Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Rozłączanie sprężarki klimatyzacji

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie Rozłączanie sprężarki klimatyzacji

    Koledzy jak w temacie, problem z klimą. W trasie, klima chłodzi, chociaż mam wrażenie, że nie tak dobrze jak kiedyś. Większy problem jest w mieście, gdzie więcej stania w korkach i na światłach. Klima włącza się normalnie, chłodzi, ale po paru minutach sprężarka się wyłącza. Po odczekaniu kilku minut można ją włączyć ponownie i sytuacja się powtarza.

    Klima nabita, ilość czynnika na pewno dobra (Alfa po lifcie środka)
    Zauważyłem, że wentylatory chłodnicy nie pracują tak jak trzeba. Temperatura silnika dochodzi do 92-93 i nawet pierwszy bieg się nie włącza(sprawdzone MESem). Po włączeniu klimy działa od razu drugi.
    Pytanie czy to może być przyczyna, czy raczej szukać problemu w sprężarce?

    Niestety MES nie pozwala mi zrobić testu biegów wentylatora. Zresztą przy próbki wykonania każdego możliwego testu pokazuje komunikat o nieprawidłowych warunkach.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar pilot173
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 140 KM, 2003
    Postów
    143

    Domyślnie

    Ja miałem problem ze sprężarką... w gorące dni klima nie chciała się włączyć mimo poprawnego stanu czynnika. Po dotknięciu tarczy sprężarki czymkolwiek zalaczala się na chwilę. Okazało się, że przerwa między tarczą a sprężarką była już zbyt duża (około 2 mm).
    Sciagnelismy tarczę, pod którą są podkładki dystansujace. Po ich usunięciu skrecilismy wszystko do kupy i śmiga (w upalne dni osiąga temperaturę na wylocie nawet 3,8 stopnia).

    Także włącz klimę i spróbuj dotknąć czymś (patykiem czy śrubokrętem) tarczę sprężarki. Jeżeli się załączy to masz odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez pilot173 ; 10-06-2018 o 12:42

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał pilot173 Zobacz post
    Ja miałem problem ze sprężarką... w gorące dni klima nie chciała się włączyć mimo poprawnego stanu czynnika. Po dotknięciu tarczy sprężarki czymkolwiek zalaczala się na chwilę. Okazało się, że przerwa między tarczą a sprężarką była już zbyt duża (około 2 mm).
    Sciagnelismy tarczę, pod którą są podkładki dystansujace. Po ich usunięciu skrecilismy wszystko do kupy i śmiga (w upalne dni osiąga temperaturę na wylocie nawet 3,8 stopnia).

    Także włącz klimę i spróbuj dotknąć czymś (patykiem czy śrubokrętem) tarczę sprężarki. Jeżeli się załączy to masz odpowiedź.
    Czujnik ciśnienia wymieniony.

    Czytałem temat o Twoim problemie, ale wydaje mi się, że mój przypadek jest trochę inny, bo jednak sprężarka się włącza, nawet w upalne dni.

    Co do MESa to nie mogę wykonać żadnego z dostępnych testów.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar RafalP.
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 sw lift 1.9 jtd 16v 2003r
    Postów
    126

    Domyślnie

    Mam ten sam problem i po długich poszukiwanich nadal nie mam rozwiązania. Wiem że u mnie kompresor wyłącza czujnik klimatyzacji (presostat) z resztą wymieniony.

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Sprawdźcie rezystor wentylatora.
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dariusz156 Zobacz post
    Sprawdźcie rezystor wentylatora.
    Jeżeli chodzi o wentylatory, to tak, też myślę że to wina rezystorów. Bardziej chodzi mi o to, czy to może powodować dziwne zachowanie klimy. Czy raczej przyczyną będzie gdzie indziej.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Ja miałem inny przypadek.
    Prawie nowa ( roczna ) chłodnica wody znienacka straciła swoje właściwości . Efekt był taki , że jadąc drogą szybkiego ruchu ( Warszawa - Katowice ) musiałem ograniczyć prędkość do 110-115 , bo inaczej temperatura wody zbliżała się do czerwonego pola i jednocześnie wyłączała mi się klimatyzacja.
    Po powrocie do domu pierwszy pomysł - chłodnica klimatyzacji ma pozaginane blaszki radiatorów i poprzez ograniczenie przepływu powietrza powoduje takie problemy . Wymieniłem i co ? Jajco ... Kolejny pomysł - może termostat wody nie otwiera się do końca ? Wymieniłem - i dalej nic.
    Wreszcie zdesperowany kupiłem nową chłodnicę wody ( tym razem markową , bo poprzednia była chińska ) i jak ręką odjął .
    Może u ciebie jest podobny problem ?
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał schab Zobacz post
    Ja miałem inny przypadek.
    Prawie nowa ( roczna ) chłodnica wody znienacka straciła swoje właściwości . Efekt był taki , że jadąc drogą szybkiego ruchu ( Warszawa - Katowice ) musiałem ograniczyć prędkość do 110-115 , bo inaczej temperatura wody zbliżała się do czerwonego pola i jednocześnie wyłączała mi się klimatyzacja.
    Po powrocie do domu pierwszy pomysł - chłodnica klimatyzacji ma pozaginane blaszki radiatorów i poprzez ograniczenie przepływu powietrza powoduje takie problemy . Wymieniłem i co ? Jajco ... Kolejny pomysł - może termostat wody nie otwiera się do końca ? Wymieniłem - i dalej nic.
    Wreszcie zdesperowany kupiłem nową chłodnicę wody ( tym razem markową , bo poprzednia była chińska ) i jak ręką odjął .
    Może u ciebie jest podobny problem ?
    Nie mam problemu z temperaturą silnika. Jedynie w korku przez niedziałające wentylatory.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał kami_l Zobacz post
    Jeżeli chodzi o wentylatory, to tak, też myślę że to wina rezystorów.
    Wymień

    Cytat Napisał kami_l Zobacz post
    Bardziej chodzi mi o to, czy to może powodować dziwne zachowanie klimy.
    Tak .
    Skoro w trasie chłodzi a w mieście przy małym ruchu się wyłącza świadczy to ewidentnie o słabym przepływie powietrza przez chłodnice.
    Przy uszkodzonym rezystorze wentylator nie pracuje na niskim biegu.
    Może też być zawalona chłodnica ale wtedy podczas jazdy w trasie też by nie chłodziła.
    Moja Bella

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar kami_l
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR156 1.9JTD 16V 140/Giulietta 2.0 140
    Postów
    181

    Domyślnie

    Wymieniony czujnik ciśnienia, przekaźniki i jeden z rezystorów bo drugi podobno dobry. Efekt jest taki, że klima w mieście nadal rozłącza. Gdzie szukać dalej przyczyn?sprężarka?

Podobne wątki

  1. Regeneracja sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez creaf w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-11-2018, 22:53
  2. [159] Sprzęgło sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez Żakoś w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2017, 23:32
  3. Koło Sprężarki Klimatyzacji 1.9 JTD
    Utworzone przez tymon w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 09:41
  4. Regeneracja sprężarki klimatyzacji
    Utworzone przez Anamesh w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2013, 16:58
  5. [156] SPRZĘGŁO SPRĘŻARKI KLIMATYZACJI
    Utworzone przez rebellion1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-04-2008, 14:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory