Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Alfa 156 1.9 jtd 16v wysokie spalanie i brak mocy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek638 Zobacz post
    Mam jeszcze jedno pytanie, czy po odpięciu prepływomierza auto powinno przejśc w tryb awaryjny (max 3k obrotów, wyłączone turbo)?
    u mnie po odpieciu nic sie nie dzieje, auto jedzie tak samo jak z przeplywka, nie wpada w tryb awaryjny tyle ze ja mam CF2

    na logach mam duzo wiecej powietrza niz komp chce dostac ale to temu ze mam egr zaslepiony i np. jak oczekiwana wartosc jest powiedzmy 500 to u mnie pokazuje 750...

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 FL 1.9 16V
    Postów
    9

    Domyślnie

    Rozumiem, czyli wartość aktualnego przepływu powietrza powinna nadążać za oczekiwaną. To jak u mnie przy żądaniu pełnej mocy komp potrzebuje 1200 powietrza a dostaje max 820 przy EGR bez zaślepki to znaczy ze coś jest nie tak z przepływomierzem ?

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Może być. Przy zaślepionym EGRze jest odwrotnie, wartość zmierzona jest wyższa, niż potrzebna (logiczne, bo silnik dostaje 100% powietrza z atmosfery, zamiast trochę powietrza, a trochę spalin) - ale to ECU nie przeszkadza. U ciebie wygląda na to, że silnik dostaje za mało powietrza w stosunku do potrzeb, więc nie ma mocy i dymi niespalonym paliwem. Choć jeśli wszystko masz faktycznie szczelne, to raczej: silnik ,,fizycznie" dostaje odpowiednią ilość powietrza, ale przepływomierz ją źle mierzy, i ECU dostaje złe dane.

    A tak przy okazji: sprawdzałeś filtr powietrza? Może jest zapchany syfem.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9/2.4jtdm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jestem po wczorajszym rozwiazniu podobnego tematu z , którym masz także problem . U mnie spadek mocy był 25 km .
    z Chęcia udziele Ci więcej szczegółowych Informacji . Prosze o kontakt pw .
    z powyższych logów , które wstawiłes zainteresowalbym się wtryskiem numer 1 , który nie domaga i widać , to już na logu .
    Więcej rzeczy będzie można stwierdzić po wiekszej ilosci logów z poszczegolnych podzespołów

  5. #15
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    Vin napisz dla potomnych w temacie, napewno autor nie jest jedynym, który zmaga się z tym problemem. U mnie też brakuje 33 KM i nie wiadomo gdzie.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vin Zobacz post
    Jestem po wczorajszym rozwiazniu podobnego tematu z , którym masz także problem . U mnie spadek mocy był 25 km .
    z Chęcia udziele Ci więcej szczegółowych Informacji . Prosze o kontakt pw .
    z powyższych logów , które wstawiłes zainteresowalbym się wtryskiem numer 1 , który nie domaga i widać , to już na logu .
    Więcej rzeczy będzie można stwierdzić po wiekszej ilosci logów z poszczegolnych podzespołów
    Co to za tajemnica na tu na forum? Wtrysk 1 miesci mu sie jeszcze w normie to nie stresuj i piedzej przeplywka ma wplyw na spadek mocy niz ten wtrysk... poza tym na wykresie dla tego tak widac bo jest taka skala, dwojka tez jest przy dole i linia prosta temu bo 1 i 2 wyznaczaja granice skali...

    PS
    jak by wtrysk nie domagal definytywnie mial by np +6.5mm3/l, jak moze nie domagac skoro norma jest +/- 3? ludzie na serio nie ktorzy juz takie fleki pisza ze masakra (niektorzy juz sie trzepia jak maja korekcje 1.5 - leca i wymieniaja dobre na nowe), widzialem jak jeden kolo mial kiedys korekcje w okolicach 3.5 na kazdym wtrysku to mu fachowcy wmawiali ze nie ma prawa takie cos odpalic a on jezdzil i nie mial zadnych objawow...

    //Edit:
    temu radzilem piewsze sprobowac dolewac 2t bo takie cos 2t powinno przeczyscic a jak nie pomoze to w tedy dopiero myslec, przeplywka pokazuje ze dostaje za malo powietrza i to moze byc problemem...
    Ostatnio edytowane przez przemo832 ; 18-06-2018 o 12:47

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 FL 1.9 16V
    Postów
    9

    Domyślnie

    Hej, wlałem wczoraj olej 2T do paliwa, narazie silnik nie eksplodował, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok co więcej wymieniłem przepływomierz na nowy zamienik, obserwacje: auto zachowuje sie tak samo jak na poprzedniej przepływce, prawde jednak niech ujawnią logi które wkrótce wykonam, sprawdze rowniez korekty dawki wtryskiwaczy na "nowym " paliwie

    filtr powietrza jest brudny, ale nic w tym dziwnego bo pokonał już 12 k kilometrów i niebawem zostanie wymieniony przy okazji serwisu filtrowo/olejowego

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Fiat Bravo 2
    Postów
    17

    Domyślnie

    To wymień napierw filtr powietrza. Diesel ma duży przepływ wiec może to powodować zaniżone wartości


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 FL 1.9 16V
    Postów
    9

    Domyślnie

    Hej

    Mam logi na nowym filtrze powietrza i nowym zamienniku przepływomierza Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa przepływka II.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	82.8 KB
ID:	246993

    Obawiam się, czy nowa część jest sprawna :/ moja podejrzliwość wzbudził dziwny skok przepływu powietrza na biegu jałowym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dziwny skok  przepływka.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	63.9 KB
ID:	246994

    z tego, co widać na wykresach, wzrasta ciśnienie doładowania, obroty wału korbowego, a jednocześnie maleje przepływ powietrza, brzmi to, co najmniej nielogicznie :/

    Dorzucam jeszcze logi korekty wtrysków po jednym dniu jazdy z paliwem wzogacanym w olej 2T
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa korekty 2t.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	80.7 KB
ID:	246995
    Ostatnio edytowane przez Maciek638 ; 20-06-2018 o 21:50

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomasz_
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 156 Sportwagon 1.9 150 KM "GQ"
    Postów
    244

    Domyślnie

    EGR masz zaślepuiony i wywalony z ECU czy tylko zaślepiony?

    Powiem Ci, że mam tak samo. U mnie przepływ powietrza też maleje na wysokich obrotach. Co więcej jak odłączyłem przepływomierz domyślna mapa też wskazywała, że przepływ maleje. I 117 KM zamiast 150.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przepływka Podłączona 4 bieg.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	45.0 KB
ID:	247012
    Ostatnio edytowane przez tomasz_ ; 21-06-2018 o 08:33

Podobne wątki

  1. [159] Wysokie korekty pod obciążeniem, brak mocy.
    Utworzone przez pushq w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 31-03-2017, 06:52
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 08:58
  3. [159] sprzęgło, brak mocy, wysokie obroty
    Utworzone przez zenonx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 19:43
  4. Alfa 156 2.0 TS - Brak mocy, zwiększone spalanie
    Utworzone przez Mariano11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 10:56
  5. [33] Falowanie obrotów, brak mocy, wysokie spalanie
    Utworzone przez przem_ar33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory