Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 156 1.9 jtd 16v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie Alfa 156 1.9 jtd 16v

    Witam. Mam problem z moją 156, mianowicie brak mocy do 2 tysięcy, kopcenie na czarno podczas ostrego przyspieszania. Przeczytałem chyba wszystkie tematy, sprawdziłem podciśnienie, węże szczelne, grucha chodzi swobodnie, MAP wyczyszczony, egr wyczyszczony i zaślepiony częściowo, ssący wyczyszczony, cały dolot szczelny, wyczyszczony i nowe opaski, odma wyczyszczona i nowe opaski. Został przepływomierz, więc odpiąłem, a tu klops. Auto odpala, po czym po sekundzie gaśnie. Co może być przyczyną takiego zachowania silnika?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Nieprawidłowe ciśnienie paliwa....sprawdźregulator ciśnienia na pompieCR

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    15

    Domyślnie

    kolego mam podobnie jak ty z tym że mi nie kopci, a co do przepływki to odepnij ja kiedy auto jest uruchomione i w tedy zobacz czy jest różnica, a jak masz możliwość podłączenia pod kompa to sprawdz logi ciśnienie paliwa masa powietrza egr i zobacz co tam w trawie piszczy.... ja za to mam pytanie do ciebie. mógłbyś mi powiedzieć jak w twoim aucie sa podłączone wężyki w overboost tzn gdzie idzie ten wyższy a gdzie ten niższy.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa romeo 156 1.9jtd
    Postów
    22

    Domyślnie

    EGR sprawdz

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    7

    Domyślnie

    Egr czyszczony i częściowo zaślepiony. Chyba kilka dni temu przyczyna się znalazła, chociaż nie potwierdzone w 100%, mianowicie pompa vacum. Nie mam wakuometru, jednak hamulce ledwo działają i po jednym wdepnięciu pedał twardy jak skała. Przy krućcu to tworzy się takie podciśnienie, w sumie to prawie nic się nie tworzy, palca nawet nie przyciąga z odległości milimetra. Zdjęcia przewodów podciśnienia zrobię podczas wymiany pompy.
    .

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory