną/środkową, zdemontowałem ją, i skręciłem z momentem 250< Nm chyba, wiem że klucz był już poza zakresem. I teraz jak odpalam to generalnie w ogóle jest dupa, telepie budą jakby miał się rozpaść, domyślam się że za mocno skręciłem.

    Więc tak, jak poprawnie skręcić poduchę ? I pytanie drugie, czy dobrze sądzę że to poduszki są zerwane czy coś, przez co silnik jest za nisko i przez to haczy półoś ?
    Przed naprawą nie miałem takiego problemu, w trakcie wymiany przez chwilę silnik zawisł na poduszce prawej dolnej i drążku reakcyjnym, drążek był zerwany (wymieniono), ale przypuszczam że może poduszka dolna oberwała, dobrze kumam ?

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dla potomnych, wyżej opisano objawy uszkodzenia poduszek silnika, po wymianie drążka redakcyjnego ma nowy występują,po odkręceniu go ustają. Jest to efekt tego że nowy drążek usztywnia pracę całego zawieszenia.

    Wysłane z mojego Xperia S przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [147] Gdzie kupić poduszkę skrzyni biegów ?
    Utworzone przez prz3m8555 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-11-2013, 20:50
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory