Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Rozłączanie sprężarki klimatyzacji

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 140KM 2001r
    Postów
    3

    Domyślnie

    Wygląda to na zabrudzony/uszkodzony skraplacz klimatyzacji. Wentylatory na postoju nie mogą schłodzić czynnika, rośnie ciśnienie i presostat daje sygnał do rozłączenia sprężarki klimatyzacji. Może warto przyjrzeć się samej chlodnicy. Taki efekt będzie również przy zbyt dużej ilości czynnika.

    Wysłane z mojego YOGA Tablet 2-1050L przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    184

    Domyślnie

    wiatrak ma 2 rezystory jeden od 1 biegu a drugi od 2. gdy wlaczysz klime czujnik cisnienia od klimatyzacjii w 5 sekund wlacza wentylator na 1 bieg (chodzi caly czas gdy pracuje klima)jak u ciebie sie wiatrak nie wlaczyl to rezystor wiatraka.Rezystor mozesz na chwile odlaczyc i zlaczyc kawalkiem przewodu te dwa kable co sa podlaczone do niego jesli wiatrak sie wlaczy masz go zepsutego. Czujnik klimatyzacjii chyba rozlacza klime jesli temperatura jest za wysoka

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Aktualnie sytuacja wygląda tak:
    1. Wentylatory testowane MESem - działa 1 i 2 bieg więc zakładam, że tu jest już ok. Wcześniej robiłem testy na odpalonym silniku i MES nie chciał zrobić testu. Tym razem tylko na zapłonie i jest ok. Nie wiem czy to normalne, ale nie byłem tego świadomy.
    2. Próbowałem zrobić test sprężarki. Wg. opisu w MES powinno być słychać sprzęgło, u mnie słychać tylko cykanie przekaźnika. I tu dochodzimy do tego co pisał wcześniej kolega pilot173

    Cytat Napisał pilot173 Zobacz post
    Ja miałem problem ze sprężarką... w gorące dni klima nie chciała się włączyć mimo poprawnego stanu czynnika. Po dotknięciu tarczy sprężarki czymkolwiek zalaczala się na chwilę. Okazało się, że przerwa między tarczą a sprężarką była już zbyt duża (około 2 mm).
    Sciagnelismy tarczę, pod którą są podkładki dystansujace. Po ich usunięciu skrecilismy wszystko do kupy i śmiga (w upalne dni osiąga temperaturę na wylocie nawet 3,8 stopnia).

    Także włącz klimę i spróbuj dotknąć czymś (patykiem czy śrubokrętem) tarczę sprężarki. Jeżeli się załączy to masz odpowiedź.
    Włączyłem klime, po chwili jak rozłączyło dotknąłem tarczy sprzęgła i klima zaskoczyła. Wygląda na to, że przyczyna problemu została zlokalizowana. Spróbuję tego samego rozwiązania.
    Pytanie tylko, czy jeżeli te podkładki tam są normalnie, to czy ich wyjęcie nie spowoduje uszkodzenia sprężarki w dłuższej perspektywie?

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez creaf w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2018, 22:53
  2. [159] Sprzęgło sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez Żakoś w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 23:32
  3. Koło Sprężarki Klimatyzacji 1.9 JTD
    Utworzone przez tymon w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 09:41
  4. Regeneracja sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez Anamesh w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 16:58
  5. [156] SPRZĘGŁO SPRĘŻARKI KLIMATYZACJI
    Utworzone przez rebellion1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory